Rozmowa =/

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Z góry zaznaczam że nie wiem czy umieściłem ten temat w dobrym dziale ;)


Mam tam jakiś znajomych (koleżanki, koledzy) i wiadomo o takie znajomości trzeba dbać chociażby przez rozmowę z tą drugą osobą ale niestety tutaj pojawia się problem. Szwankuje mi strasznie umiejętność (albo w ogóle jej nie posiadam) rozmowy z drugą osoba, czy chce z kimś pogadać czy nie to nie wiem o czym do tej osoby zagadać, oraz o czym i jak z nią rozmawiać. Już nie wspomnę o tym, że nie umiem w ogóle wymyślić(narzucić) tematu rozmowy =/

Jakieś rady jak temu zaradzić ? (zaznaczam tutaj fakt że przez cały mój okres życia do lipca tego roku byłem osobą aspołeczną(hikikomori) o czym pisałem już tutaj w jednym temacie w dziale trudności życiowe ;) ale jak to przy próbie zmiany swojego stanu zmiany nastają i mam już teraz kolegów/koleżanki ^^ )
 

MrShillen

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
rady ? hmm zalezy jak znasz ludzi to np wies zgdzie sie bawia podejdz zagadaj co tam na imprezie jak tam sie bawiło?
i kolejno czy fajnie spedziły czas
czy maja jakies inne kluby ktore moga polecic
i wiesz .... :papa:
 

Bacalava

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
33
po prostu próbuj, jak nie wiesz o czym rozmawiać, to pytaj czym się ten ktoś interesuje, co ostatnio czytał/widział etc.
mam ten sam problem, ale się staram;)
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Tu chodzi albo o rozmowę na GG z kimś znajomym z kim się spotykasz gdzieś, albo o rozmowę w realu, albo jak poznajesz kogoś nowego (i GG i real) to o czym pogadać. Próbowałem już standardową metodę tzn idę imię => miejsce zamieszkania => zainteresowania => wiek => co lubi robić na co dzień a w przypadku osób które znam to co słychać, jak samopoczucie, co dziś robiła itp. i zazwyczaj po tym zapada cisza :/
 

Młody_Bóg

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko....
Zależy na jaką trafisz osobę :) jeżeli macie podobne charaktery to rozmowa jest fajna a jeżeli odmienne to cóż pytanie odp pytanie odp i koniec :p nie łam sie tylko szukaj osób o podobnym charakterze :)
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Zależy na jaką trafisz osobę :) jeżeli macie podobne charaktery to rozmowa jest fajna a jeżeli odmienne to cóż pytanie odp pytanie odp i koniec :p nie łam sie tylko szukaj osób o podobnym charakterze :)

z tym jest problem, bo osób z moim charakterem jest naprawde albo bardzo mało albo w ogóle ich nie ma (>_<)
 

Ania17

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
woj.slaskie
Spróbuj wypowiadać Twoje myśli tak, często jak o czymś pomyślisz ;) Oczywiśnie niecenzurowane lepiej nie ;) Nie martw się co inni pomyślą o Tobie, bądź sobą. Pozdr
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Spróbuj wypowiadać Twoje myśli tak, często jak o czymś pomyślisz ;) Oczywiśnie niecenzurowane lepiej nie ;) Nie martw się co inni pomyślą o Tobie, bądź sobą. Pozdr

there is a little problem ^^" jestem właśnie w trakcie kształcenia własnej osobowości (>.<)
 

Alain93

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2008
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Mój sekret, twój jeśli chcesz
Spróbuj wypowiadać Twoje myśli tak, często jak o czymś pomyślisz ;) Oczywiśnie niecenzurowane lepiej nie ;) Nie martw się co inni pomyślą o Tobie, bądź sobą. Pozdr
Lepiej być szczerym, nawet zabójczo szczerym, tak jest zdecydowanie lepiej i łatwiej w życiu :)

Do Emiya Shiro
Zrób tak, by ten ktoś zaczął mówić o sobie (ludzie kochają mówić o sobie), słuchaj i wyławiaj podobieństwa itd.
 

EmiyaShiro

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
239
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bytom
Zrób tak, by ten ktoś zaczął mówić o sobie (ludzie kochają mówić o sobie), słuchaj i wyławiaj podobieństwa itd.

. . .mógłbyś mi powiedzieć jak tak można zrobić ?

co do tych podobieństw, do czego bądź kogo mają to być podobieństwa ?
 

Alain93

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2008
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Mój sekret, twój jeśli chcesz
. . .mógłbyś mi powiedzieć jak tak można zrobić ?

co do tych podobieństw, do czego bądź kogo mają to być podobieństwa ?

Przykład
Opowiedz mi o tym co najbardziej kochasz robić w życiu.


Podobieństwa do ciebie.
np.
Ja ci opowiadam o swoich zainteresowaniach, a ty zauważasz, że mamy takie same zainteresowania.
 
Do góry