Sezonowa praca za granicą - jak i gdzie szukać?

Gadzixor

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam :)
Mam 19 lat, i bardzo chciałbym podjąc w te wakacje pracę za granicą. Problem w tym, że zupełnie nie wiem gdzie szukać UCZCIWYCH ofert pracy za granicą. Czy są jakieś portale poświęcone wyłącznie ofertom pracy poza granicami PL? Może mógłby ktoś też podać nazwy dobrych agencji pracy, które specjalizują się w "wysyłaniu" Polaków do pracy za granicą.
A może ktoś z Was miałby bezpośrednio do zaoferowania jakieś stanowisko pracy (jakby co mieszkam w Gdańsku).
Moim marzeniem jest pracować 1-2 miesiące za granicą (czerwiec/lipiec/sierpień) i przywieźć do kraju "grubszy pieniądz" niż bym zarobił w PL.

Proszę o porady, nazwy uczciwych agencji pracy/pracodawców ;)
Z góry dzięki, pozdrawiam :)

ktos cos wie, doradzi? xp
 

Humbleguy

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2012
Posty
86
Punkty reakcji
0
Powiem Ci, że nikt tu nie doradzi ;p sam napisałem taki temat kilka tygodni temu ;D
Ale... może, wyjątkowo ktoś się trafi z wiedza... Podpinam się!
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Mozna szukać w internecie, ale obojetnie gdzie bedziemy to robić to najwazniejsze moim zdaniem jest to aby dobrze znac jezyk bo to jest w dzisiejszych czasach podstawa.
 

CristianoSolaris

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Pracuje troche juz za granica i powiem tyle ze zeby szukac pracy za granica i tam pracowac trzeba znac jezyk. Wszelkie oszustwa i niedomowienia biora sie z niemoznosci dogadania sie w obcym jezyku.
Jak znasz jezyk danego kraju to zawsze sobie poradzisz, znajdziesz prace i zalatwisz wszystkie formalnosci.
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
ja mogę ci polecić agencję Eurokontakt z Wrocławia, możesz sobie sprawdzić oferty pracy na ich stronie http://epser.com :)
 

gambi

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Praca sezonowa zależy gdzie, czy w polsce czy praca za granicą, wiadomo że lepiej za granicą, ale nie trzeba też przekreślać pracy w kraju, wiadomo, że wyjazdy za granicę planuje się dużo wcześniej, prace sezonowe w polsce są na miejscu, nie trzeba znać jezyka, ale i są mniej płatne. Ale dla młodszych osób... na pewno będą ciekawą alternatywą.
 

GreatTraveler

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
109
Punkty reakcji
1
no tak, ale z takim Eurokontaktem za granicą w miesiąc zarobi się więcej niż w Polsce przez kwartał ;)
 

jestemhardkorem

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Możesz spróbować szukać przez stronę www.jooble.eu ale ja to bałbym się wyjechać za granice w takie nie pewne miejsce z ogłoszenia, nigdy nie wiesz gdzie wylądujesz.
 
M

mika20

Guest
polecam wyjazd do niemiec na truskawki do osterloh

polecam wyjazd do niemiec na truskawki. "erdbeerhof-osterloh.de" na tej stronie jest wszystko fajnie opisane.praca ciężką wiadomo deszcz czy upał trzeba iść w pole ale można naprawdę dobrze zarobić. uczciwa firma dobre warunki. sama tam pracowałam więc wiem co mówię.
 

TnS Group

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dzień dobry. Jeśli chodzi o truskawki, to w Holandii właśnie rusza sezon. Nasza agencja ma już ofertę pracy przy sadzonkach tych pysznych owoców:) Zajęcie jest praktycznie od zaraz. Jeśli nie truskawki, można spróbować swoich sił przy sorotwaniu odzieży, inwentaryzacji (jeśli lubicie jeździć autem) lub jako operator wózków widowych. Jeśli chodzi o pracę tymczasową, to Holandia od lat oferuje jej mnówstwo. Nasze oferty trwają zwykle od 3 tygodni do pół roku lecz zwykle istnieje możliwość przedłużnia pobytu. Język jest wymagany, ale zwykle wystarczy komunikatywna zanjomość angieslkiego. Serdecznie zapraszamy na naszą, gdzie można się zarejestrować. Pozdrawiamy, T&S Group
 
