Służba w Legii Cudzoziemskiej

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 384
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Pomyślałem, że zaproponuję taki temat o wojsku, a konkretnie o francuskiej legii.

Można przeczytać w sieci coś na temat tej formacji, jak wygląda rekrutacja i służba do francuskiej legii.
Nawet filmy sensacyjne ukazują bardzo trudną służbę w tej formacji, chociaż są to filmy fabularne.
Z tego, co ja sobie przeczytałem na ten temat to już sama rekrutacja do Legii, w której najczęściej mogą służyć obcokrajowcy i służą z ponad stu krajów świata, w tym też z Polski, nie jest łatwa psychicznie.
Trzeba tam przechodzić testy sprawnościowe, zdrowotne i psychologiczne.
Tak jak w każdej armii. Jednak, Legia Cudzoziemska jest to formacja specjalna i najlepsza we Francji.
Mogą zostać do tej formacji przyjęci tylko twardzi, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. No i też zdrowi.
Służba w takiej formacji jest bardzo ciężka i trudna i same treningi, marsze np. na gorącej pustyni, gdzie są skorpiony jadowite i węże są wyczerpujące fizycznie i się odbija na psychice.
Żołnierze Legii są wysyłani na różne misje, nie tylko do samej Afryki, ale też gdzieś do Ameryki Południowej, gdzie też są tam wysokie temperatury latem.

Patrzyłem na taki program w którym to się wypowiadał Polak, który w latach 90 - tych trafił do Francji, bo uczestniczył w jakimś gangu ( w latach 90 - tych w Polsce to było popularne, gdyż rządził: Pruszków i Wołomin ) i był przestępca i uciekł do Legii, jak wielu innych kryminalistów, by uniknąć kary i więzienia.
Legia chroniła kryminalistów, dając nową tożsamość, nowe dokumenty, no i dobre zarobki, które też zawsze kusiły ludzi.
I on trafił do legii i został wysłany z innymi osobami do Afryki, gdzieś nad jeziorem Adeńskim.
Coś ochraniał, jakiś budynek i powiedział takie słowa: "Jak trafiłem tam i na miejscu zobaczyłem, jak to tam wszystko wygląda, to się przekonałem do jakich rzeczy człowiek potrafi być zdolny i do czego jest w stanie się posunąć".
 
Do góry