Skini

Niepalona Kasza

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
2
Nie wiem, czy gdzieś już się to pojawiło (nie czytałam 168 stron), ale polecam fajny dokument "być skinheadem" reż. Daniel'a Shweizer i pytanie: Co np. tacy skinheadzi mają wspólnego z dzisiejszymi, polskimi skinami? Nie pytam o szczegóły, tylko o samą ideologie powstania tej subkultury. Osobiście nie mam z nimi nic wspólnego, więc mało wiem.
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Skinhead to przede wszystkim czysty i shludny ubiór i wypastowane martensy. Skinhead to klasa robotnicza. Poglądy neonazistowskie nie są domeną prawdziwych skinheadów.
 

Zwyczajny93

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
1
Miasto
Tczew
Po pierwsze, nie wiem dlaczego przez wielu uzytkownikow wszyscy skini sa oceniani przez pryzmat mniejszoscowego odlamu neonazistowskiego. Po drugie przypuszczam, ze niemal wszyscy uczestnicy dyskusji o tej subkulturze nie wiedza nic poza nazwa i kilkoma obrazkami z TV jak to najagresywniejszy odlam bije czarnych. Odlamow jest wiele, od buntowniczego wobec porazki transformacji i antykomunistycznego Oi, przez patriotyczne i narodowe grupy, jakies drobne faszyzujace ekipy az po skrajnosci typu nazisci i komunisci. Tylko te 2 ostatnie wychwalaja zbrodnicze ideologie. Po trzecie nie jestem skinem, ale patrzac na narodowa porazke zaczynam rozumiec takie zachowania. Jestem patriota i wiem swoje, lecz nie uwazam, ze takie subkultury moga w jakis sposob same pomoc krajowi. To tylko reakcja ludzi znajacych swoja wartosc, pelnych dumy ze swojej ojczyzny, lecz sprzedanych pod stolem okraglych rozmow. Po czwarte, prawdziwi skini sa bardzo inteligentni i znaja sie na swoich ideologiach. Sa tez oczywiscie idioci. Sam spotkalem goscia, ktory napewno nalezy do tych na ktorych wiekszosc opiera swoja wiedze- pozera, nazi skina, ktory innym razem z ta sama swastyka na rece swietnie dogadywal sie z innym znanym pozerem, teoretycznym wrogiem z antify (sic!). To pokazuje przy okazji jak mala roznica jest miedzy lewakiem z antify czy komuchem a bezrefleksyjnym nazista. Tyle, ze przeciez jedni maja ochrone mediow...
 

14NL

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Skinhead to najlepsza subkultura ze wszystkich jakie znam. Zazwyczaj skinheadów cechuje patriotyzm i aktywizm, mają jakieś idee i działają na ich rzecz, a w porównaniu do osób z innych subkultur są czyści i ubierają się schludnie (niestety niektóre subkultury o to nie dbają). Stereotypy niesłusznie robią ze skinów dresów w dzinsach/bojówkach, to obraźliwy i niezgodny z prawdą sąd o tej subkulturze.
 

Thisisgame

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
281
Punkty reakcji
11
Wiek
30
Skinhead to najlepsza subkultura ze wszystkich jakie znam. Zazwyczaj skinheadów cechuje patriotyzm i aktywizm, mają jakieś idee i działają na ich rzecz, a w porównaniu do osób z innych subkultur są czyści i ubierają się schludnie (niestety niektóre subkultury o to nie dbają). Stereotypy niesłusznie robią ze skinów dresów w dzinsach/bojówkach, to obraźliwy i niezgodny z prawdą sąd o tej subkulturze.

Zgadzam się w 100%

Nie wrzucajcie wszystko do jednego wora -dres,skin-leją wszystkch itd..

Spójrz kto na 11 listopada położył kwiatki przed pomnikiem -skin... nie burmistrz miasta,nie solidarność,nie metale czy rastamani
 

Mass_Murderer

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Stek bzdur, nie każdy skinhead to nazista czy też rasista! Zanim ktokolwiek zacznie pisać od tej subkulturze takie rzeczy, jakie się tu naczytałem radze poszukać trochę na temat skinheadów. Przy okazji - dla waszej wiadomości istnieje ruch skinheadowski przeciwko uprzedzeniom rasowym (S.H.A.R.P.). Znam nie jednego porządnego skinheada i żaden z nich nie czci na klęczkach Hitlera.
 

Slavicis

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
30
Punkty reakcji
2
Zazwyczaj skinheadów cechuje patriotyzm i aktywizm
Z tego co zauważyłem z własnego doświadczenia większość z nich zawęża ,,ideowy" aktywizm do chlania, lania ,,lewaków" i chodzenia na marsze nacjonalistyczne. Większość niestety to pozerzy lub głupcy, lecz jak już trafi się skinhead inteligentny i ideowy to zazwyczaj jest to jednostka wybitna i go szanuję. Mogłoby być więcej skinów z tej drugiej wymienionej przez ze mnie kategorii, ale to nie zmienia faktu, że lepszej subkultury nie znam.
 

20maciek03

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Witam, zastanawia mnie to czy istnieje w Polsce jeszcze dużo skinów z prawdziwego przypadku? Oraz mam takie pytanie, czy istnieją jakieś grupy skinheadów na pomorzu? Jak się czegoś o nich dowiedzieć, dołączyć do ich grupy?
 
Do góry