Roznice wiekowe u partnerow

Cukierniczka

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Z wiekiem to różnie bywa... Bo można być dojrzałym emocjonalnie człowiekiem mając 20-parę lat. No i można być wiecznym dzieckiem mając lat 40... Zatem to jednak kwestia indywidualna.
 

leowhy

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Słuchajcie czy możecie pomóc? Wątek ciągnie się już dość długo więc może ktoś tutaj zna taką parę, która przetrwała całe lata mimo, że jedno było o wiele starsze? Poszukuję takiej pary do programu tv. Być może ktoś z Was ma już ponad 60 lat i jest w szczęśliwym związku z o wiele młodszą osobą i chciałby o tym opowiedzieć przed kamerą? Będę wdzięczna za pomoc :) Jak chcecie znać szczegóły piszcie!
 

holenderka0

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od tego na jakim etapie następuje ta różnica. Kiedy dziewczyna ma 14 lat a facet 18...to trochę słabe, bo to są różne zupełnie etapy zyciowe. Ta różnica niweluje się mniej więcej po 25 roku życia. Wtedy zazwyczaj obie strony są na podobnym etapie, prowadzą zycie zawodowe itd.
 

PaulinaPk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja bylam w zwiazku z mezczyzna, ktorego wiek byl bardziej zblizony do wieku mojego taty niz mojego. Zwiazek nie przetrwal i mysle, ze najwiekszym problemem byla roznica priorytetow - co innego wazne bedzie dla 25-letniej kobiety, a co innego dla mezczyzny kolo 40stki...
 

PaulinaPk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Lesandra napisał:
Moim zdaniem każdy powiinen sobie żyć jak chce.
Pewnie, jak najbardziej sie zgadzam. Jesli pomiedzy partnerami jest nawet 20 lat roznicy i dobrze sie dogaduja to nie widze problemu. Ja tylko mowie, ze w moim przypadku mielismy sporo roznich swiatopogladowych i nie wypalilo - czesc wg mnie zwiazana z roznica wieku. Ale kazdy przypadek jest inny, trudno oceniac...
 

anneyxa

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
2
Niektórzy faceci wolą młodsze, wiele młodsze kobiety... Czasem są one dojrzalsze niż mogłoby się wydawać. Nie mówię o facetach wolących młodsze do... wiadomo czego :tongue:
Z kolei mój znajomy ożenił się ostatnio z 10 lat starszą kobietą ;)
Wszystko: ZALEŻY. Zależy też od tego, czy wiek jest na poziomie -naście, czy 25, 30 itp.
 
W

wiki9969

Guest
Właśnie. Najważniejsze żeby partner czy partnerka była dojrzała do tego by być w związku. Bo wtedy związek jest w stanie przetrwać najtrudniejsze momenty. ;)
 

Desdemona

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
59
Punkty reakcji
3
Wiek
36
Według mnie nie ma żadnego znaczenia, wszystko zależy od ludzi, ich podejścia do życia i doświadczeń życiowych jakie mają za sobą, a przede wszystkim uczuć i relacji jakie ich łączą. Najczęściej różnica wieku ma znaczenie tylko dla otoczenia.
 

hamiholiczka

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2015
Posty
17
Punkty reakcji
0
Desdemona napisał:
Według mnie nie ma żadnego znaczenia, wszystko zależy od ludzi, ich podejścia do życia i doświadczeń życiowych jakie mają za sobą, a przede wszystkim uczuć i relacji jakie ich łączą. Najczęściej różnica wieku ma znaczenie tylko dla otoczenia.
zgadzam się z tobą całkowicie.
 

