RTG bez skierowania (rentgen)

graszew

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
71
Punkty reakcji
2
Czy ktoś się orientuje czy można teraz zrobić RTG bez skierowania? W internecie są dostępne różne opinie na ten temat czy prywatnie można zrobić RTG bez skierowania.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Pewności nie mam, ale wydaje mi się że większość (a może wszystkie) badania można wykonać bez skierowania, tylko wtedy trzeba za nie płacić.
Prościej by chyba było, jakbyś zadzwonił do pracowni w której chcesz zrobić badanie i się zapytał czy bez skierowania robią.
 

graszew

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
71
Punkty reakcji
2
No właśnie dzwoniłem do dwóch i powiedzieli mi, że musi być skierowanie, ale jak się poszpera po internecie to niektórzy twierdzą, że udało im się zrobić RTG klatki piersiowej bez skierowania.
 

artemida1

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
musi być skierowanie czy na NFZ czy zapłacisz ale jak mi Pani wyjasniła jest to badanie inwazyjne i na nie potrzebne jest skierowanie, chodzi pewnie o to że nie kazdy może mieć robione prześwietlenie są sytuacje które je wyklucza. a za kase czy na fundusz to pewnie ma tylko tutaj znaczenie czas oczekiwania na nie. za kase nawet na jutro mnie chciala zapiać natomiast na fundusz w przyszłym mies. A propo płuc to jak się ma cenowo tam gdzie pytales?
 

graszew

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
71
Punkty reakcji
2
no dokładnie tak też się dowiedziałem, niestety się nie da bez skierowania RTG zrobić ( nie wiem jakim cudem ludzie piszą w internecie, że się im udało )
 

Revivale

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
no rentgenpoznan.pl sprawdź wiecej szczegółów- bo ja tam robiłem swoje ale jakiś czas temu, bardzo dobre wykonanie, krótki okres czekania, tanio. polecam :)
 

magdllena

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Wszelkie badania, które wykonywane są za pomocą PROMIENIOWANIA JONIZUJACEGO wykonywane są na podstawie skierowania.
Wyjątek stanowią (zgodnie z § 2, Prawo atomowe (Dz.U. z 2004 r. Nr 161, poz. 1689 i Nr 173, poz. 1808)
5. Bez skierowania może być wykonane badanie z zastosowaniem promieniowania jonizującego przeprowadzane w ramach badań przesiewowych, densytometrii kostnej wykonywanej aparatami przeznaczonymi wyłącznie do tego celu lub dla celów stomatologicznych - z wyłączeniem badań pantomograficznych i cefalometrycznych - oraz w przypadkach bezpośredniego zagrożenia życia pacjenta.

Czyli mammografia z programu, densytometria kości, zdjęcia punktowe zębów

Są też placówki, które wykonują bez skierowania, odpłatnie i w tej cenie mają swojego lekarza, który wystawia niezbędne skierowanie.

Pozdrawiam:)
 

Marta_34

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Skierowanie musisz mieć, czy to badanie prywatne, czy na nfz, bo osoba, która będzie Ci robić Rtg musi wiedzieć czego konkretnie dotyczy badanie i w jakiej płaszczyźnie je wykonać.
 

Dendrodena

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Czasem przy pracowniach rtg jest lekarz i można wtedy iśc bez skierowania, bo on tam wystawi. Tak było ze mną, bo zgubiłam skierowanie i znalazłam Piwną 22 w Krakowie i bez problemu, bo lekarz wystawił nowe i wtedy bez problemu. trzeba zadzwonić i się dowiedzieć 698115115.
 

Nika123

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2018
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nie wiem jak jest z RTG ale w Lux MED Diagnostyka rezonans magnetyczny zrobisz bez skierowania a czas oczekiwania na badanie to maksymalnie 48h.
 

katarzyna91

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Badanie rentgenowkie ZAWSZE na podstawie skierowania, bez znaczenia czy prywatnie czy "na fundusz".
Jedyne badania bez skierowania to:
- RTG stomatologiczne,
- Densytometria kości,
- Badania skryningowe, w naszym kraju to mammografia w przedziale wiekowym 50-69 lat.

Pozdrawiam :)
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
To prawda - skierowanie tak czy inaczej trzeba miec. A pozniej sie czeka bog wie jak długo na samo badanie jesli sie odzie oczywiscie na fundusz. Sam juz odpuscilam czekanie bo sorki, ale tyle czasu to ja nie mam zwłaszcza ze sie mecze. Trafila sie zreszta okazja - corka ścignela bon zdrowa jesień stad https://www.zdrowajesien.diag.pl/ wiec przy okazji zrobie wszystkie podstawowe badania chyba pierwszy raz w zyciu tak kompleksowo i w dodatku za niecałą stówkę i bez czekania w nieskończoność
 

pawelszabla

Zbanowany
Dołączył
9 Sierpień 2018
Posty
32
Punkty reakcji
0
Cześć. Jest trochę dobrych rentgenów w Krakowie, mi się na przykład bardzo podobało jak mają zrobioną obsługę pacjenta w Multi Diagnostica ( rentgenkrakow.pl). Nie trzeba się rejestrować, przyjeżdżasz kiedy ci pasuje byle jeszcze mieli czynne i tyle. Trzeba mieć skierowanie i nie ma problemu żeby zrobić zdjęcie na poczekaniu.
 
Do góry