skuter elektryczny

Sandra Jaowiec

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
Hej, poczytałam ostatnio, że spalinki odchodzą co raz częściej do lamusa. Jako chrzestna sobie pomyślałam, że mam okazję do spełnienia dla małolata a nie mam pomysłu co mu sprawić i może jakiś skuter elektryczny. Na taki trzeba mieć uprawnienia? Bo on 13 lat ma to chyba nie bardzo coś mu jeszcze przysługuje :p
 

ukasz Kalbarczyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
hm niewiele masz opcji do wyboru tak naprawdę, może to być jakiś skuterek elektryczny one chyba podchodzą pod kartę rowerową właśnie, albo rower elektryczny też jest jakąś opcją :)
 

Aneta Szybowska

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
5
Punkty reakcji
1
Rower elektryczny to straszny przypał xD może już lepiej coś gadżeciarskiego, żeby było się tez czym pochwalić :p
 
M

MacaN

Guest
Szybowska napisał:
Rower elektryczny to straszny przypał xD może już lepiej coś gadżeciarskiego, żeby było się tez czym pochwalić :p
Chyba nie wiesz, jakie rowery elektryczne jeżdżą po świecie. Miałem ostatnio przyjemność pojeździć na takim, o:

https://www.youtube.com/watch?v=TRZF-433_IQ

Choć oczywiście nie jest to sprzęt dla 13-latka, tylko dla dorosłego faceta. No i droga zabawka. koszt to 24 tysie. Skuter elektryczny, albo i spalinowy za to są na propsie :D
 
M

MacaN

Guest
Szczerze mówiąc, sam byłem pozytywnie zaskoczony. Jeździłem tym po śniegu, po lodzie, po kamieniach, po łące i zasuwa się tym tak jak Crosem ( ponad 300 niutonometrów ).

No i ten koszt eksploatacji - przejechanie 100 kilometrów kosztuje ok. 50 groszy. Z tym, że trzeba w sam sprzęt zainwestować kwotę, za którą można kupić samochód całkiem niezłej klasy :D
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
MacaN napisał:
Z tym, że trzeba w sam sprzęt zainwestować kwotę, za którą można kupić samochód całkiem niezłej klasy :D
Albo dobry motocykl. Niemniej jednak podoba mi się ten rower. A jak z uprawnieniami na niego?
 
M

MacaN

Guest
Z tego co wiem, Polskie prawo tego nie reguluje. Nie jest to rower, bo rowery mogą mieć prędkość chyba do 15 km/h ( regulacje UE ). Nie jest to też żaden inny sprzęt. Wiem, że chłopaków zatrzymała policja za przekroczenie prędkości i nie za bardzo wiedziała, co z nimi począć, więc puściła xD

Ogólnie fajna alternatywa dla tych, którzy chcą pojeździć po lesie. Za wjazd motocyklem płaci się karę. Za wjazd rowerem - nie.
 

Aneta Szybowska

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
5
Punkty reakcji
1
Oooo, no to powiem szczerze po materiale widzę, że trzeba odszczekać to o przypale :D tylko szkoda, że trzeba takie pieniądze na to wyłożyć. Na prezent dla dziecka już się nie nadaje.
 

Potiomkin

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2016
Posty
58
Punkty reakcji
0
Miasto
Częstochowa
We wszystko co elektryczne trzeba zainwestować, później użytkowanie jest o wiele bardziej ekonomiczne za to. Na prezent dla dziecka się nie nadaje nie tylko przez cenę ale i prędkość. Wg mnie 45 kmh to max na ile wsadziłbym nastolatka. I kwestia tu jeszcze właśnie uprawnień dochodzi.
 

suszimaster

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2016
Posty
61
Punkty reakcji
1
wydaje mi się, że chodzi o to, że jakiś skuter do 45kmh wymaga uprawnień. a scooppery wymagają? jeszcze tego cacka nie widziałem u nas na drogach tylko na zdjęciach, nie wiem ile to kosztuje ani czy trzeba mieć uprawnienia ale na prezent na komunię się nadaje :D
 

ukasz Kalbarczyk

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
ten scoopper to raczej jest regulowany jako pojazd elektryczny nieprzekraczający określonej prędkości, wiec na pewno nie trzeba na to papierów, chyba ze sprzet zawiera w sobie jakaś mega tajemnicę ktorej nie opisali na stronie. Także karta rowerowa styka :D
 

Sandra Jaowiec

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
o maj gad, zgubiłam wątek aż znalazłam dzisiaj w historii...i jestem przerażona :D duży to wydatek?
 
M

MacaN

Guest
Sandra Jalowiec napisał:
o maj gad, zgubiłam wątek aż znalazłam dzisiaj w historii...i jestem przerażona
Bądź zadowolona!

Historia nie będzie potrzebna. Prawy górny róg -> klikasz w Twój nick -> a następnie klikasz " moja zawartość " To tak na przyszłość :)

No wydatek to kilka tyś. tak, czy inaczej... Nie widziałem nigdy skuterów elektrycznych szczerze mówiąc ( pisząc ). Chłopak ma kartę motorowerową? Jeśli tak, to skuter spalinowy w sam raz.
 

Sandra Jaowiec

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
nie znam się na przedziałach wiekowych ale na pewno nie ma nic powyżej rowerowej niezależnie od powodów, bo w to nie wnikałam nigdy. no nic to, jakoś to może lepiej w ogóle od innej strony ugryzę.
ale dziękuję za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi o działaniu forum również :p :)
 
Do góry