Seriale kryminalne

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
pan k napisał:
Przypadku seriali kryminalny warto obejrzeć Policjanci i Policjantki i dodatkowo warto obejrzeć
Sprawiedliwi Sprawiedliwi wydział kryminalny.
Pierwszy serial ocena 8 na 10.
Zalety
Jest skierowany do wszystkich , ciekawe postacie , sporo humoru i satyrycznych sytuacji ,
wątki osobiste postaci , większość odcinków prezentuje poziom.
Wady
Skierowany do wszystkich i nie ma sadystycznych wątków , zbyt familijny ,
wadą lub zaletą jest charakter edukacyjny .
Drugi serial 10 na 10 bez wad .
Jedyną wadą są sadystyczne wątki i te wątki są bardziej dopracowane niż horrorach.
Sprawiedliwych największym plusem jest realizm .
Wielu tych serialach specjalista bez badania podaje dokładny czas zgonu i dokładny opis zbrodni a
przypadku korzystania urządzeń bardzo szybko podają wynik.
Obu serialach wątki osobiste uzupełniają badane sprawy.
Wielu kryminałach nie pokazują życia prywatnego bohaterów .
Przypadku Policjantów wątki osobiste pozwalają ukrywać zbyt familijne odcinki.

Policjantki i Policjanci i Wydział Sprawiedliwych największym plusem jest realizm ekonomiczny
i bohaterowie mają realną sytuację materialną a większość seriali jest robiona w stylu
Dlaczego ja i tych serialach biją rekordy absurdów ekonomiczny np emeryci nie mają kłopotów
finansowych i brak problemów dostępem do lekarza , studenci Warszawie mają własne mieszkanie
i bez problemu pracę prawnika
Wydział Sprawiedliwych jedyny serial gdzie nie ma co będzie odcinku i zdradza fabułę a później
powtórzenie kilka razy co było i co będzie dalej.
Policjantki i Policjanci niestety występuje co będzie odcinku i powtórzenie co było.

Święty ciekawe połączenie
Serialu kryminalnego, komedii,
Filmu obyczajowego.
Fabuła na początku jest średnia ale
Postacie tym serialu przez
Swoje rolę to ukrywają.
Ciekawy wątek życia na plebanii.
Na początku ogląda się głównie
Dla emocji niż fabuły ale
Później fabuła staje się
Bardziej rozwinięta.
Plusem jest co jest bardziej
Niezwykłe normalne warunki
Ekonomiczne mieszkańców
Bo Polsat robi głównie seriale
dlaczego ja a tam bije
Rekordy absurdów ekonomicznych.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam ludzi.

Jeżeli chodzi o seriale kryminalne, to jest to gatunek mój ulubiony. Najczęściej tylko polskie seriale kryminalne zawsze oglądałem, bo również mnie interesuje policja kryminalna, które w takich serialach występuje.
Ale już coraz mniej w telewizji dobrych seriali kryminalnych.
Kiedyś to naprawdę realizowali dobre i ciekawe tego typu seriale. Przykłady to: "Fala zbrodni", "Glina", "Pitbull".
Ostatnio też jakieś seriale kryminalne były w telewizji, ale najczęściej tylko jedno seryjne lub dwu seryjne.
Nie za bardzo lubię patrzeć na "Policjantki i policjanci" i na "Sprawiedliwi: wydział kryminalny".
Chociaż początkowo nawet mnie zaciekawiły te seriale i patrzyłem na nie, ale też nie każdy odcinek. Potem z czasem trochę mnie to już zaczynało nudzić i oglądam bardzo rzadko te seriale.

A już tym bardziej nie przypadł mi do gustu "Komisarz Aleks".

Nie lubię tego psa.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Fala zbrodni jeden najlepszych
Serii kryminalnych ale niestety
Najważniejszym momencie
Fabuły przerwali serial.
Oficer, drugi oficer i
trzecia część.
Jak dobrze pamiętam
Oficerze najlepsza scena.
Mają zadanie nalotu na
Klub nocny i nagle
Tym lokalu główny
Bohater spotyka polityka
Na którego głosował i
Ratuje go przez wymianę munduru.
Ta scena ma charakter satyryczny
Bo zrobił to za darmo.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Seriale polskie, kryminalne mają na ogół dość dużą oglądalność, ponieważ takie seriale wciągają.
Ostatnio to był taki serial kryminalny "znaki", polski oczywiście serial i zrealizowali też drugą serię, ale już na innym kanale w telewizji go puścili, a ja tego kanału w telewizji nie mam.
Ale serial mi się podobał.
Potem jeszcze był taki serial "Motyw" i inny "Pułapka". Ale te seriale nie doczekują się najczęściej kilku serii i po jednej lub maksymalnie dwu seriach, kończą się.
Myślę, że to wynika z tego, iż ludziom się często nudzą tego typu seriale i nie mają dużego zainteresowania.
Serial jakiś jest kontynuowany jeśli ma sporą oglądalność i duże zainteresowanie.
Tak było z "Falą zbrodni", gdzie serial ten fascynował widzów, ale był też brutalny i były to dość mocne sceny. Początkowo serial miał olbrzymią oglądalność, ale już z czasem ona spadała aż zainteresowanie było minimalne.
Tylko dziwne, że zakończony został niespodziewanie, gdzie jednak serial miał wielu fanów i powinni scenarzyści i pomysłodawcy dokończyć fabułę.
I za to fani mieli duże pretensje do realizatorów serialu. Bo aktorzy grający w tym serialu byli chętni, by dalej grać w serialu. Nawet myślano o tym, by po paru latach powrócić do kontynuacji serialu, gdzie aktorzy z głównych ról nadal byli chętni dalej grać na planie, ale i tak nic już z tego się nie udało.
Szkoda, bo taki serial kryminalny, gdzie był uważany za jeden z najlepszych tego typu seriali i był naprawdę świetnie i też trochę życiowo zrealizowany, mógłby i powinien być dalej realizowany we Wrocławiu i okolicach.

Był też serial "Kryminalni", który też zdobył dużą sympatię widzów i dlatego był długo realizowany.
Ale wszystko, co dobre zawsze się kiedyś musi skończyć.

Podobnie też było z "Pitbullem", który został zrealizowany i to na podstawie wydarzeń prawdziwych, a inspiracją do serialu był prawdziwy oficer policji z wydziału zabójstw, Komendy Stołecznej.

To były bardzo dobre i jakościowe seriale kryminalne.

Ale nie tylko kryminalne się licza.

Podobno dość dużą popularność, i to od pierszego odcinka zdobył serial wojenny "Ludzie i Bogowie".
Trochę podobny do "Czasu honoru", który też był świetnie zrealizowany.
Bardzo mi się spodobał ten, nowy serial wojenny, a to właśnie takie seriale zdobywają największą popularność, bo opowiadają o czasach wojny i Hitlerowców.
I tak się spodobał widzom w Polsce, że już będzie kontynuacja "Ludzie i Bogowie" ( bo pewnie już trwają prace na planie przy drugiej serii albo będą trwały ), że będzie druga seria.
"Czas honoru" też miał bardzo dużą oglądalność.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Pitbullem ten serial prezentuje
Poziom ale zawiera kilka błędów i
Ciekawe wątki znanych spraw i
Dobrze wprowadzone fabułę .
1 kryminalista który jest poszukiwany
Pojawia się na dworcu i jawnie
Morduje swoją ofiarę.
2 Największy absurd
Akcja antyterrorystyczna a
Nasze postacie wchodzą tam
Bez kamizelki i innej ochrony.
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
84
Punkty reakcji
2
i jak oglądałaś tą Szadź?? Kupiłam sobie abonament na player.pl i zbieram polecenia dobrych seriali :) widzialam jeszcze Żywioły Saszy
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
jak oglądałaś tą Szadź?? Kupiłam sobie abonament na player.pl i zbieram polecenia dobrych seriali :) widzialam jeszcze Żywioły
Tej aplikacji warto obejrzeć
W 11 wydział śledczy paradokumentalny,
Dokument kryminalny i posiada
Cechy serialu kryminalnego plus
Ciekawe postacie .
Tej aplikacji warto obejrzeć
serial szkoła, ślub od pierwszego
wejrzenia.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
i jak oglądałaś tą Szadź?? Kupiłam sobie abonament na player.pl i zbieram polecenia dobrych seriali :) widzialam jeszcze Żywioły Saszy

Obejrzałam cały pierwszy sezon Szadź i w tym tygodniu ruszam z drugim. Świetne! Player nieźle to wymyślił.
 
Do góry