Slayer

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
też słyszałem że to zostało nagrane w studiu z udziałem paru typków
 

aikonosscire

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
WarSaw
Live Undead był zarejestrowany w studiu z 50 najlepszymi przyjaciółmi Slayera. Po tym jak Metal blade zyskało bardzo mało, a wręcz straciło na trasie koncertowej Show no mercy, wydali to jako płyta live. Slayer podobno nawet nie wiedział że to wydali.
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Kolejny po metallice, sodomie, megadeth itd. zespół Thrashowy, który uwielbiam. Wiele zespołów może podrabiać slayera i grać pod niego, w końcu nic dziwnego, bo w końcu to wyższa szkoła jazdy, ale Slayer jest tylko jeden.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A ja ostatnio nadrabiam zaległości i słucham omijanych dotychczas płyt Slayer'a jak np. ,,Diabolus in Musica" czy ,,Divine Intervention". To drugie mnie mile zaskoczyło, pomimo braku fundamentalnego Lombardo perksuja chodzi żwawo, a całość przyjemnie się słuchało.
 

Fenris666

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Jak dla mnie najlepsza kapela thrash metalowa. Świetne thrashowe grzanie chyba żadna thrash metalowa kapela nie posiada w sobie tyle agresji i nie daje takiego kopa. Reign in Blood to mój ulubiony album thrash metalowy. Albumy takie jak Season on the Abyss South of Haven czy Hells Awaits i oczywiście wspomniany wcześniej Reign in Blood to pomniki thrashu. Pozostałe albumy też są naprawdę dobre. Jedyny spadek można zauważyć na Diabolus in Musica. Nawet punkowe covery przypadły mi do gusty mimo iż nie przepadam za punkiem. Co tutaj będę się rozpisywał kult i tyle. :)
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
ostatnio wsłuchiwałem się w Diabolus i to byl błąd że jej wcześniej nie doceniałem. Ale jeśli szukacie kopa to nie na tej płycie raczej.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Diabolus jest fajne. Początek jak choćby ,,Bitter Peace" ma kopa, później faktycznie bywa różnie z tego co pamiętam.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Lubię, choć średnio znam. Jakby nie było, preferuję takie granie. Wokal stoi na wysokim poziomie. Bez kawałka Bloodline nie da się żyć. :D
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Ja osobiście bardziej wolę Maxa Cavalerę z Sepultury, a obecnie Soulfly.

Co do poziomu nie będę się kłócić, ale jeśli zespół odniósł taki sukces, to wokal musi trzymać być conajmniej dobry.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wokal akurat jest imo średni. Chodzi o gitary, tak szaleńczych solówek ze świecą słuchać.
 

szczygi

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Nikt ich nie kocha za wokal Toma ;>. Nie ma się co oszukiwać. Choć ma on coś w sobie co pasuje do ogólnego przekazu thrashowego :>.

Lubię Slayer, ale jak dla mnie, to bardziej agresywnie i z większą siłą przekazu gra Testament

Ciekawe w którym miejscu :>. NIe umniejszam wielkości Testament, ale w tych argumentach akurat jest odwrotnie ;>.
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
też uważam że Slayer gra bardziej agresywnie. Wokal Toma bardzo mi się podobał na Hell Awaits, reszta średnio.
 

Kalhi

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
77
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Nikt ich nie kocha za wokal Toma ;>. Nie ma się co oszukiwać. Choć ma on coś w sobie co pasuje do ogólnego przekazu thrashowego :>.



Ciekawe w którym miejscu :>. NIe umniejszam wielkości Testament, ale w tych argumentach akurat jest odwrotnie ;>.

Choćby cały album Demonic. Taki bardziej death niż thrash metalowy. Każdy ich album jest inny i ma naprawdę odmienne brzmienie. Ale pewnie to też kwestia gustu jest :) Jak kto odbiera :) Ja kocham Testament ale pozostałą wielką trójke z Bay Area tez bardzo lubię: Exodus, Slayer, Metallica - Thrash Metal Gods :)

Testament - Demonic - Murky Waters - http://www.youtube.com/watch?v=qbcP6PYmU1s
 

porost

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Lubię Slayer, ale jak dla mnie, to bardziej agresywnie i z większą siłą przekazu gra Testament i to mój first thrash band
Raczej grali, bo teraz z tej ich Testamentowej agresji pozostały tylko ciężkie riffy. Nawet na szybkości stracili. A Slayer się trzyma, w tym roku chyba wypuszczą nowy album, przygotujcie się na rzeźnię ;)
 

Kalhi

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2009
Posty
77
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Raczej grali, bo teraz z tej ich Testamentowej agresji pozostały tylko ciężkie riffy. Nawet na szybkości stracili. A Slayer się trzyma, w tym roku chyba wypuszczą nowy album, przygotujcie się na rzeźnię ;)

Testament nic nie stracił, ani na szybkości, ani tym bardziej agresji ! Za mało ich słuchałeś :D i nie doceniasz boskich geniuszy :) Dalej robią totalny rozpizg :) i piękny chaos. Na 2010 zapowiadają nowy album.
Wracając do Slayer, to ja tej "rzeźni" jestem pewna. Będą kolejne "killery"na 100%. Nie widać wcale żeby się wypalili a wręcz przeciwnie -chłopy chyba nie do zdarcia są :). Trzymam kciuki za album.
Taka ciekawostka o Slayer - pisałam kiedyś trochę na dużym forum metalowym, gdzie pisali ludzie z najdzikszych zakątków świata i byli tam fani różnych podgatunków i różnych zespołów i totalnie wieszali psy na wszystkim i wszystkich. A to jakiś zespół komercyjny, albo się przebierają w latexy, albo za głupie teksty,że stracili charakter i ostrość itd. Legend jak Iron Maiden tez nie oszczędzali :) A właśnie Slayer (nie wiem dlaczego) jako jedyna kapela był nietykalny. Nic złego na Slayer nie dało się napisać:) Wystarczyło, ze ktoś się wychylił i napisał coś nie tak, to po kilkunastu minutach było juz 20 postów, żeby się zamknął, bo nie wie o czym pisze :) i koniec dyskusji. Takich fanów ma Slayer :)
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
dlaczego zalatują średniactwem? Widziałem lepszych gitarzystów, to pewne, ale Slayerowskie solówki też są ok
 
Do góry