Slipknot

Nocturnus

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
535
Punkty reakcji
0
Miasto
Z Bagien i Lasów spowitych legend mgłą.
Caleb:zgadzam się,że każda kapela gra dla pieniędzy,ale nie każda stawia pieniądze za główny cel.
Sam Euronymous,nie żyjący już muzyk,gdy założył swoją wytwórnię Deathlike Silence miał marzenie,by dzięki tej wytwórni ktoś zauważył undergroundowe kapele,których w tamtych czasach było full.
Jednak brak pieniędzy dał o sobie znać i Euro musiał też pracować z pozerskimi kapelami,w jego wytwórni były sprzedawane płyty np. pozerskiego Dimmu Borgir,ale to była konieczność,bo inaczej by było z tego :cenzura: za przeproszeniem.
A Slipknot na co stawia??Na pieniądze!Bo na co innego??

Lagger:Dead jest moim autorytetem bo poświęcił się BM całym swoim ciałem i duszą.
Jeśli nie byłbyś ich fanatycznym fanem,to byś ich tak gorliwie nie bronił.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Lagger:Dead jest moim autorytetem bo poświęcił się BM całym swoim ciałem i duszą.
Jeśli nie byłbyś ich fanatycznym fanem,to byś ich tak gorliwie nie bronił.


nie jestem fanatycznym fanem, bo nie nosze koszulki slipknota i nie mysle ze skoro slucham tego zespolu to juz jestem nieiadomo jkim metalem ktorego otacza wszechobecna aura zla...... czyli innymi slowy nie jestem pseudo-kinder-metalem

a jesli chodzi o obrone to wynika to z tego ze wy mowicie ciagle jedno i to samo a ja chcialem przedstawic swoje argumenty i troche podyskutowac (w koncu taka jest rola forum)
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Od jakiegos czasu zaczełem słuchac slipknota podoba mi sie ten zespół i jest jednym z moich ulubionych :D

:) Co wy sadzicie o slipknocie :)


Za:cenzura:ioza ! :D Mają coolerskie piosenki :D Szczególnie lubię "Duality" i "Before I Forget" :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ej ej, jak dla mnie maski to jedyne co dobre maja :D nie a na serio, to mi sie dwie ich maski podobaly i jedna piosenka, i nic poza tym :p jak mialem ich kiedys na odtwarzaczu, to przerzucalem wszystkie piosenki co byly nudnawe, i tak przechodizlem szybko do innego zespolu. skakanie bo bebnie nie robi zespolu dobrym, trzeba odrobinke wiecej :)
 

GunsNRoze

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Tak czytałem sobie ten temat i choc stary pozwoliłem go sobie odkopać bo nie mogłem wytrzymać (więc wybaczcie) :D Nocturnus w twoich postach wyczułem szczyptę przesady... Cieszy mnie, że ludzie tacy jak TY kochają dobrą muzykę i doskonale się na niej znaja. ALe twoje podejście do innych gatunków muzycznych jest z lekka pozerskie. Ja również tak jak ty nie lubię Slipknota, ale wiem, iż chłopaki tworzą naprawdę świetną muzę, ponieważ tworzą swoje i są inspiracją dla wielu ludzi w tym i nawet tych "kinder-metali". Musisz zrozumieć, że nie tylko nastrojowy black metal, i wirtuozerski death jest tym jedynym słusznym gatunkiem. Tak ja ty masz swojego idola w Mayhem tak i inni mają swoich idoli. Musisz uszanować, iż niewielu słucha undergrundu.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
nie no bez jaj nie popadajmy w skrajnosc, jezeli dla kogos Slipknot i Corey to jacys idole to z calym szacunkiem dla nich ale posiada bardzo waski i malo wyrafinowany gust muzyczny.....
 

Tymah

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2008
Posty
82
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Nocturnus: na początku Dimmu Borgir pozerski nie był, tworzyli całkiem ciekawą muzę. Dopiero później się schrzanili. :)

A Slipknot - imo, beznadzieja zupełna.
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
nie no bez jaj nie popadajmy w skrajnosc, jezeli dla kogos Slipknot i Corey to jacys idole to z calym szacunkiem dla nich ale posiada bardzo waski i malo wyrafinowany gust muzyczny.....
A może po prostu lubi taki rodzaj muzyki. Nie wszyscy lubią 2 miutowe unisona na gitarach. Jeśli ktoś tak pisze jak ty to ma bardzo wąski gust muzyczny. :p Można sięczepiac image Slipknota, mi też nie pasuje, ale to kawał dobrej ostrej muzy.

