Rozstępy i cellulit - jak się ich pozbyć?

niezlafruzia

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Ja bym też opierała działania antycellulitowe na diecie, bo to jest podstawa w walce z tym schorzeniem. Nieodpowiednia dieta może doprowadzić do naprawdę sporego zapalenia tkanki łącznej w wyniku nagromadzenia w niej rozmaitych substancji toksycznych - to jest właśnie efekt niewłaściwej diety. Można temu na szczęście przeciwdziałać. Dopasowując odpowiednia dietę zgodna z profilem immunologicznym można pozbyć się tego schorzenia. Najlepiej iść do specjalisty, z tego co wiem, to tego typu walka z cellulitem zajmuje się centrum, medyczne Vimed - aby wspomóc działanie diety, stosuje się jeszcze odpowiednie zabiegi. Działanie podobno bardzo skuteczne.
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Tutaj ważna jest codzienna pielęgnacja ciała. Masowanie specjalną szczotką przed kąpielą, używanie na zmianę wodę ciepłą i zimna (pod koniec mycia) oraz prawidłowo dobrany ujędrniający balsam. Ciekawa ofertę ma firma Merino, proponują balsam m.in. z elastyną i kolagenem.
 
R

rusalka_lesna

Guest
Wiesz, ale wydaje mi się, że jednak przydałoby się w przypadku cellulitu, jakieś bardziej złożone działanie. Kosmetyki i zabiegi na ciało jak najbardziej warto stosować, ale w połączeniu z innymi metodami. Przeczytałam na stop-cellulit.com, że najlepiej stosować dodatkowo suplementacje połączoną z zabiegami urządzeniem emitującym fale dźwiękowe, no i rzecz jasna kosmetyki.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
mam wrażenie, że samo zdrowe odżywianie i ćwiczenie nie da spektakularnych efektów, chyba potrzeba jeszcze czegoś, żeby się w końcu pozbyć tej pomarańczowej skórki, ostatnio wpadłam na program stop-cellulit który łączy zdrową dietę, ćwiczenia i dodatkowo terapie falą akustyczną, wydaje mi się, że dopiero takie działania..czyli wpływanie na skórkę pomarańczową od wewnątrz i z zewnątrz usunie na dobre cellulit z naszej skóry
 

monday

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, mam problem z cellulitem i tkanką tłuszczową..:( czy ktoś słyszał o endermologii?chciałabym się dowiedzieć czy działa i czy ktos już z tego korzystał?? jestem z okolic Koszalina wiec czy wie ktoś może czy jest taki gabinet w tym mieście??
 

DD Reporter

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Świetny krem na rozstępy jest z fiirmy Mustella. Może nie nalezy do zbyt tanich ale jeśłi ktos ma skłonności do rozstępów to naprawde bedzie zadowolony.doskonale działa również w okresie ciązy.
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
ja stosowałam kremy masaże i dało mi to średni efekt dlatego zastanawiam się nad jakimś zabiegiem co o tym sądzicie? póki co znalazłam jeden fajny np. http://www.medi-clinique.pl/nowosci_usuwanie_cellulitu.php
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Co do zabiegów, to mama sobie zafundowała w Elite takie kompleksowe. Przez miesiąc miała różne zabiegi od SPM, po ultradźwięki i faktycznie efekt niesamowity. Powiem nawet, że zaczynam być zazdrosna, że ona nie ma cellulitu, a ja mam! Ale ja zbyt leniwa jestem, żeby coś zrobić. Pewnie w wieku mojej matki się za to zabiorę, a teraz będę tylko narzekać.
A to, co Ty podesłałaś, to nie wiadomo w ogóle na czym ten zabieg polega. Ja bym radziła przejść się tam, gdzie mama robiła, bo wiadomo co i jak.
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
no to suuper, że mama ma taki efekt nie ma co odkładać tego na późnej tylko jak możliwość działać a Twoja mama powinna Cię tylko mobilizować :)
co do zabiegu z Medi Clinique to jest to zabieg Bella Contour działający poprzez ultradźwięki to już konkretna nazwa zabiegu może słyszałaś coś o nim?:

"W urządzeniu Bella Contour zastosowano nieinwazyjna metodę wykorzystującą technologię rezonansu ultradźwiękowego (URT Ultra-sound Resonant Technology), która pozwala:
- zredukować tkankę tłuszczową
- zredukować cellulit
- modelować i kształtować sylwetkę
- zredukować obwód
- wygładzić skórę "
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
o nieźle ! Skoro nieinwazyjnie, słowem brak blizn i śladów. Nie stosowałam więc ciężko stwierdzić, ale pewnie przez sam fakt braku inwazyjności jest mega droga... Jak wygląda to cenowo ?
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
http://www.beauty-clinique.com.pl/cennik tu znalazłam cennik ok 450 zł ale masz pełne zabiegi gratis przy kilku powtórzeniach. cena klasyczna jak na zabieg antycellulitowy mam nadzieję że przy tym bardzo skuteczny :)
 

tannnas

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja osobiście polecam ćwiczenia w kapsułach na podciśnienie (Vacu) , które świetnie wygładzają i ujędrniają skórę, dzięki czemu następuje znaczna! redukcja cellulitu:) Przetestowałam - działa:)
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
ale jak to ćwiczenia? że ja ćwiczę?? jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić dla mnie zabieg wiąże się z tym że bardziej się relaksuję niż ćwiczę
 

sok_bananowy

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
73
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Mi bardzo pomaga bieganie. Skóra zarówno na nogach jak i na pupie jest bardziej napięta, wygładzona. Stosowałam też Vichy Cellulodestock i efekty były widoczne. Jedyny mankament to cena tego preparatu.
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
no cenę mają niezłą ale kosmetyki też mają dobrej jakości:) szkoda tylko że zima się zbliża i ani z biegania nie skorzystam a sam kremik jak dobry by nie był rady nie da...
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
innych medi-clinique czy innych salonach?? jeśli chodzi o to miejsce to cennik mają na stornie :)
 
H

halek77

Guest
Walczyć też można w domu z cellulitem, niekoniecznie w salonie. Też korzystalam z kosmetyków Vichy, jednak cena to jest obłęd. PRzeszłam na tańszą metode, bardzo naturalną, a mianowicie 2-3 razy w tygodniu kąpię się w Zabłockiej soli termalnej. Jest ona przeznaczona do zabiegów kosmetycznych i m.in walki z cellulitem. Od kilku tygodni stosuję i jest ok :) Ale dodatkowo jeszcze raz po raz masuję nogi takim przyrządem z wypustkami.
 

koralik12

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nigdy nie stosowałam metod salonowych tylko zawsze domowych. Są balsamy które działają, ale trzeba regularnie stosować. A ostatnio zaczęłam jeść otręby bo na stronie sante przeczytałam że odpowiednia dieta ma wpływ na cellulit. Spróbuję ;)
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
No nie wiem, czy balsami są naprawdę aż tak skuteczne jeżeli chodzi o walkę z cellulitem i rozstępami. Zabiegi wydają mi się lepszym rozwiązaniem. Na przykład w Hotelu SPA Głęboczek jest bardzo fajny zabieg, który nazywa się Espresso Detox. Jest on na bazie zielonej kawy. Po nim skóra jest o wiele gładsza, a cellulit znacznie mniej widoczny. Kremy różnego rodzaju na pewno wspomagają walkę ze skórką pomarańczową, ale na pewno nie są tak skuteczne jak zabiegi.
 
Do góry