Śnieg w Afryce

synoptyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2011
Posty
27
Punkty reakcji
1
Ot taka ciekawostka :)

http://lubiepogode.wordpress.com/2012/01/26/snieg-w-polnocnej-afryce/
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Klimat się zmienia i nie pierwszy raz śnieg leży w Afryce bo przecież podczas epok lodowcowych biały puch był wszędzie. Tak zauważam od jakiegoś czasu, że i w Polsce dzieje się z pogodą coraz gorzej, trąby powietrzne, zimą +13^C...... no nie ciekawie to wygląda.
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
za ileś tam lat będzie jeszcze dziwniej, juz teraz dzieją sie dziwne recy, klimat sie zmienia
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Klimat się zawsze zmienia, inaczej ekostystem by stał w miejscu. Jednocześnie dzieje się to na tyle powoli, że w perspektywie kilku lat nie idzie tego zauważyć. Co roku ludzie stękają tekstami typu: ale zima, jeszcze takich mrozów nie było. W obecnej sytuacji nie ma nic dziwnego, ani nowego. Zaś w perspektywie wieku Ziemi także dla Afryki nie jest to precedens, jak już nadmieniono.
 

krzyq

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2010
Posty
38
Punkty reakcji
1
Może orbita ziemi nie jest stała tylko cykliczna i stąd te zmiany klimatu.
Wahania mogą być na tyle małe, że niezauważalne dla jednego albo nawet kilku pokoleń.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Podpowiedzią jest możliwość "wynurzenia" się lądów (a nie zatoniecia) po stopieniu lodowców i lodu. Teraz część wody jest zmrożona (lód) i pływa w wodzie ciekłej - powodując podniesienie się poziomu cieczy.
Sygnałem jest podnoszenie się Grenlandii i Półwyspu Skandynawskiego. (Bo stopiły się tam wgniatające ląd ku srodkowi Ziemi lodowce?)
 

Seu

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Oława/Wrocław
Ale zdajecie sobie sprawę z tego, że śnieg w Afryce nie jest niczym niezwykłym, tak samo jak pingwiny tam żyjące?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jakby tu przypasować śnieg w Afryce i zamarzanie portu we Władywostoku do globalnego ocieplenia?
Może na zasadzie humanistycznej, że nie ma ewguły bez wyjątków? :sexy:
 

Jendrula

Haps!
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
1 083
Punkty reakcji
549
Śnieg w Afryce. w sumie nie dziwne :p Takie przekonanie że afryka musi być gorąca, a to stereotyp :D

Jak zabraknie śniegu/lodu na Antarktydzie to załóż temat :szuka:
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Jak w Polsce może spaść pomarańczowy śnieg w maju, to czemu zwykły nie może spaść w Afryce? Chyba takie anomalia się wszędzie zdarzają.
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Moja ciotka kiedyś opowiadała, że dawno temu na 1 maja spadł pomarańczowy śnieg, bo jakieś paskudztwo dostało się do atmosfery i śnieg miał taki kolor pod wpływem środków chemicznych. Ale osobiście tego nie widziałam, więc nie wiem, czy rzeczywiście tak było :) Ale wiem, że takie zjawisko jest możliwe.
 
Do góry