Soczewki w nocy

kolorowa24

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam.
Pracuję na trzy zmiany, więc również nocki, i chcialabym sie dowiedzieć,czy ktoś używa soczewek w nocy ? Ja tak na początku robiłam, chodziłam do pracy w soczewkach.. Jednak podczas nocki oko mi spuchło i miałam zapalenie tęczówki.Okulistka powiedziała,że to od wiatru, przewiało mi oko. No,ale powiedziala,też ,że nie powinnam nosić soczewek w nocy(są przeznaczone tylko do noszenia w dzień). Ja jej powiedzialam,że wtedy w dzień nie noszę soczewek no i śpię wtedy,ale okulistka powiedziala,ze i tak nie powinnam nosic. Ze strachu chodzę w okularach,ale chcialabym wiedziec,czy jest tu ktos kto uzywa ich w nocy. Koleżanka nosi normalnie w nocy,więc ja tam nie widzę problemu,czasem będę zakładała na noc.Proszę o opinie,jesli jest tu ktoś kto doradzi. pozdrawiam
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Są specjalne soczewki, które nosi się dzień i noc jak i jedynie dzienne, które w tej chwili sam noszę. Lepiej trzymać się zaleceń okulisty i specyfikacji soczewek, a skoro potrzebujesz nosić przez noc, to radzę kupić takie, które do tego są.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Ja noszę miesięczne w dzień i w nocy, tylko raz na jakiś czas zdejmuję na noc by oko odpoczęło.



Koleżanka nosi normalnie w nocy,więc ja tam nie widzę problemu,czasem będę zakładała na noc.
Koleżanka tak, Ty niekoniecznie. Każde oko jest inne i ma inną tolerancję na soczewki. Jeśli dochodzi do zapalenia to raczej nie powinnaś stosować, bo możesz doprowadzić do całkowitego odrzucenia soczewki przez oko lub poważniejszych uszkodzeń.
J.w. polecam kupić na dzień i na noc.
 
Do góry