Samodoskonalenie się

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
widzę tu duży nacisk na sferę edukacji finansowej ;)
Też jest ważna, ale przeciętnemu użytkonikowi pieniędzy nie trzeba aż tak wiele ;)
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Uważam że każdego dnia udoskonalamy się
A rezultaty w mniejszym bądź większym stopniu dodatni
W zależności od tego na ile jesteśmy w to zaangażowani
Ja rozwijam psychikę, wnętrzności i historie najbardziej
Najprostszą metodą udoskonalania się jest książka
 

Leśny dziadek

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Andrychów
Też uważam że czytanie książek pozwala się doskonalić, ale trzeba czytać odpowiednie pozycje, wszędzie możemy natrafić na jakiś chłam, nawet w literaturze
 

kawadg

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Samodoskonalenie się czyli walka z leniem. Zgadzam się że aktywny tryb życia, fizyczny jak i intelektualny pozwala nam dłużej czuć się młodym i lepiej rozumieć zmieniający się świat.
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
Rzeczywistość wygląda następująco- nie ma ludzi idealnych, jednak jestem przekonana, że istnieje wielu, którzy patrząc w lustro mówią sobie właśnie coś takiego;p
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Czlowiek powinien sie rozwiajac cale zycie r jesli przestaje to robic, staje sie nudny i nieciekawy dla otoczenia. Ja caly czas proboje nad soba pracowac, uprawiam sport, ucze sie dwoch jezykow. Nie potrafialbym zyc w stagnacji, w zyciu jest jeszcze tyle rzeczy ktorych trzeba sprobowac
 

anna.kotecka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
116
Punkty reakcji
1
Miasto
Wilanowska Ziemia :)

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Ja znam ale tylko odział w Warszawie. To nie jest taka typowa szkoła o której nikt nie wie i sprzedają dyplomy ale jak robili u nas badania to absolwenci radzą sobie dobrze po studiach. Mam nadzieje, że też się załapię do tych statystyk jak skończę studia.:p
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Mnie się już nie raz obiło o uszy o tej szkole, są chyba dość znani. I raczej wymienia się ją wśród tych lepszych o profilu pedagogicznym.
 

KrólJulian

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
Mrówa 3mam kciuki.
Potwierdzam opinię o politologii na tej uczelni, przyzwoita.
Też myślę o jakimś samorozwoju, albo i nie "samo". Na razie czytam coś tam i rozglądam się, może w przyszłym roku bym pomyślał poważnie o jakimś kierunku edukacji. Wkręcam się w gospodarkę światową, ale nie jest to jeszcze nic sprecyzowanego.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Dzięki za miłe słowa :)

Ostatnio pojawiło się u nas takie info odnośnie kursu szybkiego czytania i technik pamięciowych. Jeżeli ktoś jest z Warszawy albo może dojechać to mógłby skorzystać. Zajęcia są bezpłatne dla uczniów szkół średnich (dla pozostałych 15 zł) więc może ktoś się skusi.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Przeszłabym się teraz tą uczelnię, ale na inna konferencje, już w ekonomicznych klimatach :) „Niezależne doradztwo – Twoja wolność finansowa”. Tym bardziej, że u mnie z wiedzą ekomiczną nie jest jakoś super, ale i tak nie jest tak źle, bo ostatnio czytałam, iż tylko 1/3 Polaków wie, że karta do bankomatu można też płacić. - Aż trudno w to uwierzyć...
 

Anka234

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2014
Posty
10
Punkty reakcji
0
Już w podstawówce powinno uczyć się dzieci że mają dbać o własny umysł i ciało - a niestety wielu dorosłych tego nie robi. Jedyną rozrywką jest tv i piwo po pracy. Samodoskonalić trzeba się przez całe życie ;)
 

Misz_Masz

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2013
Posty
20
Punkty reakcji
1
Miasto
Polska B
Całe życie się czegoś uczymy i doskonalimy. Poza tym, ze wymusza na nas to świat w którym funkcjonujemy to jes to też dobre dla mózgu - cały czas uczy się i pracuje na wyższych obrotach co widać w podeszłym wieku, tzn nie ma się demencji.
 

forumocnik

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2014
Posty
55
Punkty reakcji
0
Kiedyś: NLP, "magiczne techniki" i szukanie w każdym obszarze życia natychmiastowego efektu
Teraz: Nauka i badania, Buddyzm ZEN (bez ceremonii itp. tylko filozofia życia i medytacja), świadomość, uważność, spowolnienie i uproszczenie życia.

Myślę, że właśnie w tym kierunku idzie rozwój osobisty. Jest bardzoooo wielu trenerów i jeszcze więcej wszelkiego rodzaju kursów, które mają dać ci natychmiastowy efekt. Fajnie jeśli na kogoś działają, na mnie nie dlatego poszedłem w inną o wiele bardziej naturalną dla mnie stronę.
 

Karolina Witczak

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Książka, film, rozmowa z drugim człowiekiem. Każde zdarzenie tak naprawdę udoskonala i wzbogaca, trzeba tylko zauważyć to co dobre i rozwijające wokół :).
 
M

MacaN

Guest
karama napisał:
Książka, film, rozmowa z drugim człowiekiem. Każde zdarzenie tak naprawdę udoskonala i wzbogaca, trzeba tylko zauważyć to co dobre i rozwijające wokół .
No właśnie, bo to też samodoskonalenie się - również macie takie wrażenie, że jesteście mądrzejsi, niż tydzień, dzień, czasem nawet godzinę temu i nie chcielibyście się zamienić na świadomości z samym sobą sprzed godziny ?
 
S

Spamerski

Guest
Jak dla mnie tydzień to za krótki odcinek czasu, abym odnotował aż tak duże "zmądrzenie", bardziej rozpatruję to uwzględniając dekady i wtedy rzeczywiście widzę różnicę. Kolejna sprawa jest taka, że przeważnie nie analizuję swojego "zmądrzenia", po prostu o tym nie myślę. Kiedyś było jak było, teraz jest inaczej, aczkolwiek chyba to skutek kilku "mądrych" cech, które posiadam od dziecka, jak np. ciekawość świata czy zamiłowanie do wolności i niezależności. W każdym razie to fajnie, że odnosisz takie wrażenie, bo to świadczy, że się rozwijasz. Postaraj się jednak o informację zwrotną w tej kwestii, tzn. czy inni (w miarę mądrzy) ludzie też tak to widzą.
 
Do góry