soczewki kontaktowe w ciąży

lopatka

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Witam planuję z mężem dziecko. Ostatnio koleżanka powiedziała mi że podczas ciąży nie będę mogła nosić soczewek kontaktowych. Chciałam się dowiedzieć czy to prawda? A jeżeli tak to może ktoś umie to wytłumaczyć jaki wpływ mają soczewki na płód? bo sama nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
bedziesz mogła nosić soczewki ale z tego co wiem, to po prostu w czasie ciąży możesz mieć większe problemy z nawilżeniem oka (tak jak podczas brania tabletek antykoncepcyjnych). ale to nie jest w sumie wielki problem, bo można sobie kupić dobre kropelki i już
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
wystarczy ze sie kupi dobre soczewki...moja kolezanka w nosi soczewki i w czasie ciazy nie miala zadnych problemow z widzeniem i nawilzeniem oka
 

lopatka

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Dziękuję za odpowiedzi uspokoiłyście mnie. Bałam się że soczewki będę musiała odłożyć na później. A jeżeli chodzi o te kropelki wiecie czy muszą być tej samej firmy co soczewki? Może macie jakieś sprawdzone i warte polecenia?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
najlepiej zebys przeszla sie do okulisty z tymi kroplami ja uzywam systane i moge powiedziec ze sa bardzo dobre a take moga je uzywac kobiety w ciazy :)
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Właśnie a jak jest z kobietami w ciąży ? Czy nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia soczewek ?
 

zyrafa-dluga

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
czasem w czasie ciąży występuje nietolerancja soczewek, nawet jeżeli do tej pory nosiłaś je bez problemów. soczewki nie wpływają na ciążę, nie zaszkodzą jej, ale noszenie ich może się okazać u niektórych osób bardzo uciążliwe
 

aneta-suno

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Można nosić a jeśli byłyby problemy z nawilżaniem to soczewkami o najniższej zawartości wody są air optix night and day więc jak coś to polecam są dosyć drogie ale kupuje w sklepie internetowym okokontakt.pl i tam cena jest znośna.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
zakazu noszenia soczewek nie ma :) i mówi Ci to położna :)

Czasem mogą wystapić jakies nietolerancje, problem suchego oka itp- o czym pisały już koleżanki.

Skonsultuj to ze swoim ginekologiem. I ew. z optykiem.

Zamawianie przez internet jest korzystne cenowo, ale przy pierwszej parze soczewek trzeba iść do lekarza.
Koleżanka zamawia przez Internet i mówi, że czuje pewien dyskomfot w oku( szybciej jej się męczą i wysuszają) nosząc soczewki zamówione z netu. Te kupowane w salonach nosi się jej lepiej. Mimo iż to pozornie te same soczewki.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
http://www.forum.bauschlomb.pl/pokaz_posty.php?tematID=310&topicID=20#Soczewki%20w%20ci%C4%85%C5%BCy

tutaj masz link do wątku w którym zadałam pytanie ekspertowi.
 

Flanelka_83

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Hahahaha ;) no ja też nie potrafię sobie tego wyobrazić ;) już raz urodziłam zdrowego malucha, wierze że i tym razem pomimo soczewek mi się to uda ;)))
 
Do góry