rozłącza się modem

majorcom

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
234
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
podlasie
witam, może ktoś miał podobny problem, że modem na usb rozłącza się nie zawsze ale codziennie zdarza się przynajmniej raz rozłączy mi się net i muszę znowu wyciągnąć i wsadzić modem w usb żeby znowu się połączyć?
xiw8dqxxm49du7p8uua3.jpg
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Miałem dokładnie ten sam problem. Teraz jest jeszcze gorzej. Modem podziała, przerwie połączenie. Gdy próbuje się połączyć znowu, wyświetla się komunikat: "Wystąpił błąd w modemie (lub innym urządzeniu łączącym)". Gdy wyjmę i włożę modem z powrotem, Windows Go nie wykrywa. Musze resetować komputer....

Patrząc na inne fora, do przyczyny nikt jeszcze nie doszedł...
 

majorcom

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
234
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
podlasie
niom, nie zawsze się udaje mi ściągnąć plik do końca a play na tym korzysta a ja trace
 

majorcom

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
234
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
podlasie
ja mam Windows 7 ultimate, modem mam od półtora roku, może modem w środku zakurzył się :D, bo mnie już denerwuje te przerywanie neta, zwłaszcza mi się rozłącza jak włączam grę i pogram z 20minut to już automatycznie net się rozłacza
 

prestru

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Wieś
ja mam Windows 7 ultimate, modem mam od półtora roku, może modem w środku zakurzył się :D, bo mnie już denerwuje te przerywanie neta, zwłaszcza mi się rozłącza jak włączam grę i pogram z 20minut to już automatycznie net się rozłacza
Przyczyna jest prosta panowie.Modem moze inaczej połączenie poprzez modem jest połączeniem radiowym(na zasadzie fal)...............I jeszcze inaczej Kozystajac z modemu Orange,Plus i Era często są zrywane połączenia ponieważ wszyscy ci operatorzy swiadczą usługi internetowe poprzez anteny które służą do telefoni komórkowej.jedynie Operator Play na oddzielne nadajniki które wyłącznie obsługują pasmo internetowe................sumując ...Czasem jak rozmawiamy przez telefon to czasem potrafi się urwać sygnał i cóż "abonent czasowo nie dostępny........itd to samo tyczy się mobilnego neta bo działa na tych samych zasadach co telefon komórkowy dlatego ja po 2 latach kozystania z Orange Free zrezygowałem z usługi bo firmy komórkowe nie przewidują rozbudowy czego kolwiek pod tym kątem.......dwa decydując sie na modem warto przejżec strefy w których mieszkamy czy mamy zasieg bo jak kiepski to "pies pogrzebany" a jeszcze ograniczenia do tego i ............"beda"..P

Ja podczas uzytkowania Orange Free po tak zwanym przerwaniu poprostu wyciągałem Modem a z niego karte i odczekałem 10 minut po czym uruchamiałem ponownie............Cóż mnie denerwowały ograniczenia a w szczególnosi to jak pobierałem niewielkie aplikacje rzędu 1 MB albo 3 i podczas tego zrywało mi połączenie czyli modem góbił zasięg.......ale to było 3 miesiace temu i teraz bla bla..Pozdro
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Dla Windows XP:

Prawy na Mój Komputer > Właściwości > Zakładka Sprzęt > Menedżer urządzeń > Prawym na kontroler USB > Zakładka (chyba) Wydajność > Odznaczyć "zezwól systemowi Windows na wyłączanie tego urządzenia". I tak dla każdego widocznego w menedżerze kontrolera USB. Powinno pomóc w niektórych przypadkach. W nowszych Windowsach będzie dokładnie to samo w Menedżerze urządzeń.
 
Do góry