SITA

rafalus19

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
ostatnio szukalem roznych sposobow nauki jezyka i wszystko z tym zwiazane

przeczytalem ze SITA jest najelpsza dla sluchowcow (czyli dla ludzi ktorzy ucza sie najszybciej i wogole ,,kontaktuja" sie ze swiatem glownie za pomoca tego zmyslu)

jesli nie jestes sluchowcem odpusc sobie ten sposob nauki bo zmarnujesz pieniadze

na temat technik szybkiego uczenie slowek mozna by duzo mowic

jesli chcesz przyspieszyc wielokrotnie szybkosc nauki jezyka i miec z tego przyjemnosc(naprawde :) ) to kup http://jezyk-obcy.zlotemysli.pl/rafalus19,1/ albo http://nauka-jezykow.zlotemysli.pl/rafalus19.php

do tego znajdz jakis kurs(w internecie jest tego pelno i to za darmo) i ucz sie z radoscia :D

kup ksiazke za 20 czy 30 zl i zaoszczedzisz 770-1980zl

chyba sie oplaca :p



--
jak sie uczyc i sie dobrze przy tym bawic
http://rafalusus.blogspot.com/
 

PHKF

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Metoda SITA łączy zapamietywanie w stanie relaksu z konwersacją. Jest to metoda dla kazdego komu zależy na przełamaniu bariery mówienia. Najlpiej samemu przekonać się, jak to działa. W tej chwili można skorzystać z darmowych prezentacji systemu.
 

australopithecus

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam
thumbsup.gif

Jest wiele zdań i słów, opinii reklam i antyreklam itp., na temat programu SITA...
bag.gif

i ponieważ kilkadziesiąt minut sprowadzało się do minimalnego zorientowania się w google, jakie są opinie na temat SITA
np.,http://www.google.co...q=sita%20opinie
unsure.gif

...nie zostało przeze mnie znalezione pytanie i odpowiedź
blink.gif
, czyli :
Czy zakupując zestaw/urządzenie systemowe Sita np. z językiem francuskim jest możliwość odtwarzania na tym samym sprzęcie języka angielskiego lub inne - dokupując tylko programy/cd z nauką jęz. obcego?
Czy należałoby być posiadaczem programu kompatybilnego?

Zaś jeśli chodzi o opinię na temat nauki języka poprzez SITA, to zawsze są dwa rodzaje wypowiedzi tj., pozytywna i negatywna - lecz do nas należy ocena , która będzie odpowiednia...i tutaj np:
1) Odp. ""
iconeek1ih.gif
icon_mrgreen.gif
rotfl.gif
A tak na poważnie: nie nauczy Ciebie toto zasad ortografii, nie nauczy Ciebie toto słówek. Nauczy Ciebie tylko mechaniczne powtarzanie fonetycznego "bełkotu". Wg mnie nie ma zastępstwa prawdziwego lektora, który wytłumaczy CI zasady danego języka. A takie programy mogą Ci tylko ułatwić "poruszanie się" po danym języku.""
[font="Verdana][b]2[/b])Metoda SITA jest rozwinięciem i zelekronizowaniem metody opracowanej w latach 50 przez bułgarskiego naukowca prof. Łozanowa. Opierając się na badaniach psychologicznych doszedł on do wniosku, że człowiek będący w stanie głębokiego relaksu i odpowiednio zmotywowany jest w stanie zapamiętywać dużo więcej informacji niż nrmalnie. W jego laboratoriach, studenci uczyli się łagodnie ułozeni na leżakach, słuchając muzyki barokowej. Najlepsi osiągali zdolność nauczenia sie 100 słow na godzinę, potem 200, az wreszcie najlepsza grupa osiągała wyniki rzędu 550 nowych słów na godzinę. Tę metodę prof. Łozanow nazwał sugestopedią, a później superlearningiem. Niestety w tych czasach tego typu osiągniecia naukowe były pilnie strzeżona tajemnica, zwłaszcza w tzw "demoludach". Dopiero po 1956 roku trochę rozluźniono dyscypline partyjną i jeden z asystentów Łozanowa przepłynął wpław Atlantyk (podobno craulem) i odsłonił w USA rąbka tajemnicy. Tam metoda została rozwinęta i wraz z którąś grupą żołnierzy trafiła do Niemiec, a konkretnie do RFN.
W Niemczech dodano do niej tzw SITA-device i nazwano metodą SITA.
Na organizowanych dla wojskowych kursach dzięki tej metodzie uczestnicy uczyli się prawie 1500 słów na tydzień. Ale działo się to przy 5,5 godzinnej nauce pod kierunkiem wykwalifikowanych SITA-teacherów. Od jakichś 15 lat mozna to urzadzenie kupić wraz z podręcznikami i kasetami magnetofonymi i uczyć się w domu. Nie mniej jednak ta forma nauki (indywidualna w domu) nie jest tak skuteczna.
Ja próbowałem jej kilka razy, pierwszy raz na wystawie, bez powodzenia. Odgłosy zwiedzających i ich głupie komentarze nie pozwoliły mi osiągnąć relaksu i rozpocząć procesu nauki. Pani siedząca obok mnie zrelaksowała sie tak głęboko, że zaczęła chrapać.
Drugi raz spróbowałem na pozyczonym sprzęcie w domu i wyniki były lepsze. Podobne jednak uzyskiwałem spacerujac po plaży z walkmanem na uszach.
Jeśli chodzi o przygotowywanie sie do FCE radziłbym poszukać szkoły, która ucząc tą metodą przygotowuje do certyfikatów.
Może zacznij od sprawdzenia informacji zawartych na stronie [url="http://www.sita.pl"]http://www.sita.pl[/url]
Jeśli o mnie chodzi to jestem 'za a nawet przeciw""[/font]
[font="Verdana]
[/font]
[font="Verdana]POZDRAWIAM[/font]
thumbsup.gif
 

