Sex A Bog

Fiolka4

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
18
Punkty reakcji
0
wlasnie tez nie wiem nic o oralu i chce sie wkoncu dowiedziec. Bo anal to chyba jednak juz grzech choc sama niewiem, czekam na jenego madrego ktory powie mi wprost czy to grzech czy nie. a najlepiej zeby to nie bylo tylko jego wlasne zdanie ale zeby wiedzial to z prawdziwego zrodla najlepiej! Bardzo prosze to dla mnie wazne
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no ale popatrzcie logicznie, jezeli dotyk jest grzechem, to co dopiero z oralem????? :]
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Nika - nie wspominając o analu :p
No racja , najlepiej byłoby sie księdza spytać ale trochu bym sie krępowała :bag:
Nie wiem dlaczego czuje że anal to grzech a oral nie :D
 

Fiolka4

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
18
Punkty reakcji
0
co dotyk to grzech gdzie ty to przeczytalas? ja tez czuje ze oral to nie grzech ale wolalabym wiedziec.czemu nikt nie umiem odpowiedziec na to pytanie?czemu tu niema ksiedza?a moze to i lepiej ze nie wiemy lepiej zyc w niesiwaidomowsci niz potem miec wyrzuty sumienia,a Bog wszytsko wybacza...ale ja jednak wole wiedziec co jest grzechem a co nie :)
 

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
Wedlug Kosciola grzechem jest rozdzielanie funkcji prokreacyjnej od seksu czyli sprawa wyglada wg Kosciola tak: seks jest do robienia dzieci w uświęconym związku. Tylko i wyłącznie. Tak mi ksiądz rzekł mądrze. Dla mnie to bez sensu.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Z puntku widzenia religii nie powinno się uprawiać sexu prawie wcale, z pkt widzenia socjologii - tak. Mam mity religijne i fakty socjologiczne - wybierajcie.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no a jak jest w rachunku sumienia? dotyk pewnych czesci ciala jest grzechem, ba grzechem jest nawet ogladanie rozebranych zdjec :/

moim zdaniem nie tylko sam seks ale rowniez to co jest z nim zwiazane- czyli takze oral i inne rzeczy
 

artystka :)

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2005
Posty
97
Punkty reakcji
0
Miasto
:)
Bós stworzył człowieka i musiał byc tez seks aby zaistniała prokreacja...Poza tym ludzka natura ma skłonności do robienia sobie przyjemności , a seks jest nieodłącznym elementem człowieka , popędem wrodzonym tak jak fizjologia...Tak juz jest zaprogramowany...Ale czy przedmałzeski seks jest grzechem? Nie wiadomo...Według Koscioła tak , ale to stworzyli księża...A ksiądz to człowiek....Czy Bóg na to pozwala? A moze daje wolny wybór?..A kazdy człowiek zyje w innym srodowisku i uczy się zachowań , kształtuje siebie...I dla jednego seks po slubie , dla innego przed...a jeszcze inni wybiorą prostytucje...

Berials a pokaż mi te fakty socjologiczne bo mnie to interesuje :)
 

tomoe

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2006
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Poznań
co dotyk to grzech gdzie ty to przeczytalas? ja tez czuje ze oral to nie grzech ale wolalabym wiedziec.czemu nikt nie umiem odpowiedziec na to pytanie?czemu tu niema ksiedza?a moze to i lepiej ze nie wiemy lepiej zyc w niesiwaidomowsci niz potem miec wyrzuty sumienia,a Bog wszytsko wybacza...ale ja jednak wole wiedziec co jest grzechem a co nie :)

Już Ci opowiadam. Co prawda nie jestem księdzem, ale co nie co czytałam tu i ówdzie to wiem..
Według KK seks oralny nie jest grzechem, tak długo jak
a)odbywa się on w małżeństwie
b ) nie dochodzi do pełnego "seksu" czyli do wytrysku.

KK jest zdania bowiem, że miejscem nasienia jest "wnętrze" kobiety. i nie chodzi tu o usta..

Ja natomiast nie wnikam w to na razie za bardzo, bo to nie problem na moim "etapie"

A i jeszcze jedno. Przestańcie proszę wygadywać że KK jest zdania iż seks służy ku prokreacji tylko i wyłącznie
to po prostu nie jest prawda.
 

Rafał Istebna

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2005
Posty
321
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Dobra jeszcze raz od poczatku

1. Nie może być tak iż jedynym kryterium życia seksualnego jest obopólna zgoda. Życie seksualne człowieka jest regulowane częsciowo przez prawo państwowe np. Współżycie dorosłego czlowieka z osobą poniżej 15 roku życia jest przestępstwem nawed jeżeli obydwie strony wyraziły zgodę. Kolejnym kryterium jest moralnosc człowieka no cóż wielu ma ją wypaczoną.

