sklep internetowy a forma opodatkowania...?

mmr

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Witam....

chciałbym założyć sklep internetowy, na samym początku działalności najczęściej to właśnie podatek jest największym kosztem firmy... i ztym właśnie jest związane moje pytanie... Jaką wybrać formę opodatkowania... napewno odpada standardowy podatek liniowy... może ktoś ma jakieś propozycje... troszeczkę czytałem na ten temat ale interesuje mnie opinia innych użytkowników... może ktoś prowadzi taki sklep... ?

z góry dziękuje za wypowiedzi. pozdrawiam Marcin
 

Sasha2104

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2009
Posty
285
Punkty reakcji
11
Marcinie nie wiem, musisz ocenić własną sytuację w sosób realny... liniowy podatek, progresywny a moze ryczałt... moze masz biznesplan? określ popyt, koszty działalności przychód, oceń podstawę opodatkowania i zobacz jak forma opodatkowania jest najniższa... ta będzie wlaściwą...
 

trotuar

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Załóż firmę za granicą. Podstawowo (Wielka Brytania) będziesz płacił stawkę ubezpieczenia +/- 2.10GBP tygodniowo, jeśli nie przekroczysz 6475.00 GBP dochodu rocznie to nie zapłacisz żadnego podatku, powyżej tej kwoty podatki wciąż stosunkowo niskie.
 

mmr

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Witam....

dziękueje za wszystkie odpowiedzi.....:) najprawdopodobniej zdecyduje się na księge przychodów i rozchodów... Jesli chodzi o działalność zarejestrowaną za granicą np. w W.Brytani... to rzeczywiście warunki są świetne....
 

WujekSamoZuo

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
254
Punkty reakcji
1
Myślę, że trzeba dobrze poszukać w necie. To jest właściwie tylko i wyłącznie kwestia użycia wyszukiwarki google ;-) Ewentualnie udaj się na konsultacje do biura podatkowego - ale pamiętaj, sklep internetowy to nie tylko podatki. Pamiętaj też o unikaniu Poczty Polskiej, bo będziesz mieć problemy z terminowym dostarczeniem paczek - lepiej zaopatrz się w brokera kurierskiego, np. AIN. My z nimi współpracowaliśmy i było wszystko ok.
 

mmr

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wujek napisałeś " My " ... czyli kto...? możesz podac namiary na swój sklep chętnie się rozejrze.... :)
 
Do góry