Różnice wyznaniowe wśród forumowiczów

zapraszam do oddania głosu i wypowiedzi

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Filip12

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam oddałem swój głos ,lecz myślę ze najważniejsze jest podchodzę do Boga i Jezusa oraz czy żyje zgodnie z zadami Bożymi i ludzkimi co do wyznania
Wolny Chrześcijanin :)
 

waldzinka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
67
Punkty reakcji
0
Wyniki głosowania strasznie odbiegają od polskiej rzeczywistości, ciekawe czemu. Za chwilkę okaże się że katolicy w Polsce to mniejszość wyznaniowa!!!
Ciekawe, czy osoby które określają się mianem ateista rzeczywiście są ateistami, czy to jest kolejna moda
 

haima

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
361
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Dobrze by się stało! Może w końcu Polska odsunęłaby Kościół katolicki na bok i niejako nie była od niego uzależniona...

Ostatnio został przeprowadzany (a może jeszcze trwa?) spis powszechny ludności, podobno miało być tam pytanie na temat wyznawanej wiary, powstał nawet "event page" czy jak to się tam zwie na Facebook'u, ale gdy ja wpisywałam się na internecie nie było takiej opcji, pytali tylko o przynależność do grup etnicznych (np. łemkowska, żydowska itp.). No i gdzie tu sprawiedliwość? Może władze się przestraszyły? A może wcale nie miało być zapytania o wiarę i ktoś po prostu puścił taką plotkę? Ech, nie ukrywajmy, takie coś przydałoby się nam, Polakom, może w końcu wyszłoby na jaw jak to jest naprawdę...
 

atheist

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Tak Waldzinka sa wsrod Polakow prawdziwi ateisci ;)
np Ja

I mam szczera nadzieje ze kk niedlugo zostanie odsuniety od "wladzy" w Polsce.
 

waldzinka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
67
Punkty reakcji
0
Jednak moda na inność się szerzy, oczywiście to wolny kraj, sam nie jestem praktykujący, ale mam pytanie do ateistów.
Czy nie chcielibyście, aby coś po nas pozostało po tamtej stronie, przekonanie ,że tylko istotami, które ulegną unicestwieniu po śmierci jest przykre.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Jednak moda na inność się szerzy, oczywiście to wolny kraj, sam nie jestem praktykujący, ale mam pytanie do ateistów.
Czy nie chcielibyście, aby coś po nas pozostało po tamtej stronie, przekonanie ,że tylko istotami, które ulegną unicestwieniu po śmierci jest przykre.

Przeczytaj inne tematy na forum, a otrzymasz odpowiedzi :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Po prostu przedrostek neo jest pogardliwy. Ciekawe jakby tak wstawić neochrześcijaństwo, neobuddyzm. Samael TDLoR czym jest dla ciebie ten poganizm ? Ja osobiście zaznaczyłem deizm, chociaż gdyby istniało "poganin" to pewnie bym się dłużej zastanowił. Poganizm dla mnie to życie zgodnie z prawami natury, po prostu, nie potrzeba do tego żadnej filozofii. Tylko jak burza idzie to sobie mówię, ze Perun się gniewa, tak dla urozmaicenia. Ludzie nie lubią pustki, muszą sobie coś dopowiadać.
Hm, w przedrostku „neo” mogę dostrzec ładunek deskryptywny raczej niźli pejoratywny, to że nie odpowiada ci terminologia używana w zgodzie z etymologią, to nie oznacza, że w istocie ta nie koresponduje z rzeczywistością, przedrostek „neo” oznacza, albo odnowienie czegoś, lub nawrót do czegoś (tu trafniejszy byłby zapewne przedrostek „re”), w przypadku rodzimowierstwa, nie istnieje niestety coś takiego jak dobra baza antropologiczno-teologiczna, sprowadza to zjawisko, do kreacji ruchów pogańskich według wyobrażeń liderów, co może ale nie musi odpowiadać temu co było kiedyś

Odnośnie ruchów stadnych
To akurat opisywanie swych przekonań, jako nie podążanie za nimi, w sytuacji, gdy jest moda na niekatolicyzm (czy precyzyjniej antykatolicyzm), jest cokolwiek zabawne, jeżeli młodzież masowo dzisiaj opisuje siebie jako antykatolicka, czy racjonalna lub ateistyczna, to czym to jest jak nie modą (w przemyślenia wierzę w przypadku 1%), zwykły instynkt stadny… z prądem płyną jedynie śnięte ryby…, to co napisałem, nie oznacza, że uważam chrześcijaństwo za konieczną ścieżkę dla każdego (dodane tytułem rozwiania ew. wątpliwości)
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Agnostyk taoista.:) Kiedyś wydawało mi się, że jestem ateistką, ale później dorosłam.:) Brak wiary w Boga chrześcijańskiego w końcu z nikogo nie czyni ateisty. Uważam jednak, że coś/ktoś poza nami istnieje, niekoniecznie w sposób postrzegany przez religie(my bylibyśmy bogami dla ludzi ze starożytności, świetnym przykładem tego jest serial sf "Gwiezdne Wrota", w którym wszystkie czczone w religiach istoty są wysoko rozwiniętą cywilizacją, która podporządkowała sobie nasz gatunek), a Tao i taoizm odpowiadają moim naturalnym przekonaniom i uczuciom.
 

mycha79

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
iława
Jestem katoliczką, chociaz ostatnimi czasy chyba niewiele mam wspólnego z kościołem, gdzies sie zagubiłam w tym wielkim świecie..
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Witam, postanowiłam utworzyć sondę, która ma na celu zorientowanie się w kwestii zróżnicowania wyznaniowego
na tym zacnym forum :)
Zapraszam.
Rose :papa:



Jak najbardziej jestem katoliczka praktykujaca.

Przepraszam,wcisnelam nie tam gdzie potrzeba,to tak jak czlowiek ma" klopoty" z oczami,chyba musze nosic okulary.A wracajac do tematu.To oczywiscie,jestem katoliczka praktykujaca,od urodzenia.
 

Martinikaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Zawiercie
Katoliczka-Chrześcijanka.
Chociaż czasem upadam w wierze, wiem że Bóg istnieje i czuwa nad stworzonym przez Siebie światem.
Wierzę, że każdy człowiek na swojego Anioła Stróża jak i w inne dogmaty mojej wiary, ale to nie oznacza, że potępiam osoby innego wyznania.
Mam bardzo dobrą koleżankę, która przez pewien czas była agnostykiem a teraz podpisuję się pod ateizmem :)
 

elunia922

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
32
katoliczka :)
oficjalnie nie oficjalnie
wierząca i praktykująca

Wierzyłam jako dziecko, bo tak nauczyli mnie rodzice jednak poznając swoją wiarę i wielu ludzi którzy swoim przykładem się do tego przyczynili zaczęłam być katoliczką z własnego przekonania :)

Zachęcam wszystkich by poznawać swoją wiarę nie koniecznie studiując jakieś wielkie księgi ale np poprzez udział w skupieniach, rekolekcjach i innych tego typu spotkaniach :)
 

MacPhisto

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Katolik
Wierzący i praktykujący acz nie popierający wszystkich decyzji Kościoła
 
Do góry