Skutki nieprawidłowego odżywiania.

K

kargin

Guest
Zwróćcie uwagę na fakt, że nawet samo zdrowe odżywianie nie wystarczy. Miałam całą masę problemów w tym, aby zrezygnować ze szkodliwego jedzenia. Udało mi się dopiero przy tabletkach foreverslim, a wcześniej...lipa. Teraz nie mam żadnych problemów z odżywianiem, zrezygnowałam z tego co szkodliwe, staram się być aktywna fizycznie. Co najważniejsze - po odchudzaniu nie wrócił mi ani jeden kilogram ;-)
 

janina35

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Rezygnacja z niezdrowego jedzenia to kwestia silnej woli, nie tabletek. Ja odchudzam się racjonalnie. Biorę błonnik, jem małe porcje 4-5 razy dziennie. Efekt jest powolny, ale trwały i bez chemii.
 
W

wiki9969

Guest
Minęły 2 lata jak założyłam ten temat. Zakładałam go z nadzieją, że otrzymam tutaj jakieś rady. Teraz piszę ku przestrodze dla innych. Bratu nie dało się wybić z głowy "zdrowego odżywiania" efektem jest anoreksja. Wszelkie próby zabrania go do lekarza kończą się awanturą. Niestety przez jego chorobę cierpi cała rodzina. Mu się wydaje, że wszystko z nim jest w porządku, choć tak naprawdę jest coraz gorzej.
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Niestety anoreksja tak samo jak bulimia są ciężkimi chorobami z którymi niestety nie każdy wygrywa. Wszystko zależy od chęci osoby chorej , wsparcia rodziny i lekarza który by nad wszystkim trzymał pieczę.
 

sylkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
80
Punkty reakcji
1
No musisz go zmusisc do wizyty u psychologa być może ma anoreksje
 

karmelowa77

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
a potem musimy uzupełniać witaminy i mineraly w naszym organizmie - to sklep.natural.pl/witaminy-i-mineraly/54-witamina-k2-90-kapsulek.html warto stosować
 

MillkiWay

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
nie ma co przesadzać ze zdrowym odżywianiem, ja wpadłam w pułapkę błonnika :( chciałam schudnąć i myślałam że mi pomoże a on tylko pogorszył sprawę i pojawiły sie wzdęcia i zaparcia a nic nie schudłam:( dobrze że trafiłam wtedy na dicopeg 10g, teraz bardzo uważam na to co jem i nie przesadzam bo wiem że to się może źle skończyć :(
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
wg mnie właściwe odzywianie to pełnowartościowe, bogate w wartosci odzywcze produkty - niezbedne do funkcjonowania organizmu. w tej chwili wykupilam catering dietetyczny z macro bios bar. codziennie mam w menu 5 dan i to w dodatku pysznych! menu jest bardzo urozmaicone przez co dieta nie jest w sumie dieta ;d nie chodze glodna, mam energie do pracy i chudne ;p
 

dziewczynazgor

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
ja się nacierpiałam przez nieprawidłowe odżywianie :( niestety pojawiły się zaparcia i problemy jelitowe... uratował mnie wtedy dicopeg 10g, postanowiłam całkowicie zmienic odżywianie... jeść zdrowo a przede wszystkim gotować sobie sama i jeść powoli.. pomału mój organizm wraca do normalności..
 

SuperMamaPola

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
43
Punkty reakcji
0
W takich sytuacjach może warto namówić bliską osobę na catering dietetyczny? Też zdrowy i wegetariański. Sama polecam Diet4U, na pewno dopasują zawartość pudełek do Waszych preferencji, a przy okazji nie będzie w nich brakowało potrzebnych witamin itd.
 

janpasek70

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2017
Posty
53
Punkty reakcji
0
Złe odżywianie może wyrządzić wiele szkód naszemu organizmowi. Nie ważne czy gotujemy sami, czy wspomagamy się cateringiem. Organizm powinien mieć dostarczone wszystkie wartości odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. A obecnie panująca moda na zgrabną sylwetkę prowadzi u niektórych do odchudzania się za wszelką cenę nawet kosztem zdrowia. Pada to na psychikę, stąd anoreksja czy bulimia.
 

Oaza1

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2019
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja przez moje niezdrowe odżywianie sporo przytyłam i zaczęły mi się problemy zdrowotne... W końcu stwierdziłam, że koniec z tym i zapisałam się na treningi personalne, a także zaczęłam zamawiać cateringi dietetyczne. Zdecydowałam się na Wygodną Dietę i to był strzał w dziesiątkę! W końcu jem zdrowo :)
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
U mnie skutkiem nieprawidłowego jedzenia są zazwyczaj wzdęcia :) Także muszę zwracać uwagę co wcinam a jak ulegnę pokusie to ratuje mnie wtedy ulgasim ;)
 

Mała250

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2020
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Łodź
Bardzo drastycznie zrezygnował z ważnych pokarmów, koniecznie musi iść do lekarza bo może sobie bardzo zaszkodzić
 

zuza009

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2020
Posty
11
Punkty reakcji
0
Rzecz w tym, że on w ogóle tego mięsa nie chce jeść, w żadnej postaci. Staram się tak przyrządzać potrawy, by jakoś te kalorie nadrabiał. Ale jak robię to patrzy mi na ręce, więc za bardzo kombinować z jedzeniem nie mogę. Zdaję sobie sprawę z tego, że on może mieć anemie, ale do niego nic nie dociera. Ma jakąś obsesję na tym punkcie.
nie musi jeść mięsa jak nie chce po prostu może zastapić warzywami które też mają dużo żelaza
 
Do góry