2. Sprawa przyjemności. Istnieje wielka różnica pomiędzy przyjemnością doraźną a szczęsciem z życia. Kierowanie się samą doraźną przyjemnoscią prowadzi do cierpienia w formie uzaleznienia seksualnego (chcemy czy nie to istnieje seks jest uzależniający). Szczęscie z życia osiąga się usatysfakcjonowaniem człowieka a nie zaspokojeniem pojedyńczej potrzeby. Bo tak myśli dziecko robi tylko to co sprawia mu przyjemnośc a człowiek dorosły kieruje się realizmem czyli patrzy krytycznie na to co robi i wyciąga wnioski. Seks odpowiedzialny może być szczęsciem bo jest wyrażeniem nieodwracalnej miłosci i źródłem życia. Jeżeli jednak traktujemy go jedynie jako doraźną przyjemnosc to może być źródłem cierpienia aborcja, AIDS itd.

3. Co do antykoncepcji kosciół nie akceptuje jej w żadnej formie ani tej naturalnej ani sztucznej. Dla KK czynienie stosunku bezpłodnym jest grzechem, metodą jaką kosciół dopuszcza jest powstrzymywanie się od współżycia w czasie kiedy małżonkowie są płodni.

No na koniec powiem tak Seks jest dobry jeżeli jest nie skrępowany poczuciem winy, strachem przed konsekwencjami, nie niesie ryzyka.


"Seks jest dobry.
Seks pozwala dobrze spać.
Seks podtrzymuje młodość.
Seks odpręża.
Seks jest piękny.
Seks powoduje dumę.
Seks zaspokaja pierwotną potrzebę.
Seks daje radość życia.
Seks daje przyjemność.
Seks wprawia w ekstazę."

Ernst Ell
 

Fiolka4

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
18
Punkty reakcji
0
1 antykoncepcja niekazda jest grzechem,jedynie ta sztuczna ktora ma w sobie taki skladnik ktory zabija nasienie(dokladnie niepametam jak ten skladnik sie nazywa)
2 sex oralny o tez jak facet zaspakaj dziewcz ustami lub jzykiem wiec tu chyba niema mowy o wytrysku choc nie wiadomo zalezy od faceta.
3 mysle ze od przerwania blony dziewizcej zaczyna sie grzech takie jest moje zdanie
4 co do sexu analnego nic nie wiem ale wole go zostawic dla malzenstwa albo wogole go ne robic bo podobno strasznie boli ale tez zalezy do warunkow.
5 najlepiej postepowac z sumieniem i pytac Boga o Jego wole a jesli zrobilo sie juz cos co niejest wedlug Niego dobre nalezy prosic o wybaczenie i szczerze tego zalowac,Bog ma moc uczynic Cie znow dziewica(prawicz.) duchowo,Bo g chce ci wybaczyc i czeka az Twoje skruszone serce przyjdzie do Niego.
6 przyznam sie ze uprawialam sex oralny ze swoim chlopakiem ale tylko On cos robil ustami i palcami,nie zaluje tego zrobil to jako pierwszy chcialabym zeby to byl ten jedyny ale jakos w to watpie :( dlatego pytam czy wedlug was jest to grzech i czy nipodoba sie to Bogu, pytam Go o to samo ale nie slysze odpowiedzi moje serce nie czuje ze byl to grzech i ze ma tego zalowac moz z czasem...
 

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
1 antykoncepcja niekazda jest grzechem,jedynie ta sztuczna ktora ma w sobie taki skladnik ktory zabija nasienie(dokladnie niepametam jak ten skladnik sie nazywa)
2 sex oralny o tez jak facet zaspakaj dziewcz ustami lub jzykiem wiec tu chyba niema mowy o wytrysku choc nie wiadomo zalezy od faceta.
3 mysle ze od przerwania blony dziewizcej zaczyna sie grzech takie jest moje zdanie
4 co do sexu analnego nic nie wiem ale wole go zostawic dla malzenstwa albo wogole go ne robic bo podobno strasznie boli ale tez zalezy do warunkow.
5 najlepiej postepowac z sumieniem i pytac Boga o Jego wole a jesli zrobilo sie juz cos co niejest wedlug Niego dobre nalezy prosic o wybaczenie i szczerze tego zalowac,Bog ma moc uczynic Cie znow dziewica(prawicz.) duchowo,Bo g chce ci wybaczyc i czeka az Twoje skruszone serce przyjdzie do Niego.
6 przyznam sie ze uprawialam sex oralny ze swoim chlopakiem ale tylko On cos robil ustami i palcami,nie zaluje tego zrobil to jako pierwszy chcialabym zeby to byl ten jedyny ale jakos w to watpie :( dlatego pytam czy wedlug was jest to grzech i czy nipodoba sie to Bogu, pytam Go o to samo ale nie slysze odpowiedzi moje serce nie czuje ze byl to grzech i ze ma tego zalowac moz z czasem...

