Samodzielna nauka języka obcego.

Kamil Kuczynski

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Odkopuję.

Czy może ktoś próbował uczyć się z pomocą audiobooków? Znalazłem na http://www.mobilegat...s/product/1641/ audiobooki nagrywane przez native speakerów i się zastanawiam czy warto (a fajnie byłoby się nauczyć brytyjskiego akcentu:p)
Nauka z audiobooków jest bardzo dobra. Oczywiście czytać i pisac się z tego nie nauczymy. Jednak można bardzo dobrze poprawić zrozumienie/listning.
<p>Warto jest słuchać tego samego nagrania wiele razy. Wtedy o wiele szybcie

Odkopuję.

Czy może ktoś próbował uczyć się z pomocą audiobooków? Znalazłem na http://www.mobilegat...s/product/1641/ audiobooki nagrywane przez native speakerów i się zastanawiam czy warto (a fajnie byłoby się nauczyć brytyjskiego akcentu:p)
Nauka z audiobooków jest bardzo dobra. Oczywiście czytać i pisac się z tego nie nauczymy. Jednak można bardzo dobrze poprawić zrozumienie/listning.

Warto jest słuchać tego samego nagrania wiele razy. Wtedy o wiele szybciej zrozumiesz treści z TV i filmów.

JEst to moim zdaniem pierwszy dobry etap do tego, aby zacząć mówić, ponieważ rudo jest się komunikować jeżeli nie rozumiesz rozmówcy. Po drugie każdy język ma inny zakres słyszalnosci, czy tonacji dźwięków. Dlatego trzeba się z nim osłuchać, aby dobrze wypowiadać słowa.
 

Nysha

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Myślę, że jeśli ktoś ma czas i przede wszystkim motywację to jest w stanie samemu nauczyć się języka obcego. Sama chcę zabrać się za hiszpański, ale muszę się zmotywować, żeby nie skończyło się jedynie na chęciach...
 

Kamil Kuczynski

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Myślę, że jeśli ktoś ma czas i przede wszystkim motywację to jest w stanie samemu nauczyć się języka obcego. Sama chcę zabrać się za hiszpański, ale muszę się zmotywować, żeby nie skończyło się jedynie na chęciach...
Zgadzam się całkowicie. Nawet najwięksi poligloci sami uczyli się języków, a nie w szkole.
 

Kamil Kuczynski

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
<p>
Tak jak ktoś tu już napisał, bez motywacji i determinacji nic nie zdziałamy jeśli uczymy się samemu w domu. Ważna jest też metoda, ja nauczyłem się angola w ok 85% rozumienia z tej metody co jest na tym filmiku omawiana Jak Szybko Nauczyć Się Angielskiego / Język Angielski Dla Początkujących - YouTube

Odnośnie motywacji to polecam wpisy na swoim blogu:http://effortlessenglishclub.pl/tag/motywacja/<p>Muszę napisać jeszcze jeden.<p>A co do tej metody:Z mojego doświadczenia. <p>Pewnego dnia pojechałem do Niemiec. Niemieckiego uczyłem się wcześniej 6 lat w szkole, ale kompletnie go zapomniałem po kilku letniej przerwie. Kiedyś trafiłem właśnie na artykuł o 1000 słowach i spróbowałem. W ciągu miesiąca wkułem te 1000 słów. Nareszcie z wielkim bólem i problemami, ale mogłem się porozumieć po niemiecku w biurze na poczcie itd. Jednak to było zbyt mało do normalnej konwersacji oraz miałem duży problem z zrozumieniem. ale na start jest to dobra metoda. Jendak jest to niewystarczające. <p>Trzeba jeszcze dużo słuchać i utrwalić te słówka. Gdybym wiedział to co teraz to pewnie po 1000 njczęściej używanych słowach zacząłbym czytać dużo książeczek dla dzieci i oglądać filmy.
 

Mute

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
na pewno można samodzielnie, ale jednak ja nie mam motywacji i zapał niestety słomiany. Mimo ambitnych planów na to, że się będę uczyć sama na ambitnych planach się skończyło i po tygodniu sobie odpuściłam. Dla mnie najlepszy sposób na naukę języka to zapisać się na kurs, zapisałam się do Glossy i bardzo jestem zadowolona, poziom nauczania wysoki, no i też na bieżąco wiem, jakie robię postępy, nad czym jeszcze muszę popracować.
 
