smoczek-co myślicie?

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Drogie mamy przyszłe i obecne co myslicie na temat dawania smoka dziecku?
Jesteście za czy jednak wolicie aby dziecko nie wiedziało co to smoczek?
 

milowinka

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
modliszka moja córa miała smoczek do 1 roku życia. Jak skończyła roczek smoczek nagle się zgubił. Okazało się, że sama schowała go do szafki z narzędziami mojego męża. Dwa dni płaczu i po wszystkim. Czasem jak widzę prawie trzyletnie dzieci ze smoczkiem w buzi to mnie rzuca. To jest dla mnie przegięcie, nie mam nic do smoczka, ale właśnie do roku.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
3 letnie dzieci ze smokiem to rzeczywiscie przesada.No własnie kwestia tego zeby odzwyczaić dziecko od smoka.Ale u nas moze sie to nie udac,bo próbujemy i noce zarwane...Ja w sumie sie wychowałam na smoku i nic sie nie stało ;))
 

elusive91

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2011
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Moja Mysia ma 18miesięcy i smoczek sama sobie bierze gdy jest śpiąca. Ale nie ma u niej nałogowego nawyku że musi go mieć, zasypia też bez i nie ma problemu. Wydaje mi się, że zależy to od dziecka. Wiadomo, że gdybym jej zabrała to parę dni byłaby zdziwiona i pewnie by go szukała. Ale nie płacze gdy zapominamy go gdzieś ze sobą zabrać itp. Myślę, że nadejdzie w końcu taki moment, że go całkiem odłożymy. Jak dla mnie w niczym mi to na razie nie przeszkadza. Ale niektórzy są złośliwi i uwagi jakieś już są, że taka duża a jeszcze smoczek jej dajemy. Wg mnie to moja sprawa jak ja wychowuje dziecko i tyle.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
3 letnie dzieci ze smokiem to rzeczywiscie przesada.No własnie kwestia tego zeby odzwyczaić dziecko od smoka.Ale u nas moze sie to nie udac,bo próbujemy i noce zarwane...Ja w sumie sie wychowałam na smoku i nic sie nie stało ;))

Jeśli dziecko za długo używa smoczka, mogą zaistnieć problemy z próchnicą albo wady zgryzu. My ucięliśmy kawałek końcówki smoczka i powiedzieliśmy,ze piesek ugryzł ;) Mały włożył go do buzi, ale szybko wyrzucił i zapomniał o swoim przyjacielu :D
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ale teraz w sumie sa juz takie smoczki,które sa tak specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić naturalny rozwój zębów i dziąseł,jego sposób wyprofilowania pozytywnie wpływa na rozwój aparatu mowy.Wszystko idzie do przodu.
 

bad_romance

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
moim zdaniem smoczek powinien funkcjonować tylko w formie uspokajacza. Trzęsie mną jak widzę, jak dzieci całymi dniami chodzą ze smoczkiem w ustach "z przyzwyczajenia"
 

Animcia

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Sieradz
Mój synek od urodzenia wcale smoczka nie chciał.
Teraz ma 9mcy i nadal nic. Z jednej strony niby dobrze,
z drugiej jednak mam przerąbane bo to pierś Młody traktuje
prawie jak smoczek. Najchętniej to by w ogóle całą noc spał
trzymając się jej rączkami chociaż. :p
 

Adam Kias

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
110
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Ja mamą to nie jestem ale z doświadczenia powiem że smoczki te dzisiejsze (nie stety droższe) są całkiem bezpieczne jednak do pewnego czasu. Potem smoczek trzeba po prostu odłożyć bo siara żeby 3-4latek ssał jeszcze mocia...
Jeśli w ogóle zabierzesz dziecku mocia to możliwe że zacznie ssać kciuk.
 

ikabana83

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Nie znam osobiście żadnej młodej rodzinki, która sobie w pierwszych miesiącach bez smoka poradziła :) najważniejsze to wiedzieć kiedy go z pyszczka wyciągnąć! ;)
 

joanna8000

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
łódzkie
Moja córcia ma troszkę ponad 7 miesięcy. jest dzieckiem smoczkowym, co jest kłopotliwe, w nocy jak smoczek wypadnie przebudza się, kiedy smoczka nie ma w buzi jest markotna... To moje pierwsze dziecko, jeśli będę miała drugie to nie będę chciała przyzwyczajać do smoczka, znam rodziny w których smoczka się nie uzywa i jest spokój. Ja odradzam..
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Smoczek u dziecka to jeden z tych tematów typu - ile mam, tyle opinii :) Ja byłam i jestem przeciw, szczerze powiedziawszy chyba spokojniej bez, nie ma takich sytuacji o jakich "joannna8000". Popieram.
 

NataliaSałuk

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Bierutów
ja jestem za smoczkiem:) bo bym sie nerwowo wykończyła jakbym cały czas robiła za smoka:) ale moim zdaniem jak dziecko ma 3 lata i smoka doi to juz jest przesada..
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
No tak, czasem na początku to ulga dla rodziców i chyba tylko dlatego są tak nadal popularne, dziecko z rodzicem wygrywa :p
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Moja córcia ma troszkę ponad 7 miesięcy. jest dzieckiem smoczkowym, co jest kłopotliwe, w nocy jak smoczek wypadnie przebudza się, kiedy smoczka nie ma w buzi jest markotna... To moje pierwsze dziecko, jeśli będę miała drugie to nie będę chciała przyzwyczajać do smoczka, znam rodziny w których smoczka się nie uzywa i jest spokój. Ja odradzam..

My czasem posiłkujemy się smoczkiem, ale synek potrafi się obejść bez niego i sam często wypluwa :)
 
Do góry