Tego typu zespoły, jak Slipknot, czy Korn, hańbią heavy metal i oddalają go od jego korzeni.

A według mnie Korn sprawił że metal jako gatunek wniósł do muzyki coś nowego. AA w ogóle Korn to nie heavy metal.
 

Szczurowa

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ciechanów
Lubię ich, robią naprawdę kawał dobrej muzyki :). Moją ukochaną piosenką z ich twórczości jest "Vermillion ll"... genialne :eek:k:
A co do wyższych postów- słucham ich, ale nie uważam, że mam wąski gust muzyczny xD.... PO za tym możana uwarzać kogoś za idola i geniusza, a słuchać też czegoś innego, no nie :] ???
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
Kiedyś lubiłem, teraz prawie wogóle nie słucham słucham. Co do gry, to za bardzo hmm, improwizują? Maski dla mnie różnicy nie robią, a zespół jakoś nie kreuje się na truemetalowy. Widać że jest to zespół nastawiony na komercję i kasę, co nie jest jakąś tajemnicą.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
popieram powyższy post jako chyba najbardziej trafiony. i proszę,nie piszcie "uwarzam"....
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Z tego co widze zaden moderator na kwapi sie do prZeniesienia jakiego kolwiek tentu do dzialu nu metal wiec w takim razie trzeba pisac od poczatku.
Tak wiec wypowiadajcie swoje zdanie na temat Slipknota (prosze bez bezsensownych wulgarnych wypowiedzi)
Dla mnie Slipknot jest trzymajacym poziom zespolem, ini mowiaze maski to polowa sukcesu tego zespolu...hmm moze i tak ale moze dzieki tym maska dotarl do szerszej rzeszy ludzi...
na poczatku bylem nastawiony sceptycznie sluchalem tylko pojedynczych piosenek po kilka razy i ciezko bylo mi sie przekonac, pozniej zaczalem sluchac po calych albumach, teraz jest to jeden z moich ulubionych zespolow
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie lubię nu, oprócz kilku wybranych kawałków i Slipknota właśnie. Z resztą od dwóch ostatnich płyt, nie licząc koncertówki to już nie jest nu, a coś bardziej składnego i złożonego. Zespół bardzo dobry, choć czasem zbyt efekciarski, kształtowany pod publikę. Ludzie którzy ostro krytykują przemysł muzyczny i oskarżają go o pustość sami robią wokół siebie wielkie halo, lansują się w reklamach MTV etc. Ale na to mogę przymknąć oko, bo sami dobrze grają i to jest najważniejsze. Scream Corey'a i perksuja Jordinson'a to najmocniejsze elementy zespołu. Teraz płyty. S/T i IOWA są najbardziej agresywne, ale z czasem przekonałem się bardziej do All Hope Is Gone. Bardziej zróżnicowane i przemyślane. Vol 3 to natomiast dziwna płyta, jak na nich niezła, ale mogli zrealizować ją lepiej. Pozostaje niedosyt.
I tutaj już ma być normalna, zdrowa dyskusja.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
zgadzam sie pierwsza pyta- Slipknot byla agresywna i zrobiona po to by zwrocic na siebie uwage. Vol3 i AHIG to juz plyty dojrzalsze robione w jednym wyznaczonym wczesniej przez Slipknota stylu
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
All Hope Is Gone? Wg mnie jeden z ciekawszych albumów, choć jakiś bardzo dobry nie jest. Posłodzony kiedy trzeba, czasem nawet za bardzo, ale obok lajtowych kawałków znajdują się też te cięższe. Uwielbiam utwory Gematria i Psychosocial, całkiem lubię też Dead Memories, Vandetta, Sulfur, All Hope Is Gone oraz Snuff, resztą się nie brzydzę, ale wielkiego uwielbienia do nich nie okazuję.
 
Do góry