Siatka

edi

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Mam pytanko czy zna ktoś może jakieś ćwiczenie na poprawe skoczności?? Kiedyś słyszałam o jakiś ćwiczeniach ale niestety się nie dowiedziałam jakie one są :( . Jeżeli ktoś zna taki sposobik to może się ze mną podzielić :D . Z góry dzięki. Pozdrawiam :*
 

n62

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
98
Punkty reakcji
0
ja tam nie umiem grac w siatke i nie bede ale musisz duzo trenowac
 

edi

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
34
No ja trenuje codziennie praktycznie... mam wolne tylko czwartki i weekendy ale też nie zawsze...
No i troche własnie chce popracować nad wyskokiem... ale tak konkretnie :p
 

n62

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
98
Punkty reakcji
0
dobrze robisz tylko jak ogladam siatke to mi sie zygac chce ale czasami musze i oni cale zycie trenowali non stop i są dobzi i musisz być wysoki




Powodzenia !!!
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Mi tez sie to przyda :] Dzisiaj juz wszystkie ćwiczenia zrobiłem i musze stwierdzić ze fajne :)
 

Beatka500

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Mi kiedyś trener kazał robić rano i wieczoram takie cuś...
stoisz na stopach i podnosisz je do góry wiesz co co chodiz tak toisz i się tak jakby wzbijasz nie skaszesz ale stoisz tylko na palcach vbo resztę stoby poodnosisz mam nadzieję, że zrozumiałeś ja tak robiłam 400 razy dziennie 200 rano i 200 wieczoram czy pomogło to nie wiem bo ktrótko robiłam może toszeczę...A i jest jeszcze jeden sposób ciężarki na stopy :) :p Wiesz jak się z tego korzysta :p
 

edi

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2005
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja jestem ciekawa jak będzie z tym wzbijaniem się na piętach tak jakby :) Spróbuje sobie bo to nie jest ciężkie ćwiczenie a ja troche jednak leniwa jestem :p
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Podobne ćwiczenie do tego co mówiła Beatka jest własnie w SuperDunks3 - Wznoszenie łydek.
Ja SD3 robiłem przez pare tygodni. Efekt przyniosło. Ale i ma to swoje złe strony - problemy z kolanami...
 

werka3010

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Edi... jeżeli wciąż rośniesz, musisz uważać. Ćwiczenia na poprawę skoczności niszczą kolana zwłaszcza w fazie wzrostu.

Dobrymi ćwiczeniami są ćwierćskoki, wznoszenia łydek, ogólnie Super Dunks, AIR ALERT, Jumpsoles (etc.) to bardzo dobre programy. Jednak na prawdę trzeba uważać z kolanami. Nie przetrenuj ich.. kolana i tak w siatkówce są bardzo "męczone".

Biegi przez płotki także pozytywnie wpływają na skoczność.

Powodzenia :)
Pozdrawiam ;)
 

osd113

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z brzucha mamy :)
Plaża, plaża i jeszcze raz plaża. To jest najlepszy sposób na ćwiczenie wyskoku a do tego jeszcze przyjemny bo można sobie pograć :)
 

Freelover

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wrocław!!!!
Wspinanie sie na palce.. stajesz na jakims powiedzmy schodku na samych palcach i opuszczasz pięty ponizej..
ok 20 wspięć szybko, potem ok 15 wolno... i potem na jednej nodze ok 10 wolno (druga noga zgięta)
Nudne Cwicznie, ale dajace efekty... wiem z doświadczenia...
Powodzenia
 
Do góry