Ruch Autonomii Śląska

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
najpierw to trzeba mieć poparcie, a ten szczekający kundelek to może pomarzyć o większym poparciu. Szkoda czasu na na tego polityka o mikroskopijnym poparciu
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Wilk_LancaSter napisał:
Na pewno ta grupa szukałaby (a może już szuka i znalazła) poparcia spoza Polski.
Trudno się domyślić w jakim jezyku wrzeszczałaby Hilfe!?
U nas, na Śląsku, mówi się nieoficjalnie (choć z tego co słyszałem i oficjalnie tak jest) o pomocy finansowej ze Związku Wypędzonych, więc wszystko jasne. Dziwi mnie więc tak duże (relatywnie za duże) poparcie dla tego ugrupowania.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ten szczekający kundelek ma jakieś poparcie i to duże. Podobnie jak wielki pisarz Marek Krajewski, zaczynający pisać powieści o niemieckim komisarzu w Breslau. Nie wyłączałbym Olgi Tokarczuk, opisującej dzieje Niemców na Śląsku przed odzyskaniem tej krainy przez Polskę. Także nasi ministrowsie kultury, łożący na organizację corocznego spotkania wikingów i Słowian, popdczas ltyórych to spotkań słyszy szię przez mikrofon, że Polskę utworzyli Germanie i wszystkiego naszych przodków musieli uczyć,
dokładają poparcie dla antypolskich mieszkańców Polski.

RAŚ powinien zostać przemianowany na POŚoP - Próba Oderwania Śląska opd Polski. Bez żadnego poparcia?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a to ciekawe co piszesz o poparciu tej partyjki ? To ile ma tych procentów poparcia ? 1-2
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Procenty poparcia?
Przecież to nie o sondaż opinii chodzi - poparcie dostaje się w pieniądzach!
Np budżet spotkania wikingów i Słowian (z ministerstwa) wynosi 100 000 zł na jedno spotkanie, a rozmach dowodzi, że wydano jeszcze więcej.
Na przykład do bibliotek dociera sporo książek, za które biblioteki nie muszą płacić. A le ktoś przecie za to płaci. Na pewno nie autorzy.
RAŚ wydaje sporo na druk i rozpowszechnianie różności. Ze składek zcłonków?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a niech sobie i przerabia miliardy, tylko co z tego skoro poparcie siada.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Chciałbym, abyś w tej sprawie miał dobre informacje i je (o spadku poparcia w sondażach opinii publicznej na Śląsku) przekazywał pt Forumowiczom
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
już w przyszłym roku wybory samorządowe i sprawa będzie jasna
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
My tu sobie gadu-gadu, a sprawa jest arcyważna - RAŚ może być tajnym przyczółkiem niemiecczyzny, niemieckości, a nawet Niemiec!

Nasz rząd m u s i podjąć środki zaradcze. Na przykład takie, jak zalecone są w temacie OBYWATELSTWO A NARODOWOŚĆ.
Członkowie RAŚ musieliby wtedy oznajmić jaką wybierają narodowość.
Powiedzmy, że nazwaliby swojąś narodowość ŚLĄSKĄ. Wtedy zgodnie z prawem (przyszłym - nie chodzi o wiedzę o prawie teraźniejszym) ogłoszono by ich bezpaństwowcami - ludźmi o ograniczonych uprawnieniach ekonomicznych.
Żyć z takimi "uprawnieniami" jest trudno, bo żaden rząd ich nie wesprze a jeżeli zechce to robić nielegalnie, to nasz rząd może temu przeciwdziałać.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dla świętego spokoju wybrali by narodowość polską a w tajemnicy realizowali wielkie tajne plany niemieckie wynarodowienia polskości na Śląsku
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Tego nikt nie może wiedzieć. Za to wiadomo, iż byłaby to działalność nielegalna i po jej wykryciu wstyd dla pomocników zza granic.
Nie istnieje nic takiego, żadne usprawiedlliwienie n ie istnieje dlarządu - zaniechania działań przeciwko ludziom szkodzącym Polsce i Polakom z powodu tego, że nastąpi działalność skryta i nielegalna.

To prawda, że takie "rady" dla rządu istnieją, bo bierność jest tańsza od aktywnego przeciwdziałania. To są jednak stwierdzenia typowe dla naśladowców smerfa Marudy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale gdyby wykonać jakiś ruch niezgodny z prawem sprawa znajdzie się w Strasburgu i podniesie się wrzawa jaki to polski rząd jest antyeuropejski. Żeby coś zrobić trzeba to robić w majestacie prawa
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nawołuję rząd, więc i wiekszość sejmową do zmiany prawa o narodowości i obywatelstwie
Jak się je zmieni na postulowane w temacie "narodowość a obywatelstwo", to się będzie miało instrument do przeciwdziałania działaniom dla nas szkodliwym. Takim, o jakich pisałeś - nielegalnym działaniom RAŚ
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko że twój głos nic nie da, nie posiadasz prawa inicjatywy legislacyjnej.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jest nikłe prawdopodobieństwo, że ktoś ważny usłyszy o takim pomyśleTo jest tak, jak z wygraną w totolotka - n a p e w n o nie wygrasz, jeśli nie wyślesz żadnego kuponu. Więc się wysyła i zdobywa się szansę 1: 13 000 000.
Jesteśmy czytani i po nas powtarzają inni to, co na Forumowisku wyczytali.
 
Do góry