Sadiq Khan - pierwszy muzułmański burmistrz europejskiej stolicy

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Witam

Poseł Partii Pracy Sadiq Khan został wybrany na nowego burmistrza Londynu. Zdobywając ponad 1,3 mln głosów i jest pierwszym muzułmańskim burmistrzem wielkiej europejskiej stolicy. Syn pakistańskich imigrantów co ciekawe pokonał konserwatystę Zaca Goldsmitha. Jak ten wybór ma się do ogólnych nastrojów antyimigranckich na Wyspach Brytyjskich? Przeważyła mniejszość muzułmańska Londynu? Co zaważyło o jego zwycięstwie? Program, pochodzenie, a może jego zwycięstwo jest czymś w rodzaju "kompromisu"?

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Sadiq-Khan-burmistrzem-Londynu-00022316
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Dopiero co przekonywano nas że przejęcie władzy przez muzułmanów jest niemożliwe.
To też pewnie kaczka dziennikarska :pokrecony:
 
K

kate2

Guest
przecajo napisał:
Dopiero co przekonywano nas że przejęcie władzy przez muzułmanów jest niemożliwe. To też pewnie kaczka dziennikarska :pokrecony:
Na pewno....:)
Program wyborczy ładnie skomponowany...wizerunek dopieszczony.....hmm...więc co się miał nie sprzedać ? Bracia w wierze pewnie jak jeden mąż udali się do urn. Co w tym czasie robili rdzenni Londyńczycy? Być może też poszli.....gdyż taki burmistrz im odpowiada....

W każdym razie napływ muzułmańskich imigrantów zdaje się nie mieć końca wiec objęcie władzy na różnych szczeblach polityki w innych państwach to tylko kwestia czasu. No i szariat nie będzie już abstrakcją, daleką perspektywą czy kaczką dziennikarską.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
rozmawiacie o nim jak o jakimś imamie

przecież on reprezentuje partię pracy, jest za małżeństwami homoseksualnymi i przeciwko wojującemu islamowi
 
K

kate2

Guest
Taaaa.....oczywiście. Póki co ładnie wpisuje się a standardy europejskie szeroko pojęte.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja się cieszę bo wybór tego człowieka oznacza rozłam wśród muzułmanów, a to jest najważniejsze
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a mało takich nawiedzonych
 
Do góry