[Rowery] Dual - tricki

Maniek148

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
się biorą dzieci?
Witam! Od dwóch miesięcy pