Rządy pisu

dominik5

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2015
Posty
63
Punkty reakcji
9
Powtarza bajki Kaczora i robi pośmiewisko z Polski na całym świecie. Pluje do własnego gniazda bo UE to wspólnota to rodzina. Machnęli się na Trybunał paraliżując go, nie publikują jego wyroków, za nic mają protesty Polaków, dzięki ich staraniom lecą w dól międzynarodowe rankingi i to się odbije po naszych kieszeniach.
 
M

MacaN

Guest
Argumenty, a nie szczekanie napisałem.

PS. To czy się odbije źle na naszych kieszeniach to zobaczymy. Miałes się odnieść do audytu, a nie powtarzać jakieś hasła KOD'owskie. To nie manifestacja.
 

dominik5

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2015
Posty
63
Punkty reakcji
9
Ale pani premier powtarza jedno i to samo w kółko. Bronimy interesu Polski, Polski rząd sie nie ugina, wykrzykuje antyunijne hasła a jednocześnie mówi o tym że Polska jest dumna z bycia członkiem UE. To sie kupy nie trzyma. Bo na tym polega sens unii, problemy rozwiązuje się wspólnie. Ona pokrzyczy trochę na Junckera, Timmermansa na Komisję a potem pojedzie i będzie chciała negocjować budżet unijny i pieniądze dla Polski. Przecież tam nikt nie będzie brał nas na poważnie.
 
M

MacaN

Guest
dominik5 napisał:
Ona pokrzyczy trochę na Junckera, Timmermansa na Komisję a potem pojedzie i będzie chciała negocjować budżet unijny i pieniądze dla Polski.
Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Budżet unijny został ustalony do 2020, albo 2022 o ile mnie pamięć nie myli.

Odnosisz się do audytu, którego - rękę dam sobie uciąć, nie przesłuchałeś. A ja nie lubię dyskutować z ludźmi pozbawionymi elementarnej wiedzy na tematy, w których chcą ze mną prowadzić konwersację.
 

dominik5

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2015
Posty
63
Punkty reakcji
9
Coś Ci sie pomieszało. Odnoszę się do tych trzech dzisiejszych wystąpień Szydło ws ultimatum a nie do audytu.
 
K

kate2

Guest
dominik5 napisał:
wykrzykuje antyunijne hasła
Jakie?


dominik5 napisał:
Bo na tym polega sens unii, problemy rozwiązuje się wspólnie.
UE nie rozwiązuje naszych problemów tylko narzuca nam swoją linię polityczną w którą trzeba się wpisać. Jeśli nie podporządkujemy się grozi sankcjami.
Poza tym problemy nam stwarza a nie je rozwiązuje wpuszczając w swoje granice tych, którzy Ją będą niszczyć od środka i zmusza nas do czynów samobójczych .
Lepiej niech rozwiąże swoje problemy zanim się weźmie za cudze.


dominik5 napisał:
Powtarza bajki Kaczora i robi pośmiewisko z Polski na całym świecie.
To TY powtarzasz słowa Schetyny . To On i ta cała Jego zgraja są pośmiewiskiem dla Polski na co wskazały ostatnie wybory i ich wynik. Ludzie mają dość taniej manipulacji i odwracania kota ogonem. Dość konfidentów i kapusiów.

Nie jestem zwolenniczką PIS-u i wiele można im wytknąć. Ale gdy patrzę na perfidię i nieczystą grę ze strony opozycji to szkoda mi tych, którzy coś jednak dla Polski chcą zrobić. Na pewno chcą by podniosła głowę a nie wiecznie się kajała i nie potrafiła sama rozwiązać spraw na swoim podwórku.

