Skutki po zaprzestaniu

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
Z tym jest bardzo różnie... u niektórych kobiet po odstawieniu pojawią się cała fala skutków ubocznych
- przetłuszczająca się cera (jeśli taka była przed to jeszcze bardziej) + wypryski
- przetłuszczające się włosy
- zmniejszenie rozmiaru piersi
- spadek ochoty na sex
- i rozregulowanie cykli miesiączkowych (najczęściej to ich wydłużenie)

Ale u innej części kobiet nie ma żadnych skutków ubocznych --> wszystko jest w jak najlepszej normie
Wydaje mi się że jeśli podczas zażywania tabletek nie było u ciebie żadnych drastycznych zmian - to po ich odstawieniu będzie wszystko ok ;]

Ale w takich wypadkach nie można uogólniać, ponieważ jest to sprawa indywidualna każdej kobiety
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
Kiedyś trzeba zaprzestać zażywania anty - jeśli się zdecydowałaś, że chcesz skończyć to nie bój się niczego, bo co ma sie stać prędzej czy później się stanie ;)
Jeśli zauważysz, że po ich odstawieniu dzieje się coś nie tak to wybierzesz się z tym do ginekologa - nie ma co sie martwić na zapas
 

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
po prostu boje sie ze mama zauwazy ze okres jakos mam dziwnie nie regularny.. i tego sie boje jakos:(
ona o niczym nie wie. a tabl nie chce brac bo nie mam juz potrzeby. stwierdzilam ze jestem za mloda. lepiej pozno niz wcale..
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
A długo zażywałaś te tabletki??
Myślisz że twoja mama jest aż tak spostrzegawcza że zauważy że ewentualnie mogło by coś być nie tak?? Nie wiem jakie są relacje między wami, ale nie bój się tego - po pierwsze nic nie jest przesądzone że może ci się okres rozregulować, a nawet jeśli, to takie rzeczy zdarzają się też same z siebie, silny stres i bach.. już sie może wszystko poprzestawiać - tak więc podjedz do tego spokojnie, bo stres może naprawdę namieszać :)
 

agunia13

Zbanowany
Dołączył
7 Listopad 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Ja po odstawienie mam problem z włosami - są mega tłuste :/ a nigdy wczesniej tak nie było.
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Ja od miesiąca nie biorę tabletek, ale niestety okresu nie mam. Teraz jestem na etapie wywołania go :(
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
powiedz mamie,że miałaś ostatnio dużo stresów. czy twoja mama do tego stopnia cie kontroluje?
 

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
oni mysla ze mlode pokolenie jak jest z kim sdluzej to zawsze ze soba sypia;/ wg to sprawa indywidualna ale co tam.
tata mnie troche straszyl jak sie klocilismy ze ma prawo mnie do ginekologa wyslac do 18nastki. a 18 mam w grudniu:((
a co do tabl jeszcze nie postanowilam;p
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
nie martw sie powinno byc wszystko ok, ja brałam tabletki rok teraz zrobiłam przerwe i zadnych skutków ubocznych nie mam.....oprócz tego że moje piersi gdzieś zniknęły ;p
 

dytka

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
nie martw sie powinno byc wszystko ok, ja brałam tabletki rok teraz zrobiłam przerwe i zadnych skutków ubocznych nie mam.....oprócz tego że moje piersi gdzieś zniknęły ;p

Witam dziewczyny!

Opiszę Wam swój przypadek. Brałam pigułki rok. Przeżyłam jakoś lekkie tycie i dyskomfort (okazało się,że to przez zatrzymanie wody w organiźmie mam uczucie napuchnięcia). Potem zaczęły się kłopoty z libido więc poszłam po inne tabletki. Po drugich i natępnych było podobnie. W końcu mój związek się rozpadł bo ja wciąż czułam się niemrawo, nic nie czułam (oczywiście mówię o libido).
Odstawiłam tabletki bo nie było sensu dalej ich brać bez partnera. Mimo upływu czasu (a mija juz 4 rok) nie czuję się tak jak przed.
Na dodatek przestały mi rosnąć piersi. Temat mnie na tyle dręczył,że po prostu przestałam szukać faceta bo bałam się,że jeśli się zakocham to znów nie będę nic czuć i związek się rozpadnie tak jak tamten. Od trzech lat jestem sama ale ciągle myślałam by z kimś być.
Zaczęłam więc zastanawiać się co jest - czemu mi nie rosną piersi, czemu nadal nie mam libido mimo że odstawiłam tabletki już 3 lata temu. Zrobiłam sobie teraz we wrześniu podstawowe badania - estrogeny i progesteron. Akurat wypadło w dniu owlacji. Okazało się,że mam o 40 % niższy poziom tych hormonów od tego jaki powinna mieć kobieta w moim wieku (24 lata) w tym dniu !!! Robiłam badania hormonalne komleptne zanim zaczęłam brać tabletki bo tak rutynowo zlecił mi lekarz. I wszystko było ok!
A teraz - miałam poziom hormonów odpowiedni dla kobiety która ma menopauzę!!
Zanim zrobiłam badania, stwierdziłam,że nie mogę być dłużej sama i chcę kogoś poznać.Poszłam do gina i on mi je przepisał, o zgrozo bez żadnych badań kontrolnych (NFZ). Żeby obie strony miały komfort, tabletki są skuteczne. Jednak zanim rozpoczęłam stosowanie w ostatnim momencie wylądowały w koszu. Sprawdziłam w necie na czym polega ich działanie.
Okazało się, że wyłączają jajeczkowanie. Zatem w trakcie ich brania faktycznie nie jestem 100% kobietą! Jeśli po trzech latach poziom moich hormonów, mimo odstawienia tabletek nie poprawił się, to co jest z jajeczkowaniem? Muszę zrobić badania ale pozostaje mi dylemat jakiej antykoncepcji używać w przyszłości.
Olać i brać i stracić zdrowie czy nie wiem... :( I jak odzyskać dawny stan zdrowia? No i i chciałam, by piersi mi jeszcze urosły. Chyba tabletki po prostu uczą mózg nowego funkcjonowania a że miałam 17 lat jak je zaczęłam brać to chyba wpłynęło na rozwój tych fukcji organizmu. Co prawda brałam tylko rok, ale jakby zaczęła teraz znów to nie wiem...
Dziewczyny, nie wiecie może jak teraz to leczyć? Może są jakieś antypigułki ?Ale to też jest jakaś chemia.....Nie wiem jak przywrócić mi dawny stan. Leczenie hormonami to już są hormony. Doradźcie coś bo nie chcę być sama i chce byc zdrową 100% kobietą!

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny...!
 

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
o kurde! teraz mnie przestraszyłaś... chce zaprzestac tabletek i teraz sie boje ze beda jakies konsekwencje. ja brala 3 miesiace je. i nie chce jednak juz brac. na seks chyba mi jednak za szybko. mam n adzieje ze okres dostane normalnie, bo wczesniej mialam reglarny i ze nic innego mi nie stanie sie. co do piersi to mam takie same jak mialam i nie tylam wogole. wiec chyba nic mi sie nie stanie??!! odpiszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co do twojej wypowiedzi to nie wiem co poradzic. sadze ze powinnas sie wybrac do jakiejs kliniki ginekologicznej a nie jakiegos byle jakiego ginekologa. hmm.. naprawde nie wiem. a w wieku 24 lat powinnas kwitnac zyciem, wiec musisz wszedzie szukac pomocy. moze skontaktuj sie z jakas akademia medyczna np.gdansk. to najblizej przynajmniej u mnie. ale sie porobilo..
 

mrowka86

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Gliwice
Oj Oj dziewczynki!

Same nie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Jedyna szansa to PORZĄDNY lekarz!

Powodzenia!
 

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
wczoraj powinnam wziac tabletke z nowego opakowania. nie wzielam.... zobaczymy co z tego wyjdzie. teraz modle sie o jednak regularny mimo to okres.... mam andzieje ze 3 miesiace brania ich nie zaburza mi tego;)
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
musisz sie uspokoić - bo jeśli się będziesz denerwować to może ci się spóźniać - stres działa podstępnie i na przekór nam - naprawdę najważniejsze to zachować spokój :)
 
Do góry