Skąd ściągać muzykę? :(

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Wszystkie linki do stron z nielegalną muzyką będą kasowane a ich autorzy zostaną odpowiedni nagrodzeni. Forumowisko.pl nigdy nie popierało piractwa, nie popiera i nie będzie popierać. Akceptowalne będą jedyni linki i porady dotyczące legalnej dystrybucji.


Witam! Na przekór wszystkiemu uważam, że to bardzo dobre miejsce na ten temat. Ponieważ ten problem dotyka właśnie miłośników muzyki, którzy korzystają z tego subforum.

Do rzeczy:

Skąd ściągać ukochane pliki muzyczne? Zawsze robiłem to z wrzuty. Jednak pliki z tej witryny nie są i nie będą u mnie odtwarzane. Więc zacząłem szukać alternatywy dla wrzuty. Takiego Youtuba Wrzut... :D Niestety bezowocnie. Więc postanowiłem troszkę inaczej... Dlaczego by nie mp3 z YT? Przecież ściągając pliki z wrzuty i tak równolegle porównywałem je do oryginałów na YT... Lecz niestety... Dla tych co nie wiedzą YouTube nie hostuje plików mp3... Ale od czego są programy od konwersji... No tak lecz każdy plik z osobna konwertować, to za dużo roboty. I pamięci. Bo po kiego grzyba ściągać 15Mb pliku by uzyskać 4Mb pliku mp3... Ehhhhhhh. Dlatego:

Do rzeczy:

Czy znacie jakąś darmową wtyczkę do Firefoxa, aby móc bezpośrednio z YT konwertować pliki do mp3? Coś jak DownloadHelper. Tylko, że darmowe przy konwersji do mp3.

PS

Tak wiem, że dwa razy przechodziłem "Do rzeczy". Jednak to celowe... Dla tych co chcą poznać mój problem, i być może podrzucić mi inną solucje tego problemu.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Witam! Na przekór wszystkiemu uważam, że to bardzo dobre miejsce na ten temat. Ponieważ ten problem dotyka właśnie miłośników muzyki, którzy korzystają z tego subforum.

Do rzeczy:

Skąd ściągać ukochane pliki muzyczne? Zawsze robiłem to z wrzuty. Jednak pliki z tej witryny nie są i nie będą u mnie odtwarzane. Więc zacząłem szukać alternatywy dla wrzuty. Takiego Youtuba Wrzut... :D Niestety bezowocnie. Więc postanowiłem troszkę inaczej... Dlaczego by nie mp3 z YT? Przecież ściągając pliki z wrzuty i tak równolegle porównywałem je do oryginałów na YT... Lecz niestety... Dla tych co nie wiedzą YouTube nie hostuje plików mp3... Ale od czego są programy od konwersji... No tak lecz każdy plik z osobna konwertować, to za dużo roboty. I pamięci. Bo po kiego grzyba ściągać 15Mb pliku by uzyskać 4Mb pliku mp3... Ehhhhhhh. Dlatego:

Do rzeczy:

Czy znacie jakąś darmową wtyczkę do Firefoxa, aby móc bezpośrednio z YT konwertować pliki do mp3? Coś jak DownloadHelper. Tylko, że darmowe przy konwersji do mp3.

PS

Tak wiem, że dwa razy przechodziłem "Do rzeczy". Jednak to celowe... Dla tych co chcą poznać mój problem, i być może podrzucić mi inną solucje tego problemu.

sciaganie muzyki "za darmo" jest nielegalne, chyba nie oczekujesz , że ktoś Ci powie jak się stać piratem, żeby go acta zamkneło, razem z Toba ;)
 

F.A.L.C.O

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Polska
Ale za to ja Ci powiem :p

Owszem, popieram poprzednika, nielegalnemu oprogramowaniu mówimy NIE! :D

Jest taki program, nazywa się Audials (Ja osobiście korzystam z Audials 9)
Program nagrywa audycje radiowe z jakiejkolwiek strony świata, jest to LEGALNE! :)

Wybierasz tylko jaki rodzaj muzyki chcesz ściągnąć, i klikasz tylko "record" - nic prostszego :)

Polecam i pozdrawiam serdecznie,
F.A.L.C.O

Ps. Aha byłbym zapomniał, program może nagrywać 7 audycji naraz. Czyli zakładając że nutka trwa 4 minutki, jesteś w stanie ściągnąć około 105 nutek :)
 

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Jezus człowieki... Te całe ACTA namąciła Wam w głowach...

A ty antypiracki WON z mojego tematu!

Słuchajcie... Porada to nie przestępstwo. To jest raz. A dwa, że ja ściągam legalnie pliki. To dwa!