Grzech z powodu seksu to jakiś średniowieczny zabobon z czasów kiedy ludzie się biczowali... Jak już ktoś wspomniał seks jest grzechem wg KK gdy czynisz go bezpłodnym więc chyba każdy twój stosunek to grzech. A jest jeszcze jedna sprawa Pytanie do katolików czy gdy spowiadacie się z tego seksu to w konfesjonale obiecujecie, że nie będziecie tego więcej robić? Czy obiecujecie poprawe czy tylko traktujecie to jak formalność? Prosze o szczerość :)
 

2sxy4u

Rzepa :P
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
854
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
__PodHale!!__
Wedlug Kosciola grzechem jest rozdzielanie funkcji prokreacyjnej od seksu czyli sprawa wyglada wg Kosciola tak: seks jest do robienia dzieci w uświęconym związku. Tylko i wyłącznie. Tak mi ksiądz rzekł mądrze. Dla mnie to bez sensu.
no wlasnie! to tak jak idziesz do spowiedzi i mowic: "za wszystkie grzechy serdecznie zaluje" -ale czy zalujesz i postanawiasz si epoprawic? :D dziwne to jes. mi ksiadz mowil, to znaczy calej klasie ze wszystkie metody antykoncepcji- zle nawet przerywana, bo seks ma prowadzic do poczecia dziecka- jedynie kosciol za kalendarzykiem- psu o du_psko rozbic.
nie wolno sie kochac w roznych pozycjach- zapominajac wogole ze mozna sie kochac 'od tyłu', oral to wogole - masakra- o czym mowa- denerwuje mnie to takie 'przykazania',my mamy przestrzegac 10 przykazan a tam nie ma takiego przykazania: pamietaj abys wkladal tam gdzie trzeba i konczyl tylko tam w pozycji klasycznej;/ - sama sie nieraz w tym gubie- denerwuje mnie to
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no wlasnie dobrze ze poruszylas problem pozycji! Kościól uznaje tylko klasyczna i tego tez nie rozumiem, moim zdaniem to najwieksza bzdura ze wszytkich bzdur, dlaczego seks w pozcji kalsycznej nie jest grzechem- mowie o malzenstwie, a seks np na jezdza jest grzechem :/
 

Fiolka4

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
18
Punkty reakcji
0
to mnie zaskoczyliscie z tymi pozycjami :/ kosciol katolicki jest troche inny i troche wymysla sobie swoje wymogi,ksiadz niemoze to nie chce zeby ktos inny czasem niemial zbyt duzej przyjemnosci. ciekawe kto to tam ustala papiez? jestem ewangeliczka ale wierze wedlug swojego sumienia pytam o wszytsko Boga a nie ksiedza bo on tez jest czlowiekiem,a my uczymy sie na bledach
 

::aniołek::

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2006
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...z nieba...
Bog zarezerwował sex dla malzenstwa,trzeba zcekac jesli chce sie otwrzymac ten najpieniejszy prezent i dac go tylko jednemu mezczyznie i byc tego pewnym,jest bardzo ciezko wytrzymac ale wiem ze warto(przypuszczam:p)Bog wie wszytsko najlepiej i wie co jest dla nas dobre.Czytalam wiele ksiazek (prezent zapakowany przez Boga,poskramianie hormonow.abecadlo milosci itp)to przekonalo mnie by czekc. Czytalam wiele komentarzy od kobiet ktore zrobily to przed slubem i tego zalowaly mimo ze zrobily to ze swoim mezem,to wolaly poczekac,a tym bvardziej jesli jakas kobieta zrobila to z innym z ktorym byla pewna a nie wyszlo.Wiec wart czekac!!
Ale dokonca nie wiadomo co z reszta,oralny analny i ta cala reszta?jedne ksiaki mowia ze jest to dozwolone inne nic nie mowia albo ze jest to nie pochwalane.Kiedy jest czas by zaczac to robic, czy ktos wie?Czy Bog to pochwala?i nie gniewa sie?
"Bog zarezerwował sex dla malzenstwa,trzeba zcekac jesli chce sie otwrzymac ten najpieniejszy prezent i dac go tylko jednemu mezczyznie i byc tego pewnym,jest bardzo ciezko wytrzymac ale wiem ze warto(przypuszczam:p)Bog wie wszytsko najlepiej i wie co jest dla nas dobre.Czytalam wiele ksiazek (prezent zapakowany przez Boga,poskramianie hormonow.abecadlo milosci itp)to przekonalo mnie by czekc. Czytalam wiele komentarzy od kobiet ktore zrobily to przed slubem i tego zalowaly mimo ze zrobily to ze swoim mezem,to wolaly poczekac,a tym bvardziej jesli jakas kobieta zrobila to z innym z ktorym byla pewna a nie wyszlo.Wiec wart czekac!!
Ale dokonca nie wiadomo co z reszta,oralny analny i ta cala reszta?jedne ksiaki mowia ze jest to dozwolone inne nic nie mowia albo ze jest to nie pochwalane.Kiedy jest czas by zaczac to robic, czy ktos wie?Czy Bog to pochwala?i nie gniewa sie?"--> moim zdaniem czekać do slubu przecież seks to nie wszystko. Bóg tak jak mówisz dał nam ten owoc tylko dla małżonku więc nic innego w gre nie wchodzi. to czysty grzech współżyć z "obcym". pozdroffki:*