Opozycja chce zniszczyć obecny rząd ....to jasne i widoczne dla oka jak słońce. I ma w dooopie głosy tych, którzy poszli do urn i wypowiedzieli się na temat tamtej partii rządzącej. Taki jest cel....i widać , że będą do niego dążyć po trupach.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
możemy być samowystarczalni ale ktoś nasze obligacje musi kupować. Gdyby nasze budżety nie były z deficytem to się zgodzę. Wara obcym od naszego kraju, ale jak się warczy na zachodnią Europę i jednocześnie łasi się by kupowali nasze obligacja, które łatają nasz budżet to czegoś nie rozumiem
 
K

kate2

Guest
Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości) na temat UE, zalewie islamistów i nie tylko....

https://www.youtube.com/watch?v=xrNhWYI_PBc
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ten pan to jest niezły lawirant. Najpierw w PIS, potem w PO potem znów w PIS i na koniec w Solidarnej Polsce. Taki młody a już taki doświadczony
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Audyt rządów PO i PSL był dobrym pomysłem ale z drugiej strony mnie rozczarował.
Bardzo dobrze że podali absurdalne wydatki tej partii i marnowanie przez patologiczny nepotyzm pieniędzy
państwa.
Za to marnowanie pieniędzy i inne afery powinni ponieść odpowiedzialność prawną .
Wierzyłem też że podczas tego przemówienia nagle nastąpią masowe aresztowania posłów
PSL i PO a szczególnie przedstawicieli PSL.
Nagle nastąpi wyprowadzenie Kopacz za świńską grypę bo propagowano
że naszym kraju nie ma tej grypy i nie kupiono szczepionek.
Społeczeństwo nie mogło ich kupić i zamiast prowadzić że osoby chore na grypę
trafiają do szpitala a tam dostają odpowiednie leki i są obserwowane .
To te osoby wracały do domu i same się leczyły.
To skończyło się śmiercią dla wielu osób śmiercią bo zamiast kupić szczepionki
to marnowano pieniądze na nepotyzm i na pijackie imprezy u
Sowy i przyjaciół .
Osoby które wystąpiły na tych taśmach nie poniosły skutków tego a zamiast tych osób
szykanują kelnerów którzy ujawnili łamanie prawa i nie powinni mieć procesu bo każdy
obywatel ma obowiązek ujawnić łamanie prawa .
Kradli pieniądze państwa na orgie pijackie a nie które osoby prócz tego zaplanowały
likwidację NBP który miał kupować długi rządowe i jawnie złamały prawo a jeśli nie uda się
tego prowadzić to jakiś bank pomoże im to zrobić i na pewno nie zrobi tego za darmo .
Jedynie Proces ma były Wojewoda Podkarpackiego z PSL który stworzył układ łupiący
ten region.
Powinni też zrobić kontrolę lokalną bo wtedy odkryją jeszcze większy nepotyzm i afery
lokalnego PSL , PO i SLD bo tam na całego łupili społeczeństwo a media lokalne nie istnieją.
Powinni prowadzić prawo że jeśli po kontroli ukrywali rzeczywiste zadłużenie miasta
to Prezydent traci władze i odpowiada za to prawnie i zamiast niego
rządzi wyznaczony urzędnik który ma zadanie zlikwidować to zadłużenie i prowadzić
radykalne oszczędności .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
aresztowania posłów bez uchylenia immunitetów ?

mój drogi Panie K, lepiej żeby ich od razu rozstrzelali na sali sejmowej w TVP na żywo

mógłbyś poczuć się zadowolony i spełniony
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Największym osiągnięciem było wprowadzenie Rejestru Pedofilów .
Dzięki temu te osoby po wyjściu nie dostaną pracy z dziećmi a sąsiedzi będą wiedzieli że tym miejscu mieszka taka osoba.
Społeczeństwo będzie bardziej bezpieczne.
Prawo je chroniło i mogli swobodnie pracować z dziećmi i obcym mieście się ukrywać.
Ciekawym pomysłem jest budowanie mieszkań przez
państwo na terenach które należą do państwa lub PKP .
Kolej posiada sporo terenów i nie wykorzystuje ich .
Państwo też posiada sporo ziemi która za rządów PO i PSL służyła
do łatania dziury w budżecie .
Mieszkania będą dostępne dla ludzi bo obecnie trzeba brać kredyt na nie a dzięki temu
programowi nie będą musieli brać kredytu na nie.
Wcześniejszy program Mieszkanie dla Młodych który był stworzył rząd PO i PSL promował banki i
firmy budowlane i załatwiał pracę urzędnikom który nie mieli wiele pracy.
Kredyt dotyczył tylko nowych mieszkań i ten sposób wykluczono mieszkańców wsi i
małych miast bo tam nie powstają nowe mieszkania .
Ta dopłata do kredytu wspierała banki które większości
należą do obcego kapitału bo zamiast
wykorzystać ziemie która należy do państwa i za te pieniądze zbudować
mieszkania czynszowe to te pieniądze przekazywano banką .

