Rychu Peja SoLUfka "Czarny Wrzesień"

eykey

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2009
Posty
218
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Nowy Sącz
Powiedzmy tak. Cr. Ronaldo gra teraz w Manchesterze, teraz gra w Realu. Rerezentuej ktory klub?
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Powiedzmy, że CR pochodzi z Portugalii a gra w Hiszpańskim klubie.. który kraj reprezentuje ? Popadasz ze skrajności w skrajność. Ogarnij się.. CR nie pochodzi z MU ( Anglii ).. pochodzi z ( Sportingu )Portugalii i dalej ją reprezentuje. kminisz ?
Tak samo Peja. Jest bogaty ale wywodzi się z biedy więc jest jej reprezentantem.. w pewnym stopniu reprezentuje biedę. Zrozumcie to w końcu. Nawijał o życiu więc o biedzie musiał i stało się, że reprezentuje biedę bo większość życia jego to bieda. Gdy miał okazje to się wybił i stał się bogaty. Chwała mu za to i brawa. Ale nic nie zmieni faktu, że wywodzi się z biedy więc ją reprezentuje w pewnym stopniu. Nie dosłownie.. proste.

Oczywiście byłby Peja spoko gdyby ogłosił się 'reprezentantem hajsu'. Wtedy mówiłbyś 'idiota, całe życie był biedny.. ma hajs to myśli, że może zapomnieć o przeszłości' itd. I tak źle i tak niedobrze.. Peja popełnił błąd, że kiedyś był biedny i stał się reprezentantem biedy a teraz jest bogaty.
 

eykey

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2009
Posty
218
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Nowy Sącz
Peja popełnił błąd, ze jeszcze coś nagrywa. ODezwał sie ten co nie popada.
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Skończyły się argumenty ale racji nie przyznasz. Rozumiem cie, jesteś tak zakompleksiony, że nie potrafisz.

Oczywiście.. Peja popełnia same błędy. Nie, ja nie popadam. To ty szukasz wsparcia na własnej tępocie..
Są ludzie którzy słuchają Ryśka i potrafią z tej muzy wyciągnąć pozytywy więc stul się i nie pie.rdol głupot. TO czy ktoś słucha RPS zależy od gustu a nie od eykeya który uważa się za największego znawce hip hopu i on zawsze ma rację. Robisz za wyrocznie jak widać. TO co ty lubisz jest fajne a cała reszta nie.. oczywiście. :) bywaj
 

eykey

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2009
Posty
218
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Nowy Sącz
Jestem znawca większym od Ciebie, to jest pewne. Ja tam nei odkrywam przkeazu w Peji, moze prócz wiecie co z nim zrobić i wszystko na mój koszt. Jak mozna reprezentowac biede jeżdżac BMW. Biedaka nigdy nie będzie stac na cos takiego. A to, ze sie z niej wywodzi nie ma znaczenia. Tak to co lubie jest fajne, bo słucham najlepszego rapu.
 

eykey

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2009
Posty
218
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Nowy Sącz
Jestem znawca większym od Ciebie, to jest pewne. Ja tam nei odkrywam przkeazu w Peji, moze prócz wiecie co z nim zrobić i wszystko na mój koszt. Jak mozna reprezentowac biede jeżdżac BMW. Biedaka nigdy nie będzie stac na cos takiego. A to, ze sie z niej wywodzi nie ma znaczenia. Tak to co lubie jest fajne, bo słucham najlepszego rapu.
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Oczywiście, to jest pewne.. a nie doceniasz wkładu Ryśka w Polski Rap.. brawo inteligencie. "To jest pewne" haha dobre. Co ty możesz wiedzieć żuczku.
Reprezentuje bo się z niej wywodzi. Nie bierz wszystkiego dosłownie.. ogarnij się i skumaj w końcu.
Właśnie pokazujesz jaki z ciebie znawca skoro nie widzisz przekazu w tekstach Peji. Po prostu jesteś za małym żuczkiem żeby odkryć ten przekaz i finito. Się umie, się ma.. trzeba tylko potrafić a ty nie potrafisz.
Słuchasz najlepszy rap. itd.. każdy ma gust i tyle więc się nie pucuj. takimi tekstami pokazujesz jaki z ciebie znawca.. po prostu zakompleksiony frajer i tyle.
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
Nie żebym się specjalnie bratał z opozycją, ale w tej sytuacji Munsun ma rację. Peja wśród bogatych reprezentuje biednych. Trochę bezsensowna dyskusja.
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
szkoda ze tede nie chce odpowiadac.. w sumie nie ma co i pewnie osral sie ze dostanie w piz.de xD
 

Mateusz Pawłowski

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
32
munsun nie masz się co pocić bracie takiemu człowiekowi jak eykey nie przetłumaczysz ja sobie dałem z tym spokój bo i tak nie ma sensu bo tacy ludzie jak on przecież wiedzą o dobrym HH wszystko heh :lol:
 

Mateusz Pawłowski

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
32
faktycznie dobrze munsun stwierdził że skończyły ci się argumenty, a i teraz coś nie jesteś tak bardzo mówny jak zobaczyłeś że inni przyznają racje munsunowi heh :lol: no nie wątpię panie pewniak że wiesz więcej i nawet nie zamierzam twierdzić inaczej ha ha ha... :lol: :lol: :lol:
 

eykey

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2009
Posty
218
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Nowy Sącz
Po co mi sie bylo wdawać w dyskusje z półgłówkami... Jeszcze raz. Bieda to grupa społeczna. Charakteryzuje się małymi zarobkami, ubogim stanem życia, (patologią (tu akurat Peja bryluje), brakiem podstawoych środków od życia. Peja wyszedł z biedy, tu nie ma wątpliwości, ALE JUŻ JEJ NIE REPREZENTUJE ZARABIAJĄC GRUBY HAJS, MAJĄC APARTAMENT I DOBRY SAMOCHÓD. POdawał przykład narodowości Polskiej za granica. Tu jest inna kwestia po wyjeżdżajac i zachowując obywatelstwo polskie, dalej jest się Polakiem. Rodząc sie biednym, a potem zarabiając pieniadze dalej jest sie biedakiem? Chyba nie. Inny przykład: mieszkając w mieście, a później zmieniajac miejsce zamieszkania na wies, która ludnosc reprezentujemy? Miasta czy wsi? Jasne :cenzura:, ze wsi. Tyle mojego w tym temacie, nie będe polemizował z fanami marginesu społecznego, czyli pana Peji.
 

