Silny złoty, normalny euro i słaby dolar...

Akral9099

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Bełchatów
Witam
Od pewnego czasu zauważyć można jak nasza złotówka rośnie w siłe, podczas spadku USD (dolara amerykańskiego) oraz niemalże stałego euro.

W tej chwili, dolar można kupić na ok ~2,10zł, euro za ~3,30zł.
Jak myślicie, czy i kewentualnie kiedy osłabnie polska złotówka, co sie stanie z euro (odbije do góry?) i dolarem?

Zakładając że będziemy miec 150zł, zakupimy teraz euro za 3,3zł, a waluta ta podskoczy do 3,5 zarabiamy 9zł. Co jednak gdy polska złotówka sie umocni lub prezydent nie podpisze traktatu i euro osłabnie? Mamy straty na podobnym poziomie.

Czekam na komentarze
 

krolik19900906

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
386
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bielsko-Biała
jesli mialbym juz na cos stawiac to tylko na to ze USD sie odbije do gory w koncu a zlotowka raczej napewno spadnie. A euro pewnie pozostanie mniej wiecej tak jak teraz.
Wiec moral prosty: jesli mialbym wymieniac liczac na zarobek to napewno kupilbym dolary
 

Akral9099

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Bełchatów
Sprawa jest taka, że większość portali mówi o tym, że dolar w tym roku jeszcze spadnie, być może nawet o 20gr. Jeśli by spadł o 20gr, zakupiłoby sie dolary, a później by odbił choćby o te 20gr to zysk byłby wysoki. Ciężko jedna powiedzieć co ma USA zrobić by odbić słabnącego dolara. Nie idzie mu z tarczą, nie idzie z sojusznikami, a każda ich misja jest porażką, do tego dochodzą rosnące ceny ropy (o porażce rozmów w jej sprawie nie będe przypominał - odsyłam do google).
 

funfun

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Miasto
LUBLIN
Na odbicie dolara raczej nie ma szans...
Gospodarka USA zdaje się być w recesji a próby poprawy sytuacji przez Rezerwę Federalną tylko to potwierdzają. Droga ropa ich dobija. A te dwa czynniki same się nakręcają.
Nie wiem co musiałoby się stać aby powróciła chęć posiadania dolarów. Nie jest wykluczone, że Chiny pozbywają sie swoich rezerw dolarowych zastępując je jakąś inną walutą. Dochodzi jeszcze ryzyko wojny z IRANEM.

Ja bym się trzymał z daleka od dolarów.
DO 1,5 zł za dolara droga otwarta.
 

Franek_Kimono

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Dolar mógł by sie troche ruszyc, z jednej strony dobrze bo można taniej sprowadzać samochody,elektronię itp.. ale marynarze zarabiający w dolarach tracą!
 

Łukasz789

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
439
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
Ja bardzo się ciesze z takiego kursu chociaż wiem ,że niektórzy tracą sporo.Marzy mi się żeby dolar był po 1.5 zł a euro 3zł ( najlepiej po 2,5 ale to był by już cud).Zachęcam do korzystania z sytuacji bo można zbić majątek swojego życia na tym co się dzieje. Szczerze mam złe przeczucia ,że to długo nie potrwa, a jak się dolar, funt, euro i frank odbiją to dojdzie do ogromnej przepaści pomiędzy biednymi a bogatymi. Może troszkę przesadzam ale zobaczycie. Już widać jak rosną w potęgę importerzy elektroniki, materiałów budowlanych oraz samochodów.
 
Do góry