Roznice wiekowe u partnerow

elisella

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Nie widze najmniejszego problemu. odpowiedz sobie na pytanie: co jest najwazniejsze??? To co ludzie powiedza???? Metryka????? Czy moze uczucie , ktore was laczy. chyba wlasnie to otatnie. Wiec na pewno nie ma co rezygnowac z milosci ze wzgledu na roznice w wieku. Nie poddawaj sie, nawet jak dla kogos innego to nieco dziwne. Znam wielu, dla ktorych jest to stan nie do zaakceptowania! To jednak niesamowite glupstwo!!!! ;) Powodzenia!!!!
 

lavinia

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
52
Punkty reakcji
0
mój facet jesy młodszy 8 lat i fakt troszkę mi to przeszkadza ale kocham go ponad wszystko a on mnie
 

asiuuulaczek93

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
14
Hm ... Dla mnie różnica wieku nie ma prawie znaczenia... Ważne właśnie jaki jest ten ktoś... Ja np tego lata zakończyłam związek z mężczyzną, który miał 24 lata i powiem że nawet byliśmy dość długo ze sobą... Ale za dużo się kłóciliśmy o byle co.. I zmęczyło to go i mnie... Tyle.
 

Natkaa02

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2008
Posty
56
Punkty reakcji
0
Ja zawsze miałam starszych chłopaków i to o kilka lat.
Mój mężczyzna ma 22 lata(ja 17) i bardzo dobrze nam się razem układa. Myślę, że to po prostu kwestia charakterów. Nie wyobrażam sobie być z chłopakiem w moim wieku. Jako kolega owszem ale jako ktoś z kim mam stworzyć poważny związek już nie bardzo.
 

emlin

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Miasto
kraków
Przekreślanie kogoś ze względu na wiek jest nieporozumieniem ,a poza tym starszy partner postarza . Granicą powinno być pokolenie
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
może to banalne, ale uważam, że wiek nie ma znaczenia. Przecież dojrzałości i odpowiedzialności nie liczy sie w latach. Znam mnóstwo par, których dzieli od 3 do 10 lat różnicy i śiwtnie ze sobą żyją. Wszystko siedzi w naszych głowach, a nie metryczkach
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Moim zdaniem różnica wieku nie ma znaczenia w miłości jeśli jest to tylko ta prawdziwa miłość.
 

dobry

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek ma znaczenie. Byłem z dużo starszą od siebie kobietą (kilkanaście lat różnicy) przez ponad rok, ale się rozpadło. Myślę, że m.in. właśnie z powodu różnicy wiekowej.

Poza tym pamiętajcie, że każdy się kiedyś starzeje. Jeśli różnica wieku jest duża, to w późniejszym czasie daje się to odczuć - jedno będzie w kwiecie wieku, a drugie już po prostu stare.

Ale jeśli chodzi o różnicę rzędu 5 lat, to to nie jest żadna różnica. I nie ma znaczenia.
 

Fajnienie

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mi od zawsze się podobają starsi, moim zdaniem to bez sensu mówić ile to jest w granicach rozsądku bo gdy ktoś się zakocha ma to zupełnie w :cenzura:e nawet gdy mówił wcześniej co innego, jeżeli chodzi o taki młodszy okres np gdy dziewczyna ma 16 chłopak 20 myślę że on ma z tym zazwyczaj większe problemy niż ona bo czuje się taki odpowiedzialny, też często dziewczyny się zakochują za bardzo i sa odrzucane jedynie z powodu swojego wieku.
 

Natusiaaa

O czym ty do mnie rozmawiasz?
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
667
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Konoha,Soul Society... xD
Wiek nie jest ważny.Ważne jest uczucie które łączy dwoje ludzi.
Ja osobiście mam 16 lat,a podobają mi się faceci nawet po 40 . :) Nie mam wielkiego doświadczenie ( rzekłabym nawet że znikome ) ale wiem że wole starszego faceta,dojrzałego,który może mnie wesprzeć.A nie gówniarza,który tylko by latał po imprezach i zaliczał.
Wiadomo,że społeczeństwo łatwiej zaakceptuje związek w którym różnica wieku jest np. 5 lat niż związek w którym dziewczyna ma 18 lat a facet 36.Taka już mentalnośc ludzi :)
 

nasada

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2006
Posty
207
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
szczecin
roznice wiekowe u partnerow.. hmmm



najprosciej napisac ze od zalania dziejow kobieta szukala..szuka faceta starszego od siebie..ktory wg niiej zagawarantuje jej bezpieczeństwo...ochrone wsparcie dac h nad glowa i w jakims sensie zabezpieczenie finansowe...