Te mieszkania musiały mieć odpowiednią cenę i za tą cenę nie kupi się mieszkania
Wielkich miastach.
Ten program gwarantował stanowiska dla urzędników bo nie wiele osób mogło skorzystać
z niego.
Tereny które marnowano zostaną wykorzystane na mieszkania .
Nastąpi rozwiązanie problemu braku mieszkań i nie będzie trzeba brać
kredytu na nie i przez niego ludzie stają się niewolnikami bo większość pieniędzy dają bankowi a
to hamuje wzrost gospodarczy i przyrost naturalny.
Państwo po pewnym czasie odzyska pieniądze dzięki czynszom i zarobi na tym projekcie budowlanym.
 
D

dawid326

Guest
Guest_kate2_* napisał:
UE nie rozwiązuje naszych problemów tylko narzuca nam swoją linię polityczną w którą trzeba się wpisać. Jeśli nie podporządkujemy się grozi sankcjami. Poza tym problemy nam stwarza a nie je rozwiązuje wpuszczając w swoje granice tych, którzy Ją będą niszczyć od środka i zmusza nas do czynów samobójczych . Lepiej niech rozwiąże swoje problemy zanim się weźmie za cudze.
Skoro Polska jest we wspólnocie UE to logiczne jest , że będzie musiała się dostosować w nie których kwestiach , poza tym UE daje nam bardzo dużo kasy , do tego daje pewne zabezpieczenie ekonomiczne w przypadku jakiegoś krachu gospodarczego , do tego ludzie mogą swobodnie wyjeżdżać do bogatszych krajów UE - w takiej sytuacji sprzeciw Polaków wobec nakazów UE jest jakimś nie porozumieniem , skoro ktoś na nas wykłada kasę to wymaga.
To tak samo jak z pracą zarobkową szef daje kasę , ale wymaga pewnych obowiązków a jak się nie podoba to można zawsze odejść , ale wtedy też nie będzie zarobków. Tak samo jest z UE jak się wyjdzie z UE to nie będzie kasy , czyli będzie powrót do tego co było przed 2004 rokiem.



Guest_kate2_* napisał:
To TY powtarzasz słowa Schetyny . To On i ta cała Jego zgraja są pośmiewiskiem dla Polski na co wskazały ostatnie wybory i ich wynik. Ludzie mają dość taniej manipulacji i odwracania kota ogonem. Dość konfidentów i kapusiów.
argumenty kiepskie

Jak czasem czytam ten dział o polityce to zastanawiam się czy ta strona nie powinna się nazywać pis.pl :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
kolejne nominacje polityków do firm państwowych, a miało nie być nepotyzmu
 
D

dawid326

Guest
Stary rząd był były stare układy , jest nowy rząd są znowu układy tylko , że wśród swojego grona :D Ten kto wierzył , że będzie inaczej musiał być głupi ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a to święta prawda,

niech ktoś poczyta co się wyrabia w Ministerstwie Zdrowia, koncerny farmaceutyczne już sterują ministerstwem, dziwne fundacje i ich członkowie zajmują się refundacją leków
 
D

dawid326

Guest
pan k napisał:
Największym osiągnięciem było wprowadzenie Rejestru Pedofilów . Dzięki temu te osoby po wyjściu nie dostaną pracy z dziećmi a sąsiedzi będą wiedzieli że tym miejscu mieszka taka osoba. Społeczeństwo będzie bardziej bezpieczne. Prawo je chroniło i mogli swobodnie pracować z dziećmi i obcym mieście się ukrywać.
Kolejne napinanie się z jakiś bzdur , najpierw trzeba kogoś skazać za pedofilie by tam trafić :D , a uwierz mi w naszym kraju procedury sądowe trwają koszmarnie długo do tego nierzetelna bardzo często praca organów ścigania , mam małe doświadczenie z procesami sądowymi.



