Schranz

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Schranz

Typowe underground'owe dzwieki, mocne, polamane z mnostwem petli. Wikipedia ku mojemu zdziwieniu zajela sie jush tym gatunkiem i okreslila go dosc przyzwoicie.

fragment: "Gatunek muzyki. Bardzo ciężkie, mroczne, undergroundowe techno.

Schranz - to w języku niemieckim określenie, które oznacza mniej wiecej tyle co "wyszarpywać", "szarpać". Jest również określeniem na ranę szarpaną.

Zwrotu tego użył po raz pierwszy Chris Liebing w 1995 roku w jednym z frankfurckich sklepów płytowych. Opisując płytę, którą właśnie odsłuchiwał, powiedział: "Diese Platte schranzt gut!" Już niespełna w tydzień po tym wydarzeniu w sklepie tym znajdował się nowy regał z płytami pod nazwą "schranz". Słowo to miało określać brzmienie tej muzyki - niezmiernie ciężkie i mroczne techno........"

wiecej na: schranz "wikipedia"

Wzrost popularnosci schranzu jest mocno zauwazalny. Liebing byl pierwszy i od niego sie zaczelo. W Niemczech mala rewolucja pociaganela za soba duza czesc Europy... Dzisiaj wiekoszosc ludzi z kregu underground'owych dzwiekow dobrze zna ten gatunek i slucha z apetytem. Po Liebingu byli nastepni (Wittekind, Kvitta, Amok, Natus) dobrze odnajdujacy sie w ciezkich dzwiekach artysci. Scena schranzowa jest w swietnej formie, nowe EPki nowe Labele i nowe produkcje.
Dawkowac go nalezy w ograniczonych ilosciach (zaleznie od checi) wtedy swiezosc dzwiekow bedzie dluzsza.

;)
 

aNioLeCzQqQ

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Schranz dla mnie jedna z lepszych rodzajow muzyki :) kocham ta muzyke... Pelen relax przy niej :)
Uwielbiam Chrisa Liebinga - jego sety moglabym sluchac cala noc:)
Polecam stara piosenke ale wypasiona Chris Liebing - Stigmata 4 :D


Moze ktos poleci inne kawalki?
 

aNioLeCzQqQ

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Jesli sluchasz muzyki typu C-Bool glownie to nie na Twoje uszy to :p matka juz mi wieze chce zabrac :p a kumple wywalic z dysku te nutki od niego :p jedynie moja kicia moze ze mna tego sluchac w czasie snu, jak sie tulimy, calujemy :D i kazdej innej czynnosci :D
 

aNioLeCzQqQ

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Widze, ze jednak malo ludzi slucha Schranzu :| szkoda troszke no, ale kolejny tytul...
Mhonolog - Fan fuck
 

poeta20

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hlopaki to moze was zaskocze!!! jestem tu nowy ale ten temat jest pierwszy jaki tu przeczytalem. I nie powiem ze nie wiem o czym tu mowa!!!! Bo te dzwieki same wchodza do uszu i zeczywiscie swietnie sie przy nich zasypia!!!

A co do SCHRANZU to moze zancie takiego pana o pseudonimie

MARIO RANIERI a kawalek BOYS AND GIRLS

moge wiecej wymieniac ale moze jest wiecej osob co lubia ten styl i tez chca sie pochwalic!!!!!
 

hassu

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Brrr... mi ten rodzaj muzyki zupełnie nie odpowiada. Mam w klasie kolegę, DJ'a, który miksuje właśnie schranz (jest wręcz maniakiem i słucha tego cały czas). Na ostatniej imprezce u niego musiałyśmy przy tym tańczyć z dziewczynami, żeby nie zrobić mu przykrości. Masakra :skrzywiony:
No, ale co kto lubi :D
 

min2max

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2007
Posty
50
Punkty reakcji
0
Schranz umarł, niestety jakiś czas temu, okropne bootlegi go zniszczyły i masa wixów, którzy słuchają schranzu "bo ryje beret i fajnie sie robi jak zjem pigułe".

PS. Liebing nie grał i produkował Schranzu :)
 

AlterEgo

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2006
Posty
119
Punkty reakcji
0
Nie przepadam. Poprostu boli mnie głowa jak tego słucham. I mam wrażanie że niektórzy słuchają tego tylko i wyłącznie dlatego że jest to mocne. Poproostu można się pochwalić jakiej to nie mocnej muzyki słucham w porównaniu do innych a gust polega na tym że im mocniejsze tym lepsze co jest totalną beznadzieją :) :p
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
z tym sie nie zgodze słucham Trance i Hardstyle co sie nazywa według Ciebie mocne brzmienie i nie uwazam ze mówie komus jakiej to ja mocnej muzy słucham ylko jakiej to ja dobrej muzyki słucham ... moc nie ma nic do rzeczy
 

AlterEgo

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2006
Posty
119
Punkty reakcji
0
Trance to na pewno nie mocne brzmienie :p :p :p Pozatym takich ludzi jest mnóstwo, widocznie do nich się nie zaliczasz :D
 

min2max

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2007
Posty
50
Punkty reakcji
0
No może GOA/PSY Trance jest mocny :p Wątpie żeby van Burek czy jak mu tam, grał mocno :p
 

.nana.

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
wcale nie umarł! istnieje, ale to muzyka dla koneserów, kiedyś jak jeszcze warszawska Przestrzeń Graffenberga była klubem, gdzie przychodzili wielbiciele takich brzmień, a było to kilka dobrych lat temu nie wyobrażalam sobie imprezy przy innej muzyce, to natężenie w głośnichach, ta euforia, bylo czymś niesanowitym :) ciesze się, ze znalazłam ten temat, właśnie świadczy to o tym, że muzyka ta żyje!! :D
 

.nana.

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
kurde, zainteresowałam sie zainteresowaniem tym gatunkiem muzyki i jestem rozczarowana.. kolejny temat na forum, gdzie od maja nie zaglądał nikt, nawet ludzi nie ma
sad.gif
co z Wami ludzie?!
 

Kodi Wu

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
ale odkopałem temat! po zamknięciu Lokomotywy i wyżej wspomnianej Przestrzeni niestety gatunek przepadł na warszawskiej scenie klubowej ale raz na rok jest takie miejsce gdzie można usłyszeć stare dobre brzmienia, mowa tu o MAYDAY!
polecam świerzutki secik PETduo z tego roku! poszli jak wściekli :D
 
Do góry