Sarkozy został przymknięty? To Francja ma inną demokrację jak Polska?

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Uśmiałem się dzisiaj. Były Prezydent aresztowany?? No jak to tak można?

Pytam bo ja Polak mały wegetujący nad Wisłą zakminić tego nie umiem...

Bronio z Tuskiem pół Polski wywieźli i hulają po "wolności" w tej samej UNII EUROPEJSKIEJ w której właśnie Sarkozy za "koperty" od Kaddafiego pojechał na dołek na 48 godzinek.

To jednak działa ta cała demokracja... .... eehhh... człowiek zawsze czegoś nowego się dowie. :huh: :lol:

We Francji powieźli byłego Prezydenta Kraju a u nas mają problem z powiezieniem Prezydenta Miasta :) (tego dużego, słynnego z kamienic)

ufffff co za czasy... co za kraj...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widać wymiar sprawiedliwości Francji działa normalnie i nie przechodzi reform w stylu "dobrej zmiany"
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ponoć 50 milionów Euro... poszło w kopercie. To by teraz jasno tłumaczyło skąd/dlaczego/po co nagle tylu uchodźców z Libii jest we Francji i Francja nic z tym nie robi.
Gdyby te "myśli" były prawdą to ciekawe ile Merkel "kopert" wzięła za Syrię... eehhhh! :D
Nie zmienia to jednak faktu że PRAWO w Unii jest chore no bo jak to wszystko wytłumaczyć? W tej samej Unii aresztują byłego Prezydenta a w Warszawce mniejszy prezydent
ma gdzieś prawo, wezwania, prośby o wytłumaczenie się i nie ma na to bata. Tego nie kapuję.
I to pewnie w tym prawie jest tak samo z całą resztą. Dłużnik alimentacyjny dostaje 2,3 lata wyroku bo nie oddał 20-30tys. i nadal nie oddaje ... i ten który wyłudził z Państwa
ogromne miliony też dostanie 2,3 lata. Partia PIS powinna zmienić miano. Nie PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ lecz PRAWIE SPRAWIEDLIWOŚĆ powinni się zwać.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
od ponad dwóch lat Pan Ziobro dowodzi prokuraturą i gdzie efekty ???
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Są efekty. Pan Ziobro od 2 lat ma mniej siwych włosów - siwieje wolniej. Powód? O stołek raczej nie trzeba juz się martwić.
PIS z tym karaniem nad wymiar ma sporo racji a miał by całkowitą rację gdyby istniało jeszcze dodatkowe prawo dzięki któremu można było by ludzi CHRONIĆ przed tym by nie zostali ukarani.
Chronić, bronić i pomagać. Wystarczyła by tylko jedna ustawa dla ot by przykładowych alimenciarzy!
Alimenciarz zadłużony na kwotę powiedzmy 30000zł deklaruje że:
a) będzie wpłacał aktualne alimenta
b) będzie spłacał alimenta w ratach według własnego uznania ale nie mniej jak powiedzmy 300zł.
30000zł / 300 = 100 rat czyli 100 miesięcy czyli lekko ponad 8 lat ale!!! ale:

a) kasa z państwa nie idzie na utrzymanie komorników więc oszczędzamy...
b) kasa z państwa nie idzie na sprawy sądowe i inne... więc oszczędzamy...
c) alimenciarz podejmuje pracę za 2800zł netto, odejmuje aktualne alimenta powiedzmy 500zł, odejmuje dług 300zł i zostaje mu 2000zł! Za 2000zł ma kawalerkę i żyje bo starczy na żarcie.
Dług spłaca się i nie rośnie.

tymczasem mamy:
a) alimenciarz podejmuje pracę za 2800zł netto
b) komornik chwyta 40% na zadłużenie więc z 2800zł netto zostaje 1680zł.
c) alimenciarz odlicza jeszcze aktualne alimenta 500zł i zostaje na utrzymanie 1180zł czyli kwota nawet nie na kawalerkę o ile nie ma własnego mieszkania. Gdzie reszta??

Wiesz co usłyszał znajomy w Sądzie gdy powiedział że nie wyrabia na tym co zabiera komornik? Znajomy chciał by z pensji zabierali 20% a nie 40%. Nie udało mu się bo Sąd powiedział
że można podjąć dodatkową pracę i pracować na 2 etaty. Ponoć pół Polski tak pracuje. Tyle że wiesz co? Znajomy by mieć na łapkę w robocie 2800 właśnie zapi---dala tam na 2 etaty!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
lepiej łapać alimenciarzy niż skorumpowanych polityków, to bezpieczniejsze
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
lepiej łapać alimenciarzy niż skorumpowanych polityków, to bezpieczniejsze
Z tego co wiem to właśnie zamkneli wiceprezesa PO a dzisiaj byłego ministra sprawiedliwości. Polskie sądy do szybkich nie należą. A wszystko musi być legalne bo zaraz sam będziesz krzyczał że to skandal.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
chętnie poczekam na zakończenie sprawy w związku z tym politykiem PO,

co do Andrzeja K to był ministrem do 2005r czyli z uwagi na terminy przedawnienia jego zatrzymanie nie miało żadnego związku z działalnością rządową a raczej jako radcy prawnego bo to jego zawód
pytanie tylko dlaczego walczy się z korupcją selektywnie, a to dlatego że w tym samym czasie ważny polityk "dobrej zmiany" ma umarzane zarzuty korupcyjne, chodzi o obecnego prezesa Orlen, jego sytuacja to wypisz wymaluj zarzuty jak w przypadku polityka PO, ale jak się służy obecnej władzy to sprawę się umarza i po kłopocie, w końcu przestępstwo korupcyjne jest tylko wtedy kiedy dotyczy opozycji

czyli jak by nikt nie krzyczał to można prowadzić postępowanie karne nielegalnie ? taki sens jest twoich słów
 
Do góry