Kasiu powiedz mi czy seks w małżeństwie skoro rodzice wiedzą że nie są w stanie utrzymać kolejnego dziecka jest uprawiany dlatego że chcą mieć kolejne dziecko czy raczej nie potrafią się oprzec rządzy ciała ?

Kosciół nie jest tak konserwatywny jak kiedyś nauczane są naturalne metody zapobiegania ciąży nie bede tu tego opisywał bo nie o to idzie.
Co do rozwodu małżonkowie przysięgają sobie że będa razem na dobre i ZŁE w szczesciu i chorobie itd. A kiedy mąż maltretuje żone to jest właśnie to ZŁE co jednak nie znaczy że żona musi to znosić rozwodu w prawdzie nie otrzyma ale nic nie stoi na przeszkodzie aby nie mieszkała razem z mężem.
zależy właśnie jaki kościół ale ta antykoncepcja to przesada. w XXIwieku to już tak musi być z antykoncepcją. inaczej faceci chodziliby wściekli całymi dniami:]
 

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
Kiedyś w "Wyborczej" czytalem taki artykul o Żydzie który żył gdzieś w Izraelu(nowoczesnym) w zamkniętej konserwatywnej ortodoksyjnej społeczności. Od dzieciństwa wszyscy chodzili w tych czarnych strojach i uczyli sie nie w normalnej szkole publicznej ale w szkole gdzie uczyli sie talmudu itp. Wspominał potem, że gdy był nastolatkiem nie wolno mu było nawet pomyśleć o seksie(!) bo to grzech, gdy spał musiał leżeć na boku żeby mu nie stanął i starsi mu wmawiali że Jahwe ma wgląd w jego złe myśli wiec ich też sie musi wystrzegać. Potem ten człowiek poszedł na studia i zerwał z ortodoksyjną religią gdy przeczytał książkę Darwina. Ale do dziś wspomina, że taka wszchechobecność religi w życiu zamieniła to jego życie w koszmar.
 

::aniołek::

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2006
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...z nieba...
Kiedyś w "Wyborczej" czytalem taki artykul o Żydzie który żył gdzieś w Izraelu(nowoczesnym) w zamkniętej konserwatywnej ortodoksyjnej społeczności. Od dzieciństwa wszyscy chodzili w tych czarnych strojach i uczyli sie nie w normalnej szkole publicznej ale w szkole gdzie uczyli sie talmudu itp. Wspominał potem, że gdy był nastolatkiem nie wolno mu było nawet pomyśleć o seksie(!) bo to grzech, gdy spał musiał leżeć na boku żeby mu nie stanął i starsi mu wmawiali że Jahwe ma wgląd w jego złe myśli wiec ich też sie musi wystrzegać. Potem ten człowiek poszedł na studia i zerwał z ortodoksyjną religią gdy przeczytał książkę Darwina. Ale do dziś wspomina, że taka wszchechobecność religi w życiu zamieniła to jego życie w koszmar.
still sane"no i właśnie to takie głupie.racja bez sensowne religie.to ludzie wiadomo że mają różne takie myśli i to już natura. koleś raczej zwariował mu sie nazbierało tych myśli:D :]
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
jesli biblia nie klamie k**a to bog powiedzial "Bądzcie plodni i rozmnażajcie się", nic nie wspominał o sakramentach, wszystko wymyslil czlowiek.
 
Do góry