wiatraq

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
Co miesiąc w angorze jest reklama sity na całą stronę.
Można w niej przeczytać, że okulary które zakładamy mają wbudowane mrugające światełka i cały myk polega na zsynchronizowaniu obu półkul aby słowo którego się uczymy od razu było umieszczone w pamięci długotrwałej, a nie jak to ma miejsce przy zwykłej nauce najpierw trafiło do pamięci krótkotrwałej, a dopiero po jakimś czasie po utworzeniu odpowiednich szlaków pamięciowych powędrowało sobie do pamięci długotrwałej.
 

badylllek1993

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2011
Posty
86
Punkty reakcji
2
Próbowałem kiedyś uczyć się niemieckiego tym zestawem SITA. Po tygodniu zrezygnowałem bo nie widziałem żadnych, nawet minimalnych efektów.
 

Dambis

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
71
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Bełchatów
Ja chodziłem na Callana tez fajny ale pisownia kuleje za to można się odblokować w mowie :)
 

anna.kotecka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
116
Punkty reakcji
1
Miasto
Wilanowska Ziemia :)
Witam
tak jak w temacie, kto wie jakie efekty przynosi to urządzenie i czy warte jest swojej ceny

Moim wielkim celem jest biegła znajomość języka angielskiego. Uczę się ok. godziny dziennie słówek, ale jest to strasznie mozolne, ciężkie i męczące.
Szukam jakiejś alternatywy do nauki języka, jedną z nich jest SITA. Dlatego potrzebuję waszej pomocy.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję

Pozdrawiam

dla mnie to sciema... takie dziwne urzadzonko... nie ma to jak wyjechac i uczyc sie jezyka z agranica.
 

grabaz

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2007
Posty
78
Punkty reakcji
0
wydaje mi się że to nie działa tak pięknie jak może się wydawać, że raczej pieniądze wydane na to się nie zwrócą, lepiej spróbować czegoś darmowego.
 

oracze

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Moim zdaniem SITA to nauka języków w ładnym pudełku. Generalnie płaci się za pomysł kształcenia. Osobiście wolałem uczęszczać na stacjonarny kurs. Z nauką jezyków jest tak, że jak się sami nie zmobilizujemy (wykorzstując podpowiedzi) to przecież lektor młodkiem nam wiedzy nie wbije.
 

gazelka89

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2013
Posty
40
Punkty reakcji
0
Oracze, testowałeś że tak mówisz? ja miałam okazję, bo kuzynka sobie kupiła SITĘ. Intensywność zajęć jest duża i wymaga też własnej pracy. Nie ma tak, że siadasz i od razu wiedza sama wchodzi ci do głowy. Dla mnie SITA to totalnie nowe doświadczenie, spodobała mi się ta metoda na tyle, że rozważam zakup swojego kursu :)
 
Do góry