Roznice wiekowe u partnerow

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
dla mnie przedział wiekowy i to jeszcze taki raczej nie wróży wspólnej przyszłości danej parze.
 
W

wiki9969

Guest
Jaki? Przypomnę, że moi Rodzice właśnie świętowali 26 rocznicę ślubu, a jest między nimi 14 lat różnicy. I też nikt im nie wróżył wspólnej przyszłości... A dziś po tylu latach potrafią iść na spacer trzymając się za ręce.
 

MIL0SZ

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Według mnie wiek nie ma znaczenia, na dobra sprawe to wlasnie dwie osoby pracuja aby zwiazek byl udany
 
B

Blancos

Guest
Tylko... żeby dwie osoby mogły pracować na to, by ten związek się udał, obie te osoby muszą tego chcieć, a moim zdaniem w życiu jest wystarczajaco dużo rzeczy, które zniechęcają ludzi do związku i wątpliwości dotyczące różnicy wiekowej naprawdę są tu zbyteczne.

Nie mówię, że takie związki nie są możliwe, żeby była jasność - mówię, że jeśli taki związek ma się udać to największe szanse są jak obie osoby nie widzą absolutnie żadnego problemu z ich wiekiem :)
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Według mnie 5 lat to w dorosłym życiu (nie na etapie nastoletnim) nie jest żadną różnicą. Najważniejszy jest chyba podobny etap życiowy - czyli usamodzielnienie, samodzielne utrzymanie, sprecyzowane plany na przyszłość.
Ale z kolei taka już prawie pokoleniowa różnica (15-25 lat różnicy) to bym się zastanawiał, czy coś takiego ma sens... Ale to tylko moja opinia :)
 

Blanka_80

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2015
Posty
79
Punkty reakcji
1
Mój pierwszy chłopak był ode mnie starszy o 5 lat. Ja miałam wtedy 17 (prawie osiemnaście) a jego matka wypaliła do niego czy to przypadkiem nie pedofilia. No sorry. Myślałam że ;D ;D
 

Pola_polita

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2015
Posty
60
Punkty reakcji
3
Miasto
Warszawa
A ja znam parę gdzie jest 20 lat różnicy i się świetnie dogadują już tyle czasu. Albo czuje się do kogoś chemię albo nie.
 

karpatka_25

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
może kobitka nie była by za fajną teściową, jak już na wstępie tak cię zachęciła miłością, szacunkiem i oddaniem.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Mój mąż jest młodszy ode mnie o 6 lat :) i bardzo się kochamy już wiele lat :)
 
O

oladobak

Guest
czym człowiek starszy, tym mniej czuć tą różnicę wieku,
u nas w rodzinie jest 12 lat różnicy, i nie widać, żeby ON jakoś intelektualnie czy jakkolwiek był mądszejszy, dojrzalszy itp.
tego nie czuć teraz, ale jak np. wspominają, że jak ona bawiła się lalkami, to on już prawko robił :D
 

Klara80

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2016
Posty
24
Punkty reakcji
0
Mój chłopak jest ode mnie starszy 10 lat i absolutnie nie czuję tej różnicy która jest między nami...Najważniejsze żeby było wspólne porozumienie.
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Między mną a partnerem jest właśnie 6 lat różnicy. Nie czuję, żeby szczególnie coś Nas dzieliło właśnie odnośnie wieku. Mamy bardzo podobne temperamenty i spojrzenie na świat. Najważniejsze jest to, by się szanować nawzajem ale i akceptować.
 

xeniasan

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2016
Posty
19
Punkty reakcji
0
wiek nie ma aż takiego znaczenia. no chyba, że bardzo komuś zależy na opinii społeczeństwa i słynnym co ludzie powiedzą. strach przed akceptacją społeczną nie powinno mieć wpływu na związek..
 

_marcin

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2016
Posty
32
Punkty reakcji
2
Nie mogłem znaleźć dziewczyny w moim wieku, znalazłem taką dwukrotnie starszą ode mnie. Da się kochać, da się być kochanym, można znaleźć zrozumienie i wsparcie.
Ona nie musi być samotna, ja nie muszę się zadręczać psychicznie że nie mam dziewczyny.

Potrzeba bycia potrzebnym, ot co.

A moja babcia znalazła sobie faceta o 20 lat młodszego.
 
Do góry