Legalne ściąganie plików? Ja po prostu ściągam kopie zapasowe ścieżek, z albumów wykonawców, które już posiadam. Takie zabezpieczenie. Więc może jeszcze raz spytam. Jaka jest wtyczka do Firefoxa, która konwertuje i zapisuje w postaci mp3 pliki z YouTube na dysku.

Ściąganie audycji radiowych nie wchodzi w grę. :)

ACTA pozjadała Wam mózgi
 
D

Dorka123

Guest
jeśli interesują Cię legalne mp3, a powinny ;) to możesz je ściągnąć np. stąd: http://www.mobilegate.pl/products/category/170/
codziennie dodają nowe albumy, a koszt jednej mp3 to 2,46 zł
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja pobieram muzykę ze strony www.beatport.com oraz z www.soundcloud.com. Na tej drugiej czasami można trafić na darmowe utwory od producentów np. z okazji jakiegoś jubileuszu lub 1000 lajków na Facebooku. Co do tej pierwszej to bardzo obszerna baza mp3 a ceny nie odstraszają.
 

romeau

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jeżeli szukasz popularnych zespołów/wykonawców to na pewno iTunes, dla mniej popularnych to wielu udostępnia darmowe lub płatne piosenki na soundcloud (do pobrania lub linki bezpośrednio do sklepu) i bandcamp
 

NoChumpLoveSucker

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja polecam taki serwis jak Deezer. Testuje go ostatnio i jak dla mnie sprawdza się świetnie. Co prawda nie chodzi tu o samo ściąganie muzyki, ale mozna wyszukiwać mnóstwa utworów, od jednego do drugiego poprzez opcję "podobni wykonawcy" - zajęcie na długie godziny. ;)
Co bardzo istotne, to przy koncie Premium + można słuchać wybranych piosenek w trybie offline, czyli bez konieczności dostępu do sieci. Ja właśnie sprawdzam funkcjonalność serwisu, a że na początku pół roku jest za darmo, to myślę, że tym bardziej warte uwagi. :)
 

Izabella Tubacka

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
A pamiętacie jak się ściągało muzekę z emula????? :) boże jaki miałąm zasyfiony komputer:) same wirusy. Ostatnio uruchomiłam nieużywany komputer mojej mamy który kiedyś był mój i tam znalazłam emula i plik incoming:) ale tam fajną muzę znalazłam wszystko co kiedyś ściągałam.
A teraz już nie bawię się w zaśmiecanie kompa i słucham na stronkach. Jest tego dużo. Aktualnie jak mój przedmówca odsłuchuje z Deezer'a - bezproblemowe wiec ściąganie na kompa niepotrzebne.
 
K

kobi

Guest
Sprawdziłem ten wasz serwis deezer. Na początku nie byłem przekonany, ale po rejestracji zacząłem się oswajać. Używam go głównie w telefonie, jak jestem poza domem. Za pół roku napiszę co sądze o darmowej wersji. Na razie jest okej :)
 

izabela82

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Hej. Ja też korzystam z darmowej wersji Deezer i jest ok. Jest może ktoś kto już wykupił pakiet? Może sie podzieli wrażeniami? Co tam sie może zmienić znacząco?
 
Y

Yellow Jester

Guest
Ja muzykę najczęściej ściągam ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Pocztą. W naszym kraju ciężko coś kupić.
 
R

RaBB_zbanowany

Guest
W naszym kraju łatwo coś kupić,tylko jest drogie... W tym tkwi szczegół. Poza tym jest kilka dobrych i ciekawych serwisów z możliwością poboru muzyki za niewielką kwotę,jak chociazby iTunes- sam czasem korzystam i jestem zadowolony.
 
P

powaznypan

Guest
Od siebie mogę polecić serwis megaszafa (com) do wymieniania się plikami, muzyką oczywiście też. Jest darmowy, można nawet na tym zarobić, wszystko bezpieczne i proste w obsłudze. Ja widzę potencjał dla tego typu rozwiązań.
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
A po co ściągać?
Zainstaluj sobie np Spotify ^_^
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Masz na myśli szwedzki wynalazek, działa na wszystkich aplikacjach?
 

Karolina Witczak

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
A ja muzyki nie ściągam. W telefonie korzystam z aplikacji Wimp i wszystkie nowe płyty słucham właśnie tam.
 

VonStroheim

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Nie ściągać!!! Kupować!!! Obecnie istnieje wiele metod, by zapłacić artystom chociaż niewielką sumę za ich wysiłek, pasję, to, że chcą dzielić się swoim talentem z innymi - polecam :)
 
Do góry