Rozmowa telefoniczna kończy się po dwóch godzinach (Play)

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Korzystam z sieci Play, i gdy czas rozmowy przekroczy dwie godziny, automatycznie jest ona przerywana i jest konieczne ponowne wykręcenie numeru. Nie jest to duży problem, ale jakie są powody takiego stanu rzeczy, i jak można to zmienić?
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Takie zabiegi są częste. Nie tylko w sieciach komórkowych, a zwłaszcza u operatorów VoIP. Chodzi o to, że jak serwer obsługujący rozmowy nie otrzyma z jakiegoś powodu informacji, że Twoje połączenie zostało zakończone, to nadal je taryfikuje. Ty myślisz, że odłożyłeś słuchawkę, a tak naprawdę minuty lecą. Żebyś więc nie dostał rachunku na kilka tysięcy za dobę połączenia, to jest takie właśnie zabezpieczenie. W sieciach komórkowych tego typu sytuacje w zasadzie się nie zdarzają, ale widocznie wolą dmuchać na zimne.
 

nicponek134

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiesz ja powiem że to owszem jest zabezpieczenie ze strony play ale przed cwaniaczkami. Ja mam numer na kartę i też po 2 godzinach mnie rozłącza. Zapytasz pewnie co mam na myśli pisząc zabezpieczenie przed cwaniaczkami. A więc już wyjaśniam. Chodzi o to że np na allegro pojawiły się oferty osób które oferują sprzedaż minut za malutkie pieniądze tu masz linka http://allegro.pl/zbieraj-minuty-play-60-minut-polaczenia-i2734259773.html gdzie za 1,50 zł kupujesz 30 minut do wszystkich sieci. Polega to na tym że jak masz włączoną usługę zbieraj minuty to gościu u którego kupujesz te 30 minut wykonuje do ciebie z numeru zastrzeżonego połączenie które będzie trwało godzinę. A w play za każde 2 minuty odebranego połączenia z innych sieci masz minute do wykorzystania do jakiej sieci tylko chcesz w Polsce. Tak więc za godzinną odebraną rozmowę masz 30 minut do innych sieci. A na allegro były też osoby które sprzedawały 120 minut do innych sieci i zaznaczały że osoba która u nich kupuje musi mieć telefon umożliwiający na raz odbieranie kilku rozmów. Dzięki temu na raz dzwoniono z 8 zastrzeżonych numerów do osoby która na allegro kupiła te minuty i już po pół godziny takim sposobem osoba miała 2 godziny do wykorzystania do innych sieci. Tak więc te rozłączanie po 2 godzinach to po to by uniemożliwić aż taki proceder z minutami. Dalej oczywiście ten proceder kwitnie ale już na raz nie można dostać tyle minut. Najwięcej to teraz za jednym zamachem jest 1 godzina do innych sieci za odebranie 2 godzinnego połączenia po którym wiadomo co się dzieje. Mam nadzieje że wszystkim wytłumaczyłem. Pozdrawiam
 
Do góry