Samodoskonalenie się

M

MacaN

Guest
raczej nie ma takich ludzi i nie będzie, bo nigdy wszystkiego nie będziemy wiedzieć... ale może samo udoskonaleniem byłoby np. wyjechanie na jakąś wyspę i odłączenie się od rzeczywistości ? ;)
 

Xatu89

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
75
Punkty reakcji
1
Staram sie polepszyc pamiec poprzez cwiczenia. Rozne hobby wymajace aktywnosci intelektualnej. Rower, bieganie, sliownia dla zbicia napiecia w pracy i w zyciu ogolnie.
 

rzadzinamiwstyd

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Osobiście preferuję ćwiczenia fizyczne ( siłownia), poza tym czytam dużo książek. Do niedawna interesowałem się polityką, jednakże w tej chwili od kilku miesięcy nie oglądam wiadomości, nie czytam gazet, z rzadka tylko przeglądam w miarę obiektywny portal informacyjny. Poza tym próbuję wydać książkę ( nie napisaną przeze mnie), wstawianie tych wszystkich przecinków, czy przypisów jest bardzo nużące. Staram się wygrywać walki z samym sobą, coraz częściej mi się to udaje.
 

marcinoo27

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Busko
[quote post="2928204" timestamp="1331289211"]
Anka, bardzo mądrze piszesz.
Pewnie, że jeśli nastawienie jest dobre -jesteśmy ukierunkowani na rozwój, to nie trzeba go zmieniać, tylko rozwijać.

Kurs czy szkolenie to fajna sprawa, ale już duże wyzwanie, jeśli ktoś nie czuje się na siłach warto zacząć od książki i będąc na wysokim poziomie flow iść na kurs.
W kwestii literatury polecam polskiego autora M.Bennewicza, choć oczywiście Murphy jest okey, ale mało nam bliski w kwestii realiów.[/quote]

fakt, Bennewicz jest niezły, kurcze facet pisał coachingowo a teraz ostatnio taką zupełnkie inną książkę stuknął

;]
[quote post="2935225" timestamp="1332349084"]
raczej nie ma takich ludzi i nie będzie, bo nigdy wszystkiego nie będziemy wiedzieć... ale może samo udoskonaleniem byłoby np. wyjechanie na jakąś wyspę i odłączenie się od rzeczywistości ? ;)[/quote]

myślę że do tego jednak potrzeba ludzi,
żyjemy w społeczeństwie i w takim otoczeniu należy się doskonalić


;]]
 
M

MacaN

Guest
myślę że do tego jednak potrzeba ludzi, żyjemy w społeczeństwie i w takim otoczeniu należy się doskonalić ;]]

nie bardzo rozumiem... chodziło i o to, że nie ma ludzi, którzy są tak doskonali, iż przestają się doskonalić. Nie chodziło mi o odizolowanie się od ludzi, a odizolowanie się od polityki, ekonomi, etc.. chodziło o wyjechanie na wyspę, zakupienie jachtu i niemartwienie się o nic, robienie tego, co się kocha nie oglądając się na nic innego.

Niestety, aby udoskonalić się w TAKI sposób trzeba spać na pieniądzach ;(
 

Alice88

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2011
Posty
93
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Warszawa
Murphy'ego znam, ale jakoś mi nei podszedł. Za dużo oczywistych oczywistoście w tej książce było. A tego Bennewicza możecie coś konkretnego polecić?
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Jego najnowszą książkę: Wszystkie kobiety don Hułana.
Czyta się lekko, a zmusza do postoju w codziennym pędzie i refleksji nad sobą, sensem tego wiecznego pędu, nad postrzeganiem życia i przeszłośći.
 

marcinoo27

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Busko
Nie chodziło mi o odizolowanie się od ludzi, a odizolowanie się od polityki, ekonomi, etc.. chodziło o wyjechanie na wyspę, zakupienie jachtu i niemartwienie się o nic, robienie tego, co się kocha nie oglądając się na nic innego.

na dłuższą metę to by Ci nie wystarczyło, czegoś by tam brakowało.... ;]
 
M

MacaN

Guest
na dłuższą metę to by Ci nie wystarczyło, czegoś by tam brakowało.... ;]

uwierz mi, że niczego by mi nie brakowało. Robić to, co się kocha to rzecz względna. można budować roboty, bądź studiować w zaciszu domowym astronomię. Można podróżować, bądź leżeć na plaży. Masz wszystko, czego potrzeba.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
No całkiem kusząca wizja ... aż sie rozmarzyłam, na takim Balli na przykład, a raz na pół roku jakiś wypad do >świata<

