Samodzielna nauka języka obcego.

kozaczek58

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Alex-masz tu na poczatek EMU Lexin oraz htpp--www.multidansk.horsens.dk- Ja ucze sie tylko przez internet poniewaz pracuje po 10 g.Naodzin dziennie.Ucze sie ok 1,5 roku i naprawde nie mam problemu z porozumieniem.Nawazniejsza w dunskim jest wymowa-pozdrawiam
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
A próbował się ktoś uczyć całych zdań? Zdaje takie coś egzamin?
Ponaglam swoje pytanie.

I mam jeszcze jedno.
Znalazłem native-speaker-a ukraińskiego.
Ale ona mówi tylko po ukraińsku, angielsku i rosyjsku. Nie zna Polskiego. A mój poziom Ukraińskiego to tylko podstawa.
Czy jest możliwość nauczenia się czegoś od niej, przez rozmowy telefoniczne?
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Jest możliwość jak ona do Ciebie mówi... Czym więcej słuchasz tego jezyka tym bardziej go utrwalasz :)
 

neciczek

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Poland
"czy w pewnym momencie nie jest potrzebna pomoc nauczyciela?"
Raczej tak, w szczególności kiedy zaczniesz uczyć się konwersacji. A to, w którym momencie wystąpi taka potrzeba, zależy głównie od Twojej motywacji i samozaparcia.

Ja niestety mam za sobą nieudaną próbę nauki języka włoskiego. Nieudaną, bo nie udało mi się uczyć systematycznie. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że w moim przypadku lepiej było zapisać się na prywatne zajęcia. Teraz niestety nawet na to nie ma czasu, więc jeśli Ty go masz, zabieraj się do pracy ;-)
 
A

Alek06

Guest
Ja mysle ze samodzielna nauka na dłuzsza skale nie przyniesie oczekiwanego skutku.
DLatego trzeba jednak rozważac nauke z lektorem...
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
zgadzam sie z tobą całkowicie!Samemu nie ma sie tyle ochoty a po drugie nie mozna wszystkiego zrozumiec z ksążek czy z programów komputerowych
 

naranja

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Osoby, które chcą się uczyć języków obcych samodzielnie mogą korzystać z czasopism wydawnictwa Colorful Media.

English Matters
Deutsch Aktuell
Français Présent
¿Español? Sí, gracias

Ciekawe artykuły, trudne słówka wytłumaczone pod tekstem a do tego MP3. Cena egzemplarza 8,90 zł a w każdym solidna pocja materiału do nauki.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja powiem ze sama sie próbuje uczyc,ale brakuje mi podsatwowej rzeczy jaka jest konwersacja.Wiec na pewnym etapie szkoła jezykowa ,lektor sa potrzebni.
 

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
Ja powiem ze sama sie próbuje uczyc,ale brakuje mi podsatwowej rzeczy jaka jest konwersacja.Wiec na pewnym etapie szkoła jezykowa ,lektor sa potrzebni.
dokładnie, chociażby nie wiadomo ile samemu się uczyło to jednak wykwalifikowany lektor poprawi błędy, nauczy wymowy itp.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Tu jest właśnie problem, że ucząc się samemu możemy się uczyć z błędami i później te błędu utrwalać :/ nikt nas nie poprawi i nie wytknie naszych błędów. Można próbować zacząć się uczyć, ale jednak zajęcia z nativem to inna bajka i kiedyś trzeba będzie o tym pomyśleć.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Tu jest właśnie problem, że ucząc się samemu możemy się uczyć z błędami i później te błędu utrwalać :/ nikt nas nie poprawi i nie wytknie naszych błędów. Można próbować zacząć się uczyć, ale jednak zajęcia z nativem to inna bajka i kiedyś trzeba będzie o tym pomyśleć.
Dokładnie ,masz racje.Nie zawsze jest tak,ze samodzielna nauka spowoduje ze bedziemy idealnie umiec rozmawiac w tym języku.Lektor jest tutaj podstawa,i najlepiej moim zdaniem szkoła językowa.
 

cytr

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Myślę, że uczenie się języka obcego samemu jest możliwe, szczególnie wymarłego np. łaciny, jednak języki obecnie istniejące i używane zmieniają się i warto chyba zainwestować w lekcje z lektorem. Nie znam osoby, która sama nauczyła się języka obcego i choć jest to możliwe to bardzo trudne i męczące w długim okresie.

Nauka języka obcego powinna polegać na tworzeniu ciekawych i rozwijających interakcji z lektorem i innymi uczestnikami kursu. Podczas uczenia się w niewielkiej grupie z lektorem powstaje zjawisko synergii. Jestem pewny, że zajęcia w szkole językowej lub korepetycje dadzą dużo szybsze efekty niż nauka samodzielna.
 

Jerzy Ciesielski

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
45
Punkty reakcji
2
Prawie kazdy kto wypowiedzial sie na tym forum wniosl troche prawdy. Otoz jezyka obcego da się nauczyc samemu. W pewnym momencie jednak potrzebna będzie pomoc osoby z która będzie można prowadzic konwersacje aby moc podwyższyć swój poziom.
Nie zgodze się jednak ze ta osoba musi być lektor. Lektor nie jest potrzebny by moc się nauczyc jezyka obcego.
Żeby potwierdzic to co mowie – powiem cos o mojej historii nauki jezyka obcego. Znam biegle jezyk angielski (poziom CPE), w bardzo szybkim czasie nauczyłem się jezyka rosyjskiego i postanowiłem nauczyc się kolejnego jezyka. Wybrałem hiszpanski. Gdy skończyłem sesje w polowie czerwca pewnego roku nie przestałem uczeszczac do uniwersyteckiej czytelni. Tam w spokoju od poniedziałku do piatku od 8.30 rano do mniej wiecej 1 czasem 3 po poludniu uczylem się hiszpańskiego. Przerabiałem codziennie przez dwa miesiące ta sama książkę z 60-ma lekcjami.
Poziej troxhe przystopowałem by znowu powrocic do nauki pod koniec roku. Przerobiłem dwie – trzy kolejne ksiazki, poznałem Hiszpanow i rok po rozpoczęciu nauki zdawałem egzamin na filologie hiszpnska. Nie dostalem się – ale brakowalo mi niewiele punktow, oczywiście rozmwa kwalifikacyjna była prowadzona po hiszpańsku, tak jak i test – ten zreszta miał wiel bardzo podchwytliwych pytan – zakladam ze przeciętny mieszkaniec Hiszpanii nie odpowiedzialby na wszystkie pytania prawidłowo.
Na tym etapie umialem już czytac ksiazki – choc wiadomo – srednio na każdej stronie znalazlo się kilka slow których nie rozumiałem.
To wszystko dzieki wlasnemu zangazowniu i zrozumieniu ze większość nauczycieli którzy uczyli mnie jezyka obcego na studiach – gadala o czyms w czasie zajec – a pozniej kazala samemu przetobic „tony” materialu w domu. Uzmysłowiłem sobie ze nikt nie musi mnie motywowac – sam mogę to zrobic.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Oczywiście można próbować samemu się uczyć języka obcego, ale wydaje mi się, że taka nauka efektywna jest tylko na początku. Jeżeli chce się poznać bardziej szczegółowe niuanse języka to potrzebny jest do tego lektor, który pomoże zrozumieć niektóre kwestie. Oczywiście dobrze jest znaleźć taką szkołę językowa, gdzie nauka jest bardziej nastawiona na komunikację niż na rozwiązywanie zadań, jak np. Axon, gdzie się bardzo dużo rozmawia, dzięki czemu o wiele łatwiej przychodzi nauka.
 
Do góry