Alex1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
24
Punkty reakcji
2
Dziewczyna mając 17 lat poznała mężczyznę który miał około 35 lat. Mama jej pozwoliła na tą znajomość. W krótkim czasie okazało się że dziewczyna jest w ciąży. Na szczęście mężczyzna okazał się facetem w pełni dojrzałym i znajomość zamienili w małżeństwo.
Dopóki kobieta rodziła dzieci, pielęgnowała i wychowywała czyli miała cały czas zajęcie było dobrze mimo, że mąż za dużo jej nie pomagał. Przyszedł czas, kiedy dzieci nie potrzebowały jej ciągłej opieki. Kobieta zaczęła myśleć o sobie. Skończyła średnią szkołę a później poszła na studia i oczywiście zaczęła pracować. Tak się zaczęło. Zamieniła środowisko starszego męża na rówieśników.
Mając 40 lat ona zaczęła żyć, dzieci dorosłe, studia skończone, finansowo niezależna tylko mąż nie dotrzymał jej kroku został w tyle. Zostawiła męża i wyjechała do pracy za granice.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
ja jestem młodsza od mojego partnera o 4 lata i jest wszystko ok. Jak się ludzie dobiorą charakterami to różnica wieku nie sprawia problemu.
 

anngin1987

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, mam 28 lat. Poznałam mężczyznę który ma 41 lat. Od zawsze lubiłam mężczyzn starszych o kilka lat. On jest po rozwodzie, ma trójkę dzieci 14-16 lat. Zależy mi na nim, wiem że nie powinnam kierować się tym co myślą inni. Może jest tu kobieta czy mężczyzna w sytuacji podobnej do mojej. Proszę o poradę czy to w ogóle ma szansę zaistnieć?? :eek:
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Nikt nie wie jakie są relacje między Wami, tylko Ty możesz powiedzieć, czy to ma sens.Każdy człowiek i każdy związek jest inny. Pozostaje Ci zaryzykować i się przekonać lub odpuścić.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
-Darek1984- napisał:
Co sadzicie jak dziewczyna jest mlodsza od chlopaka np 5 lat albo 6 ?
Zależy w jakim wieku oboje są, bo np. 16 i 22 różnica jest spora, natomiast np. 26 i 32 odczuwa się ją inaczej. Nie patrzę krzywo na pary z dużą różnicą wieku, jeśli się dogadują to świetnie, jeśli jest im źle ich sprawa. Zazwyczaj moje partnerki są w moim wieku, lub rok, dwa młodsze, zatem różnica była niewielka.
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Jimmy James napisał:
Co sadzicie jak dziewczyna jest mlodsza od chlopaka np 5 lat albo 6 ?
Zależy w jakim wieku oboje są, bo np. 16 i 22 różnica jest spora, natomiast np. 26 i 32 odczuwa się ją inaczej. Nie patrzę krzywo na pary z dużą różnicą wieku, jeśli się dogadują to świetnie, jeśli jest im źle ich sprawa. Zazwyczaj moje partnerki są w moim wieku, lub rok, dwa młodsze, zatem różnica była niewielka.
Zgadza się,różnica 16-22 jest znacząca, ale im osoby starsze tym różnicy nie widać i się jej nie odczuwa. Uważam, że różnica lat jest potrzebna, obserwując związki wśród znajomych, widzę, że lepiej dogadują się osoby z 2-3 latami różnicy niż rówieśnicy.
 

Desdemona

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2015
Posty
59
Punkty reakcji
3
Wiek
36
anngin1987 napisał:
Witam, mam 28 lat. Poznałam mężczyznę który ma 41 lat. Od zawsze lubiłam mężczyzn starszych o kilka lat. On jest po rozwodzie, ma trójkę dzieci 14-16 lat. Zależy mi na nim, wiem że nie powinnam kierować się tym co myślą inni. Może jest tu kobieta czy mężczyzna w sytuacji podobnej do mojej. Proszę o poradę czy to w ogóle ma szansę zaistnieć?? :eek:
Kochana masz dokładnie taką samą sytuację jak ja. Tyle tylko, że ja i mój partner poznaliśmy się kiedy ja miałam 25lat, a on 38 studiowaliśmy razem, więc zdążyliśmy się poznać zanim się związaliśmy. Jeśli chciałabyś porozmawiać na ten temat bliżej odezwij się na priv.
 
Do góry