SIEKIERA

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Warto chyba dodać, że utworów Siekiery można posłuchać czasami na koncertach Armi - Budzyński jak widać pamięta o swoich korzeniach ...i muszę przyznać, że ten momenty na koncercie Armi podoba mi się najbardziej
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Warto chyba dodać, że utworów Siekiery można posłuchać czasami na koncertach Armi - Budzyński jak widać pamięta o swoich korzeniach ...i muszę przyznać, że ten momenty na koncercie Armi podoba mi się najbardziej
Koncertu Armii jeszcze niestety nie uświadczyłem :( Ale bardzo dobrze, że Budzy pamięta o Siekierze, bo mimo krótkiej kariery narobiła ona sporo hałasu w polskiej muzyce punkowej.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Każdy lubi to co lubi. Ja na przykład mógłbym słuchać tego krążka godzinami i by mi się nie znudził. W takim razie spróbuj starszych piosenek z '84 roku ;)
 

tomek_1425211

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
89
Punkty reakcji
0
Miasto
Korzemowo małe
Kurde jeszcze niedawno pisałem że siekiera jest dla mnie za cięzka, nie mogłem się do niej przekonać i rzeczywiśćie tak było. Ale ostatnio kumpel w szkole puscił mi pare piosenek i kurde no nie wiem jak to się stało ale zaczałem ich słuchać . Ostatnio mam fazę na piosenki idzie wojna, ludzie wschodu i burek dobry pies.

P.S Mógłby mi ktoś wypisac nazwy wszystkich płyt siekiery ??
 

Adamoss

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
428
Punkty reakcji
2
Siekiery zaczalem sluchac niedawno i powiem ze kilka piosenek mi sie spodobalo. Ale najlepsze sa z Jarocina 84' :p
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Czy Siekiera wróci? Właśnie znalazłem w internecie półoficjalne informacje o rzekomej reaktywacji puławskiej legendy.
Wizja wskoczenia Tomasza Adamskiego jednym skokiem z powrotem w rok 1984 czy 1987 może świadczyć albo o ograniczeniu umysłowym stawiającego taką tezę albo o kompletnej nieznajomości osoby Tomasza Adamskiego. Myślę, że na tym forum mamy do czynienia raczej z tą drugą "opcją" Wink Bo nie jest to akcja pt. "No to przećwiczmy stare kawałki i pojedźmy w trasę odgrzać stare kotlety"
Kiedy pierwszy raz pojechaliśmy z Robertem Jaroszem na umówione spotkanie z Dzwonem w kwestii wydania Siekiery na dzień dobry usłyszeliśmy następujące zdanie:
"SIEKIERA jest ideą, która nigdy nie została wyrażona we właściwy sposób przede wszystkim ze względu na ograniczenia techniczne sprzętu, którego używaliśmy, ale również i niski czasem poziom umiejętności technicznych niektórych muzyków"
Zwracam Państwa uwagę na drugie słowo w tym zdaniu, pierwszym zdaniu, jakie mieliśmy okazję usłyszeć z ust Tomasza. Mówiąc szczerze nogi się pode mną ugięły, gdy sobie to zdanie przeanalizowaliśmy wracając z Puław do Warszawy autem (dobrze więc, że siedziałem).
Następnie okazało się, że Tomasz Adamski wraz z Pawłem Młynarczykiem (klawisze w Siekierze nowofalowej) pracowali nad materiałem SIEKIERY III (tak to sobie umownie nazwijmy) kilka miesięcy i powstały nowe utwory. Prace z pewnych względów zostały zatrzymane. Jeden utwór jest w zasadzie gotowy, drugi wymaga dogrania "gościnnego" wokalu.
W tej chwili Tomasz Adamski pracuje nad całym materiałem tego trzeciego wcielenia SIEKIERY. Rozmawialiśmy czy umieścić te utwory na płycie nowofalowej Siekiery, jako zapowiedź nowego materiału, jednak ostatecznie nie zdecydowałem się na takie rozwiązanie.
Miałem zaszczyt wysłuchania tych utworów i myślę, że w momencie ich opublikowania reakcja słuchaczy będzie podobna do reakcji punków w Jarocinie w 1985 roku. A Tomasz Adamski ma pełną wizję nowego oblicza swojej muzyki, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak i wizualnej. Powstaje coś, co będzie totalnym zaskoczeniem dla Nas wszystkich.
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=...c&start=510
 

TommyGun

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Bardzo jestem ciekawy jak ma wyglądać to trzecie wcielenie Siekiery. Jak uwielbiam "Nową Aleksandrię", tak jakoś niewiedzę tej nowej Siekiery. ;/
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Ja też słyszałem w "trójce" o reaktywacji Siekiery pod wodzą Adamskiego, ale nic więcej nie wiem więc nie dzieliłem się "plotkami"
Ale jak ta trzecia będzie tak dobra jak dwie pierwsze to
Jah bless him
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Adamski od początku był głównym trzonem Siekiery i nie wyobrażam sobie jej bez niego. Pozostaje czekać z nadzieją, że wydadzą coś porządnego ;)
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
A ja uważam że pewne zespoły nie powinny sie już reaktywować, dla mnie będzie to profanacja legendy, tej brutalnej i agresywnej jak i tej nowofalowej...

Jeżeli dojdzie do tej reaktywacji to miejmy chociaż nadzieję że się nie zbłaźnią ( patrz sex pistols )
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Budzy szczególnie pamieta o swoich korzeniach gdy śpiewa "bog jest miloscia"
 

Anwalar

Bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2015
Posty
159
Punkty reakcji
33
Na pewno nowa ich płyta jest zaskoczeniem dla fanów zespołu... :
https://www.youtube.com/watch?v=l-6zV9Wzs_k
 
Do góry