pan k napisał:
Ciekawym pomysłem jest budowanie mieszkań przez państwo na terenach które należą do państwa lub PKP . Kolej posiada sporo terenów i nie wykorzystuje ich . Państwo też posiada sporo ziemi która za rządów PO i PSL służyła do łatania dziury w budżecie . Mieszkania będą dostępne dla ludzi bo obecnie trzeba brać kredyt na nie a dzięki temu programowi nie będą musieli brać kredytu na nie.
Akurat to i może jest ciekawe dla laika , ale dla przemysłu budowlanego i gospodarki już nie koniecznie , gdyż takie wydawanie pieniędzy budżetowych nie wpływa dobrze na gospodarkę bo jeżeli chcesz komuś coś dać to musisz to zabrać z jakiś źródeł... , już teraz jest zastój w przemyśle budowlanym bo coraz mniej firma chce inwestować w przemysł budowlany , to się odbija na różnych sektorach gospodarki.



pan k napisał:
Wcześniejszy program Mieszkanie dla Młodych który był stworzył rząd PO i PSL promował banki i firmy budowlane i załatwiał pracę urzędnikom który nie mieli wiele pracy. Kredyt dotyczył tylko nowych mieszkań i ten sposób wykluczono mieszkańców wsi i małych miast bo tam nie powstają nowe mieszkania . Ta dopłata do kredytu wspierała banki które większości należą do obcego kapitału bo zamiast wykorzystać ziemie która należy do państwa i za te pieniądze zbudować mieszkania czynszowe to te pieniądze przekazywano banką .
Celem tego było nie żadne dotowanie banków tylko prywatnych deweloperów i wzrost budowy mieszkań , te przedsięwzięcie ma akurat podstawy ekonomiczne... , oczywiście banki tez coś na tym zarobią , ale patrząc logicznie - ludzie młodzi , banki jak i deweloperzy na tym korzystają. Druga kwestia nie da się wszystkim dogodzić.



pan k napisał:
Te mieszkania musiały mieć odpowiednią cenę i za tą cenę nie kupi się mieszkania Wielkich miastach. Ten program gwarantował stanowiska dla urzędników bo nie wiele osób mogło skorzystać z niego.
Akurat urzędnicy nie mają tu nic do rzeczy...



pan k napisał:
Tereny które marnowano zostaną wykorzystane na mieszkania . Nastąpi rozwiązanie problemu braku mieszkań i nie będzie trzeba brać kredytu na nie i przez niego ludzie stają się niewolnikami bo większość pieniędzy dają bankowi a to hamuje wzrost gospodarczy i przyrost naturalny. Państwo po pewnym czasie odzyska pieniądze dzięki czynszom i zarobi na tym projekcie budowlanym.
Czy ty serio jesteś aż tak naiwny ? państwo tak za darmo sobie da kasę , zaraz padnę ze śmiechu hehe , to lokatorzy będą najprawdopodobniej płacić większe czynsze... , by się spłacił dług i wcale nie wyjdą na tym jakoś lepiej... , właśnie takie projekty jak ten hamują wzrost gospodarczy z powodu braku podstaw ekonomicznych , gdyż takie działanie czyści budżet państwa i żeby sfinansować , więcej zapłacisz w podatkach....

Widzę wraca PRL :D

PIS tak gania komunistów a sami działają jak lewica. PIS to partia lewacka a nie prawicowa , tylko się ona tak nazywa , że jest prawicowa.

Herbatniczek napisał:
a to święta prawda,

niech ktoś poczyta co się wyrabia w Ministerstwie Zdrowia, koncerny farmaceutyczne już sterują ministerstwem, dziwne fundacje i ich członkowie zajmują się refundacją leków
Będę musiał zobaczyć , ale sektor budowlany też coraz bardziej kuleje...
Trybunał konstytucyjny też jest paraliżowany.
 

Anna Kalata

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2016
Posty
16
Punkty reakcji
1
Nie jestem zwolenniczką tej partii, szczególnie socjalnych pomysłów - ale nie demonizowałabym ich.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
mnie też demonizowanie nie interesuje, emocje staram sie wyłączać

ale jak widzę Pana Kraczkowskiego jako wiceprezesa banku PKO to sie niedobrze robi, jakie on ma kwalifikacje poza legitymacją partyjną PIS

albo to co napisałem o sytuacji w Ministerstwie Zdrowia

dlaczego PIS stara się kopiować politykę PO
 
Do góry