Sezonowa praca za granicą - jak i gdzie szukać?

huszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2016
Posty
58
Punkty reakcji
0
michoone napisał:
Moja mama od 6 lat wyjeżdża do Niemiec, pracuje jako opiekunka osoby starszej. Praca jest ciężka, ale dobrze płatana, początkowo jeździła nielegalnie teraz za pośrednictwem firmy z Gliwic, w sumie jest zadowolona. Na miesiąc albo dwa wraca do Polski na "wakacje", potem wraca do niemieckiej rodziny na 3/4 miesiące. W przypadku takiej pracy dużo zależy od tego w jakim stanie jest podopieczny oraz jaka jest rodzina u której się przebywa.
To tak jak moja mama- też wyjeżdza jako opiekunka do Niemiec i tez z agencja. Rzeczywiscie praca nie jest lekka, wiadomo tez ze podopieczni wymagają czasem mniej a czasem troche wiecej opieki. Ale wedlug mnie i tak warto wyjechac, bo mozna zarobic o wiele wiecej niz pracujac w Polsce.
 

Minia71

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2017
Posty
10
Punkty reakcji
4
Nowicjusze faktycznie lepiej, jak pojadą przez firmę , która wszystko zorganizuje, ale firmy przed podjęciem współpracy też należy sprawdzić. M.in od razu wypytać o stan podpiecznych, choroby, co nalezy przy nich wykonywać i tego się trzymać. Istotną rzeczą jest od jakiej wysokości zarobków firma odprowadza ZUS, czy firma opłaca trasport, czy rodzina niemiecka. Unikac takich kombinacji umów jak umowa zlecenie w Polsce z ubezpieczeniem w Niemczech , czy innych, bo to się już coraz częsciej zdarza. Nie podpisywac umowy przed uzyskaniem zlecenia, bo potem jest się związanym z firmą, a na zlecenie można sobie trochę poczekać.
No i oczywiście szlifować język kraju do jakiego chce się wyjechać- to duże ułatwienie i swojego rodzaju bezpieczeństwo.Acha EKUZ jest bardzo ważny. Wiele firm wysyła opiekunki bez niego do pracy, tłumacząc taki fakt opieszałością urzędników- jednak nie zawsze jest to prawdą.
Wiele osób z kilkuletnim doświadczeniem woli szukać pracy na własną rękę i np. w przypadku opiekunek , zatrudnia je rodzina niemiecka bezpośrednio, bądź pracują na polską działalność gospodarczą, lub niemiecką Gewerbe.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Ja nie mam doświadczenia, ale brat był parę razy z agencją D&D Personal w Niemczech i był zadowolony, przyoszczędził sporo. Ja się jakiś czas zastanawiałam, ale ostatecznie nigdy nie wyjechałam za pracą.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Odpuść wyjazd - w Polsce teraz każdy dostaje pracę i można się dostać do dobrych firm.
Zadzwoń do EuroKadry, zobacz co mają w Twojej okolicy. Wyjazd na kilka miesięcy nic nie daje.
Wracasz do PL z niczym. Lepiej próbować osiągnąć coś w Polsce, przecież u nas wiele zmieniło się na zdecydowanie lepsze.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Zgadzam się. Teraz każdy dostaje pracę, nawet bez doświadczenia i jednocześnie właśnie teraz są najlepsze okazje, do znalezienia dobrego zatrudnienia.
Można też firmę zmienić na lepszą. Trudno określić, kiedy sytuacja zacznie wyglądać podobnie.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Hmm... a czemu ma przestać tak wyglądać?
W najbliższym czasie wielu ludzi pójdzie na wcześniejszą emeryturę.
W kolejnym kroku zapewne wielu młodych wyjedzie na jesieni za granicę.
Tak więc najbliższy czas powinien oznaczać jeszcze więcej miejsc pracy - przynajmniej teoretycznie.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Bo zmiany na rynku pracy są trudne do przewidzenia i ciężko powiedzieć, co się na nim wydarzy za jakiś czas.
Na pewno aktualna sytuacja sprzyja szukaniu pracy i zmienianiu zatrudnienia. Trudno powiedzieć, kiedy po raz kolejny możliwości będą aż takie.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Ludzie wiecznie będą narzekać, a przecież sytuacja wygląda teraz w taki sposób, że każdy dostaje zatrudnienie i każdy je dostanie na naprawdę bardzo dobrych warunkach. Zatem - po co te całe, dziwne kombinacje? Nie rozumiem tego. Od lat nie było takich możliwości poprawiania zarobków i ogólnie warunków pracy. Czemu ludzie z tego nie korzystają?
 

Anno1506

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2019
Posty
20
Punkty reakcji
0
Zgadzam się, że szukając przez reklamujące się firmy i agencje, można się nieźle naciąć. Lepiej po prostu popytaj znajomych. Na pewno ktoś zna kogoś, kto zna kogoś, itd. W taki sposób będziesz mieć pewność.
 
Do góry