Serwer VPS. Hosting dedykowany. Który najlepszy?

S

szyszana

Guest
O w końcu pisze o nich ktoś, kto nie ma jednego posta na koncie. Większość usług można ogarnąć na normalnych kontach dzielonych. Na dedyka decydujcie się dopiero faktycznie wtedy, kiedy macie serwisy bardzo popularne.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Dedyk czy vps dobiera się pod sklepy, albo potężne serwisy. Jak dotąd wszystko trzymam na Firehost. Konto dzielone kosztuje śmieszne grosze, a nawet nie zbliżam się do górnych granic parametrów serwera.
 
S

szyszana

Guest
No właśnie - pod potężne serwisy, zastosowanie strony nie ma tutaj znaczenia - liczy się zawartość oraz to, kto faktycznie ten serwis odwiedza. Bo jeśli to 10 odwiedzin dziennie to trudno oczekiwać specjalnego szału.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Nieustająco - ten sam tani firehost. Absolutnie pozbawione sensu jest kupowanie konta hostingowego na serwerze, gdzie nie ma dobrego supportu, albo uptime jest kiepski. Zwracajcie na te kwestie uwagę.
 
S

szyszana

Guest
Dokładnie - support jest najważniejszy. Na dokładkę ewentualnie bogate pakiety i to wszystko. O wielu rzeczach, jakości działania serwera, można się przekonać dopiero z czasem.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
VPS w Firehost sobie testujcie. Ja mam u nich tylko konto dzielone, ale generalnie ich serwer wyróżnia to, że test vpsa jest za darmo.
Wszędzie indziej musicie za to dodatkowo płacić. Gdzie sens?
 
S

szyszana

Guest
Hmm... ale co daje ten darmowy test? Że mają masowe testy? ;-) Sory, ale vps jest już dla poważnych ludzi, wydanie kilku złotych na przetestowanie serwera nie jest czymś dziwnym.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
To trzeba dopasować - vps wymaga jednak już znajomości konfiguracji i zarządzania serwerem.
Najłatwiej to wypróbować w Firehost - oni chyba jako jedynie mają całkowicie darmowe testy vpsa. Wszędzie indziej za to zapłacicie.
 
S

szyszana

Guest
Hmm... ale po co próbować jeśli ktoś faktycznie nie posiada serwisów, które wymagają aż takich parametrów?
Pod małe stronki wystarczy konto dzielone i może na tym się zatrzymajmy, co?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Hmm... ale zakładamy, że ktoś potrzebuje vpsa... Po co ładujesz temat poboczny? Jeśli komuś wystarczy dzielone to niech tak działa.
Ale jeśli potrzeba vpsa, to chyba najlepszą opcją będzie ten od Firehost.
 
S

szyszana

Guest
Żeby powiedzieć, że to jest najlepsza opcja to trzeba przetestować chociaż kilka różnych serwerów. A jeśli masz doświadczenie tylko z jednym to chyba trudno brać na poważnie takie doświadczenia, co nie?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
No w sumie racja, ale to nie wszystko. Po prostu mnie żadna usługa którą mieliśmy od Firehost nie zawiodła, stąd wiem, że przy kolejnych powinno być podobnie.
Ale oczywiście najlepszym sposobem na ten problem są testy.
 
S

szyszana

Guest
Zgadza się - tak trafiłem właśnie na Hekko. I już zostałem. W sumie najciekawsze było to, że przy każdym przedłużeniu usługi dawali mi kolejny rabat.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Uważam, że w każdym przypadku najlepiej zaczynać korzystanie od darmowych testów - jeśli hosting tego nie ma, to raczej działanie na nim całkowicie mija się z celem. Nie sądzicie?
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Firehost ma darmowe testy vpsów - nie płacisz nic, raczej nie kojarzę, żeby inni to mieli. A serwer faktycznie działa szybko i nie sprawia problemów. Mają wybór panelu zarządzania. Przynajmniej jak dotąd się na nich nie zawiodłem. Sensownie działająca usługa.
 
S

szyszana

Guest
Ale to nic nie daje. I tak gdybym miał brać vpsa, to zaczynałbym od Hekko, bo tam trzymam wszystkie serwisy. A to że zapłacę za ten test kilka złotych średnio ma dla mnie znaczenie. Kluczowe są całkiem inne kwestie.
 

maczka

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2014
Posty
190
Punkty reakcji
0
Uważasz, że lepiej za test płacić niż mieć go za darmo? Sory, ale chyba sam nie wierzysz w to co piszesz.
Zawsze zaczynam testy od usługi, która jest dostępna za darmo, a nie za kasę.
 
S

szyszana

Guest
Przy takich kwotach nie ma to znaczenia, liczy się jakość usługi, tym bardziej, że mówimy o zapłacie kilku złotówek.
Dla serwera takie darmowe testy vpsa mogą się źle skończyć.
 
Do góry