Ryzyko niechcianej ciąży

W

wiemlepiej

Guest
Antykoncepcja farmakologiczna jest niemal w 100% bezpieczna. Ewentualne wpadki wynikają głównie z niewłaściwego jej stosowania.
 
D

Dobrawa

Guest
Nie ma jeszcze antykoncepcji idealnej wiec nic nie daje 100% skutecznosci. Ale fakt jest faktem, ze tabletki antykoncepcyjne są skuteczne w 99% i do mnie to przemawia bardzo.
 

Lorellai

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2015
Posty
184
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Katowice
Kisiel338 napisał:
trochę żelu do higieny intymnej by jakoś go tam zmieścić
Eh... Polecam raczej lubrykanty. A najlepiej żel "feminum" za 15 zł z apteki. Nie kombinujcie na przyszłość z takimi żelami intymnymi. Niektóre ciężko się wypłukują a potem podrażnienia, grzybice, infekcje...
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
dobrze wiedzieć:) ryzyko zawsze jakieś jest, ale prawa jest taka, że na dzień dzisiejszy można je tylko minimalizować, ja też jestem za doustną antykoncepcją, pewna (w 99%) wygodna i bezbolesna:)
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Minęły 3 miesiące, dyskusja trwa, a autor się zmył :D
Przyszłościowo - w takiej sytuacji w ogóle bym się nie martwił. Niektóre pary starają się o dziecko miesiącami i mają z tym problem, więc chill.
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
Dziewczyny, vibin mini jest fajny dla młodych dziewczyn, szczególnie takich, które z antykoncepcją hormonalną nie miały wcześniej nic wspólnego, ale pamiętajmy, że wszelkie decyzje podejmuje tutaj lekarz razem z pacjentką. To nie są kolorowe cukierki. To duża odpowiedzialność za swoją i partnera przyszłość, oraz ogromna odpowiedzialność za swoje ciało. Samba_mamba dobrze robi, skoro wychowuje córkę w taki sposób. Na pewno w odpowiednim momencie będzie ją wspierać, zabierze do ginekologa, który zleci odpowiednie badania i na podstawie wyników dobierze odpowiednie środki. To zdecydowanie postawa godna pochwały :)

A odnośnie wypowiedzi Lorellai o lubrykantach - zgadzam się w 100% :)
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
No właśnie, myślę, że rozmowy o antykoncepcji są dużo łatwiejsze na forum, niż w rzeczywistości. Jako matka dzieciom obojga płci muszę powiedzieć, że tak, rozmawiam z nimi o seksie. Oczywiście w sposób dostosowany do ich wieku. O wiele łatwiej rozmawiać z córką, niż z synem (w końcu córka jest zbudowana tak jak ja). Ale tez uważam, że jakkolwiek trudno i ciężko będzie mi uwierzyć w którymś momencie, że moja córka rozpoczęła współżycie, to mam nadzieję, że ona mi o tym powie, a ja zabiorę ją do ginekologa i zrobię wszystko, aby świadomie i odpowiedzialnie się zabezpieczała. Lepiej, żeby brała tabletki przepisane przez lekarza i dostosowane do jej wieku, jak np. własnie Vibin mini, niż żyła w nieświadomości i nie daj Boże truła się jakimiś świństwami dostępnymi bez recepty. Słucham czasem moich koleżanek i aż trudno mi uwierzyć, że wśród wykształconych kobiet w XXI wieku panuje aż taki ciemnogród.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Jak się bierze tabletki i nie chce się mieć "niespodzianki", a potem powiedzieć, że tabletki nie są skuteczne to na pewno trzeba brać je bardzo regularne. Ustalić sobie konkretną godzinę brania i robić to sumiennie.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Kamil Brz napisał:
Myslę,ze ten 1% nieskuteczności tabletek wynika z błędu w stosowaniu.
Dla mni etak właśnie jest, bo biore tabletki od ponad 8 lat i naprawde zero "awarii" :) Mozna dla regilarności nawet aplikacje sobie zainstalować "różowe lusterko i kłopot z głowy :p
 

Zdrapaka

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
35
Punkty reakcji
2
Ryzyko niechcianej ciąży może się jednak zwiększyć na wskutek brania np. antydepresantów. Dlatego trzeba uważać!
 
L

Livia00

Guest
To nie jest powiedziane. To są sytuacje losowe jedna zajdzie w ciąże od razu, a druga nie.
 

mazialenka00

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2016
Posty
5
Punkty reakcji
1
Tak naprawdę zajście w ciąże wcale nie jest takie proste. Wiadomo jednak, że najczęściej wpadki mają ci co nie chcą, a ci co chcą i próbują to niestety im się nie udaje. Jeśli ktoś chce mieć "pewność" (tylko wstrzemięźliwość daje 100%) to trzeba zachowywać się odpowiedzialnie i właściwie stosować środki antykoncepcyjne.
 

Monika1188

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2019
Posty
15
Punkty reakcji
0
W takich sytuacjach przy nieregularnych miesiączkach warto jest zacząć monitorować cykl. Ja używam sprawdzonego sprzętu, komputera cyklu myway, który na podstawie temperatury ciała, poziomu hormonu LH i jakości śluzu szyjkowego określał moją owulację, a w dni płodne zabezpieczam się diafragmą caya łącznie z żelem plemnikobójczym, taki zestaw mnie nie zawodzi już kilka lat.
 

JagnaKoss

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2020
Posty
25
Punkty reakcji
0
Ja bałam sie przy innej antykoncepcji że ciąża będzie wtedy kiedy nie będę na to gotowa, ale używając diafragmę caya zmieniłam zdanie sprawdza się w 100% i chroni bez żadnej wpadki
 
Do góry