A tak w kwestii samorozwoju jeszcze koleżanka mówiła mi o jakiś warsztatach dziennikarskich z prawdziwego zdarzenia. Ona studiuje stosunki międzynarodowe, a chciałaby być korespondentem zagranicznym i myśli intensywnie,żeby na takie pójść.
 

marcinoo27

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Busko
No całkiem kusząca wizja ... aż sie rozmarzyłam, na takim Balli na przykład, a raz na pół roku jakiś wypad do >świata<

A tak w kwestii samorozwoju jeszcze koleżanka mówiła mi o jakiś warsztatach dziennikarskich z prawdziwego zdarzenia. Ona studiuje stosunki międzynarodowe, a chciałaby być korespondentem zagranicznym i myśli intensywnie,żeby na takie pójść.

ale co to za warsztaty???? bezpłatne???

;]
 

Zdrowa Uroda

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich świątecznie. Mój sposób na samodoskonalenie się to joga, nauka relaksu i świadome zwalnianie tempa życia.

Dzięki jodze jestem sprawna fizycznie i nie mam problemów z kręgosłupem.
 

marcinoo27

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Busko

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Uroda to gratuluję ;)
Ale w kościele w Wielkanoc mówili, zeby nie uprawiać jogi, bo opiera się na niechrzescijańskiej filozofii :p

marcinoo27 -pewnie, że warto inwestować w siebie!
 

marcinoo27

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Busko
Uroda to gratuluję ;)
Ale w kościele w Wielkanoc mówili, zeby nie uprawiać jogi, bo opiera się na niechrzescijańskiej filozofii :p

marcinoo27 -pewnie, że warto inwestować w siebie!

a ja tam jogę lubię, szczególnie jak wracam z 3 torbami z zakupami do domu i stoję pod drzwami
próbując jednocześnie nie kłaść toreb na zaszczanej podłodze klatki schodowej i znaleźć klucz do drzwi,
tzw joga cierpientnicza w wydaniu katolickim ;]

:310:
 

Lucka8

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Cześć, zgadzam się z przedmówczynią i tak naprawdę rozglądam się też za podpowiedziami jakiś fajnych szkoleń???. Każde dodatkowe szkolenie, warsztat, czy idąc dalej kierunek i zajęcia- wzbogacają doświadczenie, poszerzają wiedzę, dodają umiejętności &ndash; zawsze warto wykorzystać jak jest możliwość, no i na pewno poprawiają cv. Z funduszy unijnych jeszcze nie korzystałam - zawsze mam barierę organizacyjną, ale decydowałam się juz na różne szkolenia i potwierdzam, że płatne(co nie zawsze jest bardzo drogie)- często wypadają lepiej...:)
 

Dariusz Foint

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Poznań
Dorzucę swoje trzy grosze. Myślę, że samodoskonalenie, a dokładniej samorozwój, to rzecz, która decyduje o naszej kondycji w całym życiu. Fajnie to widać na staruszkach. Ci, których życie nadal fascynuje i wciąż się rozwijają - są młodzi duchem i lepiej radzą sobie wśród całej rzeszy reszty, pochorowanych już ludzi.

Co może być dobre na samorozwój - zależy co chce się osiągnąć. Jak ktoś chce mieć mistrzostwo w wędkarstwie, powinien kupować literaturę na ten temat, jeśli ktoś chce być cżłowiekiem sukcesu pod względem empatii - powinien kupować ksiażki, które tego uczą.
na swoim przykładzie, powiem, że rozwijam się pod względem umiejętności kierowania ludźmi i postrzegania świata (zadecydowała Dekonstrukcja Jacques'a Derridy poznana na polonistyce) i interpretowania go. To co człowiek z czasem odkrywa, po prostu czuje się jak Neo wybudzony w Matrixie i to jest fajne, wtedy człowiek czuje, że osiąga jakiś kolejny stopień samoświadomości...

Mogę Wam polecić trochę literatury w tym temacie:
Na początek Robert Kiyosaki - seria Bogaty ojciec, Biedny ojciec
Później Steve W. Pierce Domowe złoto
Anthony Robbins Obudź w sobie olbrzyma
Allan i Barbara Pease Mowa ciała
Allan i Barbara Pease To przecież proste! Towarzyskie umiejętności pomagające na co dzień.
Dale Carnegi Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi
Piotr Zarzycki W szkole nie nauczono mnie biznesu
Bill Quain Era Pro-sumenta
Brian Tracy Psychologia sprzedaży
Piotr Zarzycki 7 typów inteligencji
Don Failla 45-sekundowa prezentacja, która odmieni Twoje życie
Joe Girarrd Każdemu sprzedasz wszystko co chcesz

i tak dalej, i tak dalej ...
 
Do góry