a jak jest dzis... i jak ja podchodze do tego?


nie wazne czy roznica jest +2...lata
+15 lat miedzy kobieta/facetem


liczy sie to by nie bylo przeskoku pokoleniowego..bo nie na wszytskie tematy sie dogada i znajdzie..porozumienie..

czemu kobiety w pewnym wieku szukaja mlodszych? by sie od mlodzic...
a czemu facet szuka starszej? i tu odpowiadam szczerze z wlasnego doswiadczenia..

kobiuety starsze od naszego bazowego wieku np 25 lat

wiedza czego chca..nie ma gierek typu domysl sie.. badz w kotka i myszke...

sprawy sa jasno i wyrazisto stawiane..
kobieta posiada jakies doswiadczenie..jakies wartosci..nie jest pusta..poprostu soba cos reprezentuje..


czy moze istniec zwiazek gdzie roznica jest 20 lat? 5 lat? 30?
wszytsko jest mnozliwe wkoncu milosc jest slepa...

najwazniejsze to by miec tematy do rozmow rozumiec sie...komunikowac bez slow..tak dobrze znac druga osobe..
byc wsparciem dla tej drugiej...


a co z otoczeniem? czy przejmowac sie akceptacja?

mysle ze uczucie jest najwazniejsze.. i wiez miedzyludzka..

zreszta...wieksza sensacje wzbudzila by para pedalow trzymajacych posrodku male dziecko i spacerujaca parkiem..nizeli para gdzie ona ma 30 lat on 20...



zreszta... wiazemy sie dla metryki akceptacji? czy spelnienia uczuciowego.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
To jak Ty selekcjonujesz ludzi, że ci podobają starsi? Bo mi bardzo często ciężko jest określić wiek na podstawie wyglądu, żeby powiedzieć, że mi się "podobają starsze". Zupełnie bezsensowne, nie przemyślane stwierdzenie.

Co prawda to prawda. Czasem chlopak mi sie wydawal starszy ode mnie, ale byl w moim wieku lub mlodszy. Moglo tak byc, choc generalnie ja mlodo wygladam, raz jak chcialam obstawic bukmacherke, to nie chciala mi uwierzyc, ze ja pelnoletnia, a przeciez ja mam 19 lat :D
No chociaz mysle, ze zazwyczaj mozna rozpoznac starsza osobe, np starszego chlopaka np jezeli wyglada Ci na 30 a Ty masz 20 to raczej nie okaze sie 16 latkiem. No, ale tak to fakt mozna sie pomylic
Ja jak to kiedys pisalam nigdy nie mialam mlodszego od siebie chlopaka, raz spotykalam sie z takim w swoim wieku, ale tylko przyjaznilismy sie, nic wiecej by z tego nie bylo
ten moj pierwszy chlopak byl prawie 4 lata starszy, kolejny tez, obecny tez 4 lata starszy ... tylko wiadomo... mozna poznac kogos starszego i nie wyjdzie Ci, bo nie pasujecie do siebie.. a z innym starszym Ci wyjdzie, a rownie dobrze moze wyjsc z mlodszym lub rowiesnikiem

nie wierze jedynie moze w milosc staruszek i mlodziutka dziewczyna... albo gdy ona ma 13 lat a on 30 :D to tez raczej nie :D czy tam 15 i 20 to tez nie jest do konca stabilny zwiazek , chociaz zdarzaja sie przypadki, ze nawet takim parom sie udaje , mimo ze ona nastolatka a on dorosly :)
 
C

Crockett

Guest
Ja jestem najczęstszym komentatorem tego tematu z powodu starszej partnerki i zawsze mnie irytują wszelkie wypowiedzi typu "Tylko starszy bo tamto..." ;) Szkoda, że temat jest rzadko ruszany bo ci, którzy się wypowiedzą już tu nie wracają więc komentuje na próżno niestety.

Można się też tak stylizować, że automatycznie sobie człowiek dodaje lat a nutka młodości zawsze i tak jest widoczna. Gorzej jak się wygląda za staro, zwłaszcza kobieta. To może być nawet problem dla singla/singielki.

Rówieśnik to nie młodszy. Jak już rówieśnik nie pasuje kobiecie to już zaczyna być przegięcie i jak dla mnie kobieta jest skreślona.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Ja jestem najczęstszym komentatorem tego tematu z powodu starszej partnerki i zawsze mnie irytują wszelkie wypowiedzi typu "Tylko starszy bo tamto..." ;) Szkoda, że temat jest rzadko ruszany bo ci, którzy się wypowiedzą już tu nie wracają więc komentuje na próżno niestety.