I

iwonka88

Guest
ja wyjeżdzałam do pracy do holandii. jechałam z dolnego śląska z firmą busdoholandii. Na miejscu miałam załatwiona pracę z uczelni przy tupilanach. Generalne większośc uczelni które mają coś z rolnictwem wspólnego mają takie oferty pracy dla studentów w holandii. Więc warto się porozglądac w takich miejsach. Biorac pod uwagę sensowną cenę dojazdu i oszczędności na miejscu można fajnei zarobić. Tylko porada z mojej strony: pierwszy wyjazd jechałam z jakąś grupką ludzi samochodem którzy tam jechali i wyszło mnie drożej niż busem... :/ więc posprawdzaj sobie dokładnie jak to wygląda.
 
A

anastazja20

Guest
na pewno lepiej szukac przez agencje niz na wlasna reke. jednak sa to sprawdzone rzeczy, oni znaja firmy z ktorymi wspolpracuja juz od lat, wiec wydaje mi sie ze mozna im zaufac. jesli jestes po liceum dopiero no to polecalabym ci prace w stylu babysitter, albo jakis winogrona. ale to nie wiem jak kasowo, mysle ze np w gastronomii czy hotelarswie juz lepsza kaska. jesli interesuje cie francja badz belgia, to polecam ci agencje jobsplus.pl no i powodzenia:))
 

lereona

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Białystok
Pracy sezonowej najlepiej szukać rozpytując znajomych czy nie słyszeli o ciekawych ofertach. Większość moich znajomych miała okazję pracować za granicą przy zbiorach truskawek itp. i wszyscy taką sezonową pracę znajdowali w ten sam sposób: przez znajomych.
 
W

winylowy

Guest
Też dużo szukałem i miałem wiele obaw, ale kolega polecił mi Voorneputten, ponieważ był z nimi i mówił z własnego doświaczenia jak tam było. o była Ppraca w Holandii i jest na conaj mniej pół roku i to mnie przekonało... wiem, że jadę tam na więcej niż miesiać i moge naprawdę sporo zarobić- pomyślałem i tak było.
 
C

CzarnaKlaudia

Guest
Spróbuj poszukać przez VPU Polska, mają oni sporo ofert pracy w Holandii. Sama nie raz z nimi byłam na takim wyjeździe i zawsze wracałam zadowolona (zarobiona) ;P
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
34
U mnie ostatnio w samym urzędzie pracy zbierają chętnych , młodych i wykształconych (sic!!) Polaków do pracy w Niemczech... Paranoja!
 

Karolina Koniecko

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2016
Posty
18
Punkty reakcji
0
dużo jest agencji pośrednictwa, do różnych krajów szukają i na różne stanowiska... moja siostra skorzystała niedawno z link2usedom i pojechała do Niemiec pracować w hotelu, fajna opcja
 

michoone

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2015
Posty
35
Punkty reakcji
0
Moja mama od 6 lat wyjeżdża do Niemiec, pracuje jako opiekunka osoby starszej. Praca jest ciężka, ale dobrze płatana, początkowo jeździła nielegalnie teraz za pośrednictwem firmy z Gliwic, w sumie jest zadowolona. Na miesiąc albo dwa wraca do Polski na "wakacje", potem wraca do niemieckiej rodziny na 3/4 miesiące. W przypadku takiej pracy dużo zależy od tego w jakim stanie jest podopieczny oraz jaka jest rodzina u której się przebywa.
 

DariaA1

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witaj, odpowiadając na Twoje pytanie mogę Ci polecić agencje pracy tymczasowej. Zdaję sobie sprawę z tego, że zależy Ci na bezpiecznym wyjeździe oraz na uczciwym pracodawcy. Pamiętaj jedno! Nie rób nic na własną rękę.
 
Do góry