Salto w tył z rękami.

Crews

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam
Ostatnio zacząłem się uczyć salta w tył z rękami. Oglądnąłem już masę filmów dot. właśnie salta i zacząłem ćwiczyć. Niestety stanąłem w martwym punkcie.
1.Postawa jak przy siedzeniu na krześle, ręce sztywno przy ramionach.
2.Wyskok i lądowanie na tyle głowy i plecach.
Podczas lądowania gdy próbuję już wylądować na rękach, po prostu nie mogę ich "dokręcić" i albo się uginają albo idą do tyłu na płask. Zauważyłem też to, że biodra nie idą do góry tzn. po wybiciu ciało powinno ustawić się podobnie jak do mostka, u mnie biodra zostają i plackiem na plecy... macie jakieś propozycje jak to poprawić ? Słyszałem, że dobrym ćwiczeniem na salto w tył to usiąść, jedna ręka podpiera ziemię i wyskok jak do salta tak by wykonać obrót i drugą ręką złapać podłoże, jak sądzicie?
 

Kaflok

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o ćwiczenie, o którym wspomniałeś, to jest to macaco, chyba, że myślisz o czymś innym *http://www.youtube.com/watch?v=a6-f6kO-IsA&feature=fvst*
Nie jest to ćwiczenie, a normalna akrobacja, do której też potrzebny jest choć drobny naciąg jak i do salta w tył.

Jedyne co Ci radzę, to robić w domu mostek i nic innego ( :
 
C

compton_style

Guest
Chyba też nie chodzi o macaco. Bardzo o taki przewrót z podparciem jaki można zobaczyć w gimnastyce sportowej, czyli wygięcie do tyłu i jednoczesny podpór oboma rękami. tak czasem robią też niektórzy piłkarze jak strzelą gola. Chyba wiecie o co mi chodzi, ale mostek jak najbardziej pomoże w tym ćwiczeniu. No i osoba, która będzie asekurować.
 

Ofca

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
76
Punkty reakcji
1
Wiek
35
nazywa się to fiflak lub backhandspring - zapraszam na największe polskie forum o takich akrobacjach - tricks.pl (mam nadzieję, że odnoszenie się do innych miejsc w sieci jest tutaj dozwolone? ) ;)
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Fajna sprawa my na treningach judo robiliśmy salta ale wyglądało to tak że 2 kolesi po bokach z pasami ty się trzymasz jedną ręką pasu jednego drugą drugiego i hop :)
 
Do góry