Można się też tak stylizować, że automatycznie sobie człowiek dodaje lat a nutka młodości zawsze i tak jest widoczna. Gorzej jak się wygląda za staro, zwłaszcza kobieta. To może być nawet problem dla singla/singielki.

Rówieśnik to nie młodszy. Jak już rówieśnik nie pasuje kobiecie to już zaczyna być przegięcie i jak dla mnie kobieta jest skreślona.

Aha, ale ja np mowie, ze dla mnie roznica wieku , czy w moim wieku czy mlodszy czy starszy to nie ma znaczenia. Tylko tak jakos wyszlo, ze mialam starszych, bo wydawali sie dojrzalsi, a ten co byl w moim wieku, to nie pasowalibysmy do siebie, poza tym nadal myslal o bylej i bylo to widoczne, ale gdybym trafila na rowiesnika czy mlodszego wowczas ktory naprawde by mi sie spodobal to to ze mlodszy czy tam w moim wieku nie mialoby znaczenia.

tyle ze kiedys jak mialam chlopaka to mialam 14 , 15 czy 16 lat, to na to tez trzeba wziac poprawke. Rzadko spotyka sie 14 czy 15 latkow dojrzalych, wiec dla mnie wtedy starszy wydawal sie dojrzalszy. No ale teraz gdybym nie miala chlopaka to na pewno mialoby to mniejsze znaczenie, a wiec moglabym zwrocic uwage nawet na mlodszego czy w moim wieku.
 
C

Crockett

Guest
Może nie tak jakoś wyszło, ile odruchowo miałaś lepsze spojrzenie na rówieśnika i starszego, a chłopak z kolei odruchowo myślał o młodszej jako łatwiejszym celu. Stąd różnica wieku najczęściej jest na plus u mężczyzny. Ciężko spotkać chłopaka, który się przyzna, że pasowała by mu bardziej starsza, lub który otwarcie będzie podbijał do takiej. A kobiety... Moim zdaniem i z tego co doświadczam nadal nie są w tej kwestii otwarte. Tylko ustami i oficjalnie. Ale wydaja się niezwykle zainteresowane młodszym jak się im tylko spojrzy w oczy z zainteresowaniem...
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Może nie tak jakoś wyszło, ile odruchowo miałaś lepsze spojrzenie na rówieśnika i starszego, a chłopak z kolei odruchowo myślał o młodszej jako łatwiejszym celu. Stąd różnica wieku najczęściej jest na plus u mężczyzny. Ciężko spotkać chłopaka, który się przyzna, że pasowała by mu bardziej starsza, lub który otwarcie będzie podbijał do takiej. A kobiety... Moim zdaniem i z tego co doświadczam nadal nie są w tej kwestii otwarte. Tylko ustami i oficjalnie. Ale wydaja się niezwykle zainteresowane młodszym jak się im tylko spojrzy w oczy z zainteresowaniem...

Mogl to byc taki odruch, nie wiem. Bylo sie bardzo mlodym i naiwnym ;)
Teraz jednak mowie nie mialabym oporow gdybym byla samotna i chetna zwiazac sie nawet z mlodszym .. gdy jestem starsza to inaczej na to patrze
chyba dobrze nie ?

O ile dwoje ludzi sie kocha wiek nie jest znaczaca przeszkoda.

a i przy mlodszym kobieta moze poczuc sie mlodziej ;)
 

papla170

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2010
Posty
94
Punkty reakcji
8
Ja mam taki problem... Mam 17lat i jakoś nie wpasowuje się w mój wiek... Poznałem dziewczynę 22lata która jest odzwierciedleniem moich marzeń. Poznałem ją na koncercie lecz nie mogę do niej zagadać. Choć rozumieliśmy się bez słów. Gdy jakaś piosenka leciała to zaczynaliśmy śpiewać dokładnie w tym samym momencie itp itd. Ah nie ważne. Ja się przyznaje wszem i wobec, że nie podobają mi się młodsze dziewczyny (choć to zrozumiałe) i zawsze rozglądam się za dziewczynami starszymi o ok 5lat. niestety;/
 

Panna O.

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
mysle ze gdy chlopak jest starszy tym lepiej, Faceci pozniej dojrzewaja. kobieta czuje sie dopiero dobrze gdy wie ze ma kogos kto sie nia zaopiekuje, pomoze itd. nie mowie tu o różnicy 15 lat chociaz tez nie mozna komentowac takich zwiazkow jesli nie wiemy co ich na prawde laczy. moze to jednak milosc. nie wiadomo.
jesli chodzi o wiek to w zaleznosci ile kobieta ma lat. i jak dojrzala jest psychicznie :)
 
Do góry