Rychu Peja SoLUfka "Czarny Wrzesień"

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
1KHz, TrzyHa to składy które dla mnie rozkładają SLU na łopatki
I że niby Tede nic konkretnego nie wydał? Śmiech na sali! Powrucifszy, Note2 (wg. mnie jedna z lepszych płyt 2009), i Errata z AH24N2 które też są znakomite? I to wszystko w pół roku
Nie pamiętam gdzie to słyszałem ale Eldo na jakiejś imprezie rozdawał swoje płyty ZA DARMO, a rysiu nie, bo on się "szanuje"
Poza tym Ryś sam zaczął beef nędznym free i się pogrążył wraz z rozwojem akcji
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Na Serio to też jedna z najlepszych płyt poprzedniego roku..
Peja się nie pogrążył tylko wygrał beef. Tede nie wie co odpowiedzieć, brak mu kontrargumentu albo boi się, że wyłapie w mordę xD Ryś Dobrze odpowiedział tymi kawałkami.. przesłuchaj to zobaczysz. Peja odpowiedział na 'argumenty' TDFa i sam dał swoje. Tede zbastował i nie odpowie.. w taki sposób przegrał. Beef zaczął Tede nędznym wpisem i ci.otowatym podchodem..

Patrz jak ty się zachowujesz.. zaro szacunku i obiektywizmu. Nie mówiąc o konkretnych przykładach oprócz 'moim zdaniem'.. dziękuje za dyskusję ale ona nie ma sensu gdy ty podchodzisz w taki sposób.

On tych płyt po prostu nie miał bo wszystkie sprzedał xD. W przeciwieństwie do Eldo.
 

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
TY mi zarzucasz zero obiektywizmu? Trochę to zabawne
W ogóle cała ta dyskusja niema sensu, ani wy ani my nie dysponujemy takimi argumentami żeby przekonać drugą stronę, gustów i sposobu myślenia nie zmienię, przynajmniej ja.
Peja to h*jowy śpiewak, Tede to sprzedajna ku*wa, i koniec tematu
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
Znaczy, ty też mówisz w stylu: moim zdaniem. Wg ciebie czarna sobota jest lepsza, wg mnie a/h24n2. Wg ciebie Tede nie ma co odpowiedzieć a wg mnie już odpowiedział i zakończył na długo przed płytą Peji. Wg mnie Peja sam się dissuje na koncertach. Wg ciebie jego freestyle jest zaje*isty.
 
W

wroneczki4

Guest
To teraz czas na moje zdanie. Z góry mówię, że nie jestem osobą obiektywną i zapewne wiele osób z tego forum już to wie.
Więc moim zdaniem ta płyta to: GNIOT! Mógłbym powiedzieć, że płyta na której jest 1-2 dobre kawałki nie jest płytą, ale skoro peja chciał zarobić na dissach, to musiała być wydana płyta. W ogóle peja się kompromituje na maksa. Szydzi z tedego, że niby dla rozgłosu jest ten diss, a później wydaje płytę z dissami za 25zł. To tede, ten, który robi to wszystko dla hajsu i się o tym przyznaje dissy dał za free, a peja oczywiście musiał się dorobić.

Nie wiem jak peja mógł zrobić z siebie takie rapowe :cenzura:. Wcześniej miał dobre kawałki: "być nie mieć" itd, a teraz sprzedaje chłam.
Jak dla mnie to A/H24N2 zrobiło swoje i peja powinien już milczeć, bo nic nie wnosi.
 

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
Czemu zdesperowany? Ma chłopak swoje zdanie, i to wcale nie znaczy że jest zdesperowany albo debilem
 
W

wroneczki4

Guest
Zdesperowany? Czym? Tym, że jakiś łysy dres jedzie po Tede?
Przecież ja nie jestem jakimś jego kumplem z podwórka, że miałbym się lać teraz z kimś, bo ktoś Tedemu pojechał.
Powiem szczerze, że dissy z Onarem dużo bardziej mi się podobały, bo Onar wnosił coś do tematu, a wszystko co nawinął peja już słyszałem od onara...
 

KAN

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielkopolska
@ wroneczki4:


1. Tede dał dissy za free, tak? Szkoda, że trzeba było zrobić zakupy w JEGO sklepie, żeby tę płytę dostać. Do tego Tede olał całkowicie swoich fanów spoza Warszawy, którzy nie mieli szans, na kupienie tej płyty. Peja zrobił internetową premierę płyty, więc kto nie chce, ten nie musi kupować. Kupią fani, więc nie wiem, w czym problem. To raczej Tede prosił, żeby nie ściągać jego mixtape'u z sieci. Poza tym, co złego jest w zarabianiu na muzyce?


2. Naprawdę uważasz, że Peja potrzebuje promocji na tych dissach? Co to, jakiś Jimson, czy inny VNM? Przez tyle lat zdążył się wypromować. Natomiast TDF zawsze szukał konfliktów. Tak było z Onarem, tak samo było z Peją. Zarzuty, że takie postacie szukają promocji, na słabej, polskiej scenie są śmieszne.


3. Dla Ciebie ta płyta to gniot, dla mnie - dobry materiał. Podoba mi się mroczny klimat podkładów, dobrze oddaje atmosferę beefu. Wybacz, ale beef, polegający tylko na wyśmiewaniu może się znudzić po trzech kawałkach. Odpadł główny zarzut - że Peja tylko bluzga. W "Czasie hardcoru" przekleństwa można zliczyć na palcach jednej ręki. Co do A/H24N2, podoba mi się pod względem muzycznym, dobre bity, fajnie zmiksowana, ale "argumentów" nie ma tam w ogóle. Co najwyżej zaczepki, które Peja skontrował wers po wersie. Z kolei Tede nie odpowiedział na nic, co zarzucał mu Peja. Np. o pobiciu fana w Szczecinie, o koszulce PROSTO, o nagrywaniu promomixów. Tede wszystko przemilczał, a zaślepieni fani łyknęli. Dlatego beef wygrał Peja.


4. Przestańcie płakać z tym kopiowaniem, odgapianiem itp. Może sprawdźcie sobie dlaczego Peja nawiązywał do nazw i pomysłów Tedego.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Aluzja_literacka
 
W

wroneczki4

Guest
Kan co do samej płyty mogę napisać tyle: "jedni to kochają, inni nienawidzą... co na to poradzę? Warszawa jest stolicą". Czemu nie mieli szans? Żyjemy w czasach, gdzie przemieszczanie się jest strasznie niebezpieczne, bo trzeba wsiąść w karawanę, a lasy są oblegane przez bandytów? O ile wiem to jest kolej itd. Ja nie jestem w WWA, a z wielopolski, a płytkę jakoś zdobyłem. No właśnie... co jest złego w zarabianiu na muzyce? Nic.
No, ale co jest niby takiego strasznego w zarabianiu na TVN Turbo?

Tede szukał konfliktu? Skoro Peja w swoim kiepskim "fristajluuu" na niego najechał, to mu odpowiedział.
Dla mnie jest gniotem, bo z całej płyty podobają mi się tylko:
1. TDF( ale tylko ten początek, jak gadają o tej szafie... jak już Ryszard nawija, to kawałek zmieniam).
2. Frajerhejt( tu muszę przyznać, że to jest dobry kawałek).
3. PEJA vs "Hip Hop"
4. Wrogu mój( podoba mi się tylko refren, mogę wręcz powiedzieć, że ten refren jest jednym z najlepszych jaki słyszałem).
Czyli w sumie podobają mi się 3 kawałki i dodatkowo 80sec z innego.

Powiedz mi lepiej, co Peja wniósł do tematu Tedego. Jak dla mnie, to wszystko ważniejsze podkreślił wcześniej Onar.
Zresztą i tak już im się argumenty skończyły.
 

KAN

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielkopolska
1. Nigdy nie krytykowałem żadnego rapera za to, że występował w TV czy robił coś niezwiązanego z rapem. Ale jeżeli Tede występuje w "show" typu Fabryka Gwiazd, a krytykuje ludzi prowadzących tak samo marne programy, kręci programy z gwiazdami sceny disco polo, to jak on może komuś zarzucać, że ten czy tamten psuje wizerunek hip-hopu??? Jeśli ktoś robi rzeczy słabe, mało ambitne (vide Bezele) to co, mam się podniecać, bo to raper? Peja spotyka się ze studentami na uczelniach, chcesz mi powiedzieć, że ci którzy go zapraszają, też mają go za głupka, czy łysego dresa?


2. Skoro Onar wykorzystał tak dużo argumentów, to wcale się nie dziwię, że Peja nie powiedział wiele nowego. Miał kłamać, żeby tylko dać jakieś powalające newsy? Zresztą patrz mój poprzedni post - na najważniejsze zarzuty, których nie było u Onara, Tede nie odpowiedział. Odpowiedział na TVN i komercję, bo z tego łatwo mu się było wytłumaczyć. Z pobicia fana pewnie byłoby trudniej. Moim zdaniem wszystkie dissy Peji miały jeden cel - pokazać Tedemu, że jest ostatnią osobą, która może coś zarzucać innym. Sam zrobiłtyle przypałów, że mianowanie się samozwańczym obrońcą polskiego hip-hopu nawet nie śmieszy, tylko żenuje.

3. Chcesz wiedzieć co wniósł Peja do polskiego hip-hopu? Zaden raper nie wywołał takiego boomu na hip hop, jaki miał miejsce po płycie "Na legalu?". Masa ludzi zaczęła od tego słuchać rapu, ja sam znam wielu, którzy od tego zaczynali i wiesz co? Są w rapie do dziś. Dzięki Peji sięgnęli po płyty amerykańskich twórców, o których Rychu bardzo często wspomina. To jest największy wkład, jaki mógł włożyć w tą kulturę. Nigdy nie wybierał łatwiejszej drogi, jak biore do ręki jego płytę, to wiem, ze może tematyka nie zawsze będzie mi odpowiadać, ale wiem, że to nie będzie słabe. Płyty takie jak NOJA czy Wspólne zadanie, też były bardzo dobre, jednak mit "Na legalu?" przyćmił je tak bardzo, że nie osiągnęły podobnego sukcesu.


4. Szanuję Tedego za starsze płyty, lubię ich posłuchać, ale to nie zmienia faktu, że w tym beefie nie był sobą. Peja od początku do końca jest autentyczny, nie kreuje się na nauczyciela czy mentora.


5. Beef rozpoczął Tede wpisem na Facebooku, potem był ten słynny telefon, w którym sobie niby wszystko wyjaśnili, a Tede za kilka dni promuje swoją trasę hasłem "Wszystko na nasz koszt". Tak to widzę.
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Dorzucimy jeszcze.
Tede zarzucił, że Peja ściągnął od niego 'nawijanie o hajsie'.. Peja odpowiedział dlaczego tak się stało i że nie można tego nazwać ściąganie a raczej życiem. TDF już nic na ten temat nie powie bo tylko bardziej się pogrąży.
Tede podniecał się, że był świetny przed Peją a Peja wyliczył mu po kolei płyty i Tede został zagięty. Nie ma co odpowiedzieć na ten temat.
Tede pytał się czemu jest ku.rwą to Peja mu odpowiedział co te określenie oznacza :). Każdy się z tym powinien zgodzić. Tede zachowuje się jak ku.rwa.
Tede srał, że Beef ma być pokojowy.. to Peja go po prostu wyśmiał bo to jest śmieszne. Pokojowe beefy ? Ludzie..
Tede śmieje się z mordy Peji. To tak jakby czarny się z drugiego czarnucha, że jest czarny :D
Tede sapie o Zieloną Górę. Dobra, każdemu się zdarza coś od.:cenzura: i to sprawa Peji. każdy widzi, że spa o ZG był tylko pretekstem do beefu bo Jacuś chciał się wypromować.
Tede zesrał się, że sponsorzy się wycofają z H-H . Peja w wywiadzie opowiedział o Piętnastaku i TDF już nic na ten temat nie gada...
Tede sapie, że Peja ćpa.. podobnie jak z sapaniem o mordę..

To są te argumenty TDF.. ? Które Peja zagiął jak chciał i co ma Tede odpowiedzieć. Nic nie jest w stanie zrobić więc nie odpowie.
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
W takim razie Tede jest chyba zbyt inteligentny na polski hip-hop i polskich fanów. Beef nie musi być pokojowy, ma być racjonalny. Musi mieć sens, rozumiem że w Ameryce, kolebce rapu, jest inaczej ale nie oszukujmy się, Amerykanie to najgłupszy naród na świecie. Nie można kopiować kogoś w całości tylko te najlepsze cechy. Jeśli każda hip-hopowa wojna miałaby prowadzić do zniszczenia przeciwnika to co jakiś czas odpadałby nam ktoś z pierwszej ligi, jest to mądre? Dwa, w beef dodatkowo zostali wciągnięci fani, co w ogóle nie powinno mieć miejsca bo to nie my się poróżniliśmy. Przez kogo? No nie pamiętam żeby Tede mnie do czegokolwiek namawiał. Rozumiem że nikt nie będzie do nikogo strzelał ale ku*wa, wiadomo kim w większości są fani Peji i na czym im najbardziej zależy.
Co do tego czarnego o czarnym bo czarny coś tam coś tam. Tede powiedział: "(...) jakiejś wielkiej przystojności nie jest (Peja), ja też nie jestem ale mam przynajmniej jakąś elokwencję, mogę jeszcze coś powiedzieć (...)." W każdym wywiadzie można zauważyć, Peja robi się na inteligentnego, pamiętam jak mówił dla cgm'u, w jednym momencie: "o, widzicie, teraz byłem elokwentny" ... elokwencji nie stwierdza się na pdst jednego zdania.
Peja zarabia na tym beefie, myślę że to jest niepodważalne. Tede owszem, sprzedał parę płyt ale do koszulki która i tak już była bardzo tania.
Żeby stwierdzić rzeczywiście kto ten beef wygrywa lub wygrał trzeba pojedynku na scenie, to najlepiej pokaże kto jest lepszym raperem. My nie możemy teraz wyrokować, jednym podoba się to, drugim tamto. A wiadomo jaki wynik byłby w bitwie na wolno.
 

Keffyr

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Witam na forum. Prześledziłem cały temat i stwierdzam jednogłośnie, że zdania są podzielone... no tak :p zresztą jak zawsze ktoś jest za ktoś jest przeciw. Trochę za późno się dołączam żeby wtrącić się w każdy temat który poruszyliście było tego sporo chłopaki. Powiem szczerze że jak zacząłem czytać o Ronaldo to się uśmiałem... Ale na bieżąco KAN napisał mądrą rzecz "Peja miał jeden cel - pokazać Tedemu, że jest ostatnią osobą, która może coś zarzucać innym". No i taka prawda... Zły wizerunek Hip-hopu?? Według mnie wizerunek polskiego hip-hopu był na fali wznoszącej do roku 2003 od tamtego czasu stacza się po równi pochyłej...(takie jest moje wrażenie nie będę życia za tę myśl oddawał). Następne, Peja elokwentny nigdy nie był i nie będzie reprezentuje biedę bo się z niej wywodzi, tak jak nawinął w kawałku "Reprezentuję Biedę" Pokazał że człowieka z biedy wyrwać można ale biedy z człowieka wyrwać się nie da. Skończył podstawówkę więc jakim cudem może być bardziej elokwentny od Tedego który jeżeli się nie mylę skończył studia(dziennikarstwo).
Dalej, dissy Ryśka na spince hmm czyja wiem patrzycie tylko ogólnikowo, ktoś przesłuchał raz płytę i mówi gniot,agresor to puść ją jeszcze z 2, 3 razy może zajarzysz o OCB. Czas Honoru, 3 kawałki w jednym ostatnia zwrotka... Bardzo dobra. I na koniec żeby nie było że jestem Psycho Fanem "Wszy" to powiem... hmmm no nie wiem.... Tedego nie lubiłem Nigdy chociaż nie raz przy Drin za Drinem szalałem :lol: :lol: . Ma kilka BAARDZO dobrych kawałków...to na tyle. Jestem z Wielkopolski od gówniarza słuchałem Ryśka i ten sentyment zostaje. I na koniec jeszcze tekst w stylu psycho ale według mnie prawdziwy Jackowi przez całe życie ktoś pomagał to Bogna to Hirek to 600v to CNE I WSO. A Peja ??? jest więcej osób które mu przeszkadzało, miał przy sobie tylko ludzi ulicy z którymi dorastał w Biznesie był sam i jak każdy wie na początku za dobrze mu się nie układało.

TO na tyle mam nadzieję że nikogo nie uraziłem POZDRAWIAM PIONA.

P.S przepraszam za interpunkcje i ewentualne błędy.
 

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
No ta...
Chciałbym poruszyć kwestię fanów- w przypadku peji, debili i kretynów (w większości oczywiście), Tede co jak co ale ma lepszych fanów, nei takich opryskliwych, choć zdarzają sie i tacy. Wystarczy wejść na YT wklepać Errata, puścić dowolny filmik, i poczytać komentarze. W disach Peja na Tede spora większość komentarzy idzie mnie więcej tak:
Zaje*iście, Tede to stara ku*wa, je*ać go! SLU ponadżycie.
Tede to ku*wa, h*j mu w to skur*iałe du*sko!

Pod filmikami Erraty czegoś takiego niema, chyba że jakiś psycho fan ryśka wbije i zacznie bluzgać
(jeszcze raz podkreślam że nie wszyscy fani tacy są, ale lwia część tej rzeszy tak właśnie się wysławia)
W życiu codziennym jest podobnie, gówniarze, dresy itp to głównie pejowcy którzy za złe słowo gotowi są pobić...
 

Keffyr

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Ostrów Wielkopolski
W 100% procentach się z tobą zgadzam, ale nie można hołdować stereotypami. Tede powiedział Ogry hmm jest w tym trochę prawdy ale nie oszukujmy się Teksty Pei z jego lat młodzieńczych kierowane były do takich ludzi mających wtedy po naście lat z biednych czasami patologicznych domów, teraz Rysiek zmienił troszkę swój kierunek docelowy, ale ci fani pozostali jednak są tylko częścią jego fanów. Nie bądźmy ogólnikowi bo w gruncie rzeczy Tede w szeregu swoich fanów na pewno posiada też takie osoby. I nie mówmy, że Tedego słuchają tylko Chłopczyki z "bogatch domów."
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
Gratuluję kompetencji i przeczytania całego tematu :eek:k:
Powiem ci, masz raczej rację ale też umówmy się, za bardzo nie atakujesz, nie wypowiadasz się źle ani o jednym ani o drugim i to jest dobre.
Co do tej samodzielności jednak bym się przyczepił. W Wieczorze Kawalerskim Tede powiedział że bez problemów mógł skończyć studia a rodzice i ich kontakty załatwiłyby mu ciepłą posadkę w dużej gazecie. Ale wybrał całkiem inną drogę. I na pewno m.in. na rozkręcenie studia kasy trochę dostał, bo tak zawsze będzie, rodzice choćby nie wiem co się działo będą wspierać swoje dzieci. Robienie komuś wyrzutów z tego powodu jest głupotą a najczęściej najgłośniej krzyczą ci którzy tej pomocy nie mogli dostać. Tyle myślę.

A o fanach już mówiłem wieeelokrotnie, nie chcę się powtarzać ;)
 

Keffyr

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Nie chodziło mi pomoc rodziców tylko pomoc ludzi z Branży. Każdy rodzic chcę dla swoje dziecka jak najlepiej, to jest jasne.

Pozwólcie, że powtórzę pytanie które już chyba padało tu na forum: jak widzicie przyszłość tego sporu jak to się skończy? a może już się skończyło??? według mnie najlepszym rozwiązaniem byłby freestyle obydwu artystów. Chociaż takie spotkanie na 90% nie dojdzie do skutku... a szkoda bo wielu osobą oczy mogły by się otworzyć...
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
Skończy się tak że koszulka plnów będzie się równała szalikowi wrogiej drużyny. Tyle ten beef wniesie do polskiego hip-hopu. Powinien skończyć się kiedy Tede wydał płytę z ostatnim kawałkiem w którym chciał zakończyć normalnie, na poziomie, Peja mógł wtedy wydać jeden kawałek że dobrze jest zakończyć i że najważniejszy jest hip-hop.
 

Keffyr

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Robert już tak jest!! Jak ktoś w bluzce Wielkie Joł wyskoczy wieczorem do klubu to może w ryja dostać w niektórych miastach, już nie mówiąc jak by ktoś tak ubrany na Jeżyce wbił... Jak mówiłem, od początku byłem po stronie Ryśka ale bez przesady to nie jest Wojna.
 
Do góry