Mateusz Pawłowski

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2010
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
32
heh wiedziałem że się teraz rozpiszesz po moim poście :lol: półgłówki?? dzięki stary lepsze to niż twoje miano półgłupka :lol: Peja jest reprezentantem biedy bo się z niej wywodzi ale widzę że można by było ci to tłumaczyć a tłumaczyć a i tak byś nie zrozumiał!! nawet inni przyznali za to rację munsunowi a ty dalej obstajesz przy swoim!! no no inteligentnie :lol: a i jaki peja ma apartament co?? heh dalej mieszka w swoim starym mieszkaniu na staszica pod 4. Peja mimo że teraz zarabia grubą flote to i tak by musiał jeździć trabantem żebyś ty mówił że reprezentuje biede.
 

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
OK, jedno pytanie ode mnie. Skoro ryszard kosi tyle kasy, dlaczego on i jego fajni nazywają Tede kur*ą? I jakim prawem ja się pytam, Peja oskarża Tede że niczego nie wniósł do polskiego hh? W moim mniemaniu, i mniemaniu wielu wniósł więcej niż to całe jego SLU
W moim mniemaniu Peja wypalił się po Na Legalu, nic konkretnego do tej pory nie nagrał, i wątpię żeby nagrał...
 

eykey

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2009
Posty
218
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Nowy Sącz
Haha bo większośc przyznaje racje munsunowi to ja mam tez przytaknąć. Ale żeś do:cenzura:ał teraz. Typowi Polacy. Byle by ślepo za stadem podążać. Żal mi was. Jak jest wiekszośc ot ma racja od razu, hahaha.
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
Skończcie już z tym kur*a reprezentowaniem bo to na prawdę istotne nie jest.
Odpowiedzcie lepiej na to co napisał Warnesis. Bo ma rację, w ogóle nie uznajecie zasług Tedego mimo że on prędzej od Peji stał się dobrym raperem. I to on jak na razie wygrał beef w Polsce, bo tylko jeden się zakończył definitywną wygraną, kiedy to w Płocku przyszedł na koncert Eldo i wyzwał go na free. Gdy ten się nie zgodził został wygwizdany przez własną publiczność. Bo gadanie że wygrał z Płomieniem, czy Płomień wygrał z nim jest kwestia gustu tylko i wyłącznie.
 

Munsun

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
232
Punkty reakcji
3
Tede jest nazywany ku.rwą ponieważ sprzedaje samego siebie w każdy możliwy sposób, w każdym możliwym miejscu.. Peja zarabia tylko na muzyce. Wystarczy przesłuchać DTKJ z "Czarny Wrzesień" i będzie jasne o co chodzi. Tak to wygląda.

TDF był dobrym raperem szybciej od Ryśka ? Raczej nie.. niby Tede zaczynał podobnie jak Peja na początku lat 90 ale nielegalne płytki Ryśka są ogólnie lepiej znane i kojarzone niż TDFa. Slums Attack, Zwykła Codzienność, Całkiem Nowe Oblicze.. W tym czasie Tede nie dawał nic szczególnego w porównaniu do Ryśka a te krążki są już klasykami które naprawdę warto znać. Do dziś słucham takie kawałki jak "Taka Dolinę", "Zwykła Codzienność" czy "Od Idyli DO Nieszczęścia". Warto to znać i warto się przyjrzeć porządnie tym krążkom a dopiero później wypowiadać się na temat Onomato.

Peja od NaLegalu nic ciekawego nie nagrywa ? NOJA świetny album, SLU także wysoki poziom, 2 ostatnie słabiej ale również są mocne. Czarny Wrzesień bardzo dobra płyta, nie mówcie, że jest inaczej.. ma klimat i dobrze się jej słucha. To raczej Tede od dłuższego czasu nic ciekawego nie daje oprócz pojedynczych kawałków które jeszcze da się przesłuchać. Tematyka często banalna..

I dyskusja o reprezentowaniu nie ma sensu gdy gada się z hipokrytą który bierze słowo 'reprezentować' dosłownie i wkłada je w szablon nie kumając o co chodzi.
 

robert_cj

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
61
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Piekary Śląskie
Chwila, nie mówimy o tym co robił Peja i co Ty uważasz za dobre, bo to samo co mówisz o pierwszych płytach Rycha ja mogę powiedzieć o Warszafskim Deszczu czy Trzycha. Mówimy o TDF'ie.
Pierwszy zaczął mówić że zbiera kasę za płyty, wtedy wszyscy to potępiali, teraz też mówią o tym w kawałkach. Tede pierwszy robił kawałki o imprezkach, teraz wszyscy robią. Tede pierwszy wydał płytę z dissami. To jest to co wniósł Tede do naszego hip-hopu.
Jedyny z tych wszystkich raperów jest szczery i dlatego ma tak mało kolegów i nie sprzedaje wielu płyt. Bo mówi ludziom i pseudofanom co o nich myśli. I dobrze, bo ma najczęściej rację, fan co ściąga muzykę z internetu to nie jest fan.
 
Do góry