Samotne wakacje. Czy warto?

Kagami

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witajcie. Tak się złożyło, że rozstałem się (w sumie już jakiś czas temu) z dziewczyną i w sumie darowałem sobie wakacje w tym roku. Ciężko mi sobie wyobrazić, ze będąc na wakacjach solo można odpocząć. Zwiedzić coś jak najbardziej, ale po takich wakacjach zapewne wróciłbym jeszcze bardziej zmęczony, a potrzebuję resetu. Kiedyś, jak jechałem do pracy za granicę, to z kolegą pojechaliśmy kilka dni wcześniej, żeby trochę pozwiedzać. Samego hostelu szukaliśmy pół nocy, a byliśmy we 2. W tym roku w ogóle nie mam z kim pojechać. Polecacie taki wyjazd?
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Jasne, samotne wakację to niesamowite przeżycia. Pomyśl tylko o tych wszystkich głodnych turystkach na wczasach :p
 

WujekAlfa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
176
Punkty reakcji
16
Oczywiście, że w czasie takich wakacji jesteś w stanie odpocząć. Nie ogranicza Cię wtedy nic poza Twoimi zachciankami.
 

AsiaDrozd

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że jedź sam! To może być niesamowita podróż, w czasie której bardzo wiele się o sobie nauczysz :)
 
T

TomaszTomasz

Guest
Kagami napisał:
Ciężko mi sobie wyobrazić, ze będąc na wakacjach solo można odpocząć.
Wręcz przeciwnie. Nikt Ci truć nie będzie, że za dużo pijesz albo chcąc, nie chcąc łypiesz okiem na inne dziewczyny. Nikogo nie musisz pilnować ani nadskakiwać, no i łóżko masz tylko dla siebie. Chodzisz gdzie chcesz, pijesz ile chcesz i wszystko co tam tylko chcesz, a co byś nie mógł będąc z dziewczyną.
 

jazow

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2017
Posty
15
Punkty reakcji
1
Jedź!Może coś Cię spotka czego nie przewidziałeś i odmieni Twoje życie na lepsze?!
W poście powyżej kolega T.T. wyjaśnił zalety takiego wyjazdu->same plusy! :)
 

Eklosz

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Też polecam wakacje samemu. Na jednych już byłem i czułem prawdziwą wolność :p
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Wiadomo towarzystwo lepsze, ale zależy jakie i gdzie się jedzie. Jak nad morze, to nie wyobrażam sobie jechać samemu, a w góry na kilka dni - można fajnie odpocząć samemu.
 

parapluie

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
To chyba głównie zależy od Twojego charakteru :) ja np. lubię czasami pobyć sama, ale są ludzie, którzy nie mogliby tak wytrzymać nawet kilku dni. Na pewno jeśli jedzie się samemu to jest większa szansa na poznanie kogoś, ponieważ wydaje mi się, że ludzie są bardziej otwarci na samotnego człowieka niż np. parę czy większą grupę.
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
W tym roku byłem za granicą i w hotelu poznałem właśnie taką osobę jak Ty. Rozstał się z dziewczyną a wakacje zostały i koniec końców pojechał sam. I co? Ponoć to były jedne z jego najlepszych wakacji. Chętnie też z nim robiliśmy wypady na miasto wieczorami i świetnie się bawiliśmy. Sam potem mi mówił, że poznał dzięki temu wiele osób z Polski ale też z innych krajów bo nic go nie krępowało. Tak więc jedź i ciesz się życiem. I kieruję to do każdego, wyjeżdżajcie, nawet sami i cieszcie się odkrywaniem nowego w każdej wolnej chwili. Równie dobrze można tak wyjechać na weekend pozwiedzać okoliczne piękne miejca jak Lwów, Praga, Drezno czy Budapeszt.
 

SuperMamaPola

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
43
Punkty reakcji
0
Jak byliśmy ostatnio w spa w Janowie Podlaskim, to też poznałam jedną dziewczynę, która na ten zamek przyjechała sama. Mówiła, że potrzebowała odpocząć od zgiełku, od pracy, zatęsknić za rodziną i wrócić pełna energii. Myślę, że wakacje w pojedynkę wcale nie są takie złe! :)
 

adrika0

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2018
Posty
18
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie warto jechać, nawet samemu. To wcale nie oznacza, że wyjazd będzie nieudany, będzie inny, ale może nawet fajniejszy niż do tej pory. Można zwiedzić całkiem sporo i dobrze się bawić. Tylko nie warto na silę wmawiać sobie, że z pewnością to będzie nieudany czas.
 

janpasek70

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2017
Posty
53
Punkty reakcji
0
To zależy od osoby i jak lubi spędzać czas. Ja nie lubię sam wyjeżdżać. Może dlatego, że wybieram się zgraną paczką, z którą zawsze dobrze się bawię i wypoczywam.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Ja bym nie dała rady sama na wakacjach. Muszę mieć jakieś towarzystwo, bo bym zwariowała.
 

zofialipska

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2019
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja uwielbiam spędzać czas samotnie. Najbardziej wtedy odpoczywam i w końcu mam czas na czytanie książek. W tym roku pojechałam na kilkudniowy wypad do Krakowa. Uwielbiam to miasto i chociaż to zawsze jest pełne ludzi, super można się w nim zrelaksować. Ma kilka takich miejsc, które uwielbiam :) W Krakowie mam tez swojego ulubionego przewodnika, z którym byłam już na kilku wycieczkach indywidualnych, i którego mogę polecić fanom zwiedzania.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nigdy nie byłem sam na wakacjach, ale myślę, że mogłoby to być ciekawe przeżycie. Byłem kilka razy sam za granicą po to, by pracować, przez wiele tygodni zdany tylko na wewnętrzne konwersacje z samym sobą. To samo było na początku studiów, bo studiowałem w mieście oddalonym ode mnie o kilkaset km, nie znając nikogo. Lubiłem trochę ten stan samotności.
 

maksyma22

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2020
Posty
7
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Wybierz sobie miejsce w którym będziesz miał sporo atrakcji. Może wyjazd powiązany z np. jakimś koncertem twojego ulubionego artysty - miałbyś okazję kogoś poznać. I najlepiej aby były okazje, aby poznać jakieś fajne dziewczyny :)
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Ja nie mogłabym wytrzymać na takich wakacjach. Nie ma do kogo gęby otworzyć.
 
Do góry