M

maalamy

Guest
U mnie podobnie, co samodzielnej nauki to mam słomiany zapał, szybko się poddaję, dużo bardziej mnie motywuje praca w grupie dlatego na angielski chodziłam do szkoły językowej (chodzę do speak up), myślałam żeby jeszcze francuski odświeżyć bo próbowałam sama coś posiedzieć ale kiepsko mi to idzie
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Ja chodziłam do szkółek, ale później z braku czasu odpuściłam. Znalazłam fajny sposób na naukę z fiszkami - można je mieć zawsze ze sobą i w każdej chwili po nie sięgnąć. W drodze do pracy czy na spotkanie ze znajomymi nie tracę czasu, sięgam po fiszki i uczę się angielskiego, a ostatnio również chińskiego ;) Mam fajne zestawy z wydawnictwa cztery głowy. Jeśli się bardzo chce - to można to w ten sposób rozwiązać ;)
 
D

Dorka123

Guest
Ja się uczyłam tylko w szkole, ale to dla mnie stanowczo za mało. W ogóle to mam wrażenie, że więcej nauczyłam się z filmów niż z lekcji, szczególnie jeśli chodzi o wymowę ;) Dlatego jeśli miałabym już w jakieś pomoce inwestować to tylko z możliwością odsłuchu wymowy. Fiszki to umożliwiają?
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Dorka123 napisał:
Ja się uczyłam tylko w szkole, ale to dla mnie stanowczo za mało. W ogóle to mam wrażenie, że więcej nauczyłam się z filmów niż z lekcji, szczególnie jeśli chodzi o wymowę ;) Dlatego jeśli miałabym już w jakieś pomoce inwestować to tylko z możliwością odsłuchu wymowy. Fiszki to umożliwiają?
Dorka, no jasne! Jeśli sprawdzisz na ich stronce - możesz sobie sprawić zestaw, powiedzmy dla początkujących. I tam masz w zestawie profesjonalnie nagrane wszystkie hasła, co zdecydowanie pomaga w nauce i pomaga oswoić się z językiem. Ja zwykle uczę się słówek na mieście, ale mam też zgrane pliki na tel i słucham wymowy ;)
 
D

Dorka123

Guest
Oki, a jaki poziom polecasz? Nie wiem ja który się zdecydować, niby podstawy znam, ale zaawansowana się absolutnie nie czuję.
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Dorka123 napisał:
Oki, a jaki poziom polecasz? Nie wiem ja który się zdecydować, niby podstawy znam, ale zaawansowana się absolutnie nie czuję.
Dorka, najlepiej sprawdź co potrafisz. Mają na stronie test poziomujący. Właściwie kilka testów, z różnych języków. Możesz łatwo sprawdzić na jakim poziomie jesteś i dobrać do tego odpowiedni zestaw fiszek :)
 
M

maalamy

Guest
Dużo pewnie zależy od osoby i szkoły, ja w swojej mam poczucie, że naprawdę dużo się uczę, nawet w domu mam chęć w końcu do tego siąść, a nie jak wcześniej to przekładać w nieskończoność, dużo ma też znaczenie podejście samych nauczycieli, moi potrafią zmotywować :D
 

AndreeK

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Carmonille napisał:
Słuchajcie, uczę się w tej chwili słówek. Jest ich chyba 25 czy 30 dokładnie nie wiem i nie mogę za Chiny ich przyswoic. Próbowałam metodą fiszek, nagrywałam na mp3 i nic. Co mam zrobic. Pomóżcie. A co do słówek są to zwroty grzecznościowe.
Nie poddawaj się. Ja również korzystam z fiszek. Początkowo zamówiłem sobie pakiet startowy i szybko się w to wszystko wkręciłem. Fiszki-audio, to niezła metoda jeśli chcemy podszkolić swoją wymowę (tak myślę). Jeśli do tego nastawimy się na ciężką pracę i systematyczność, to efekty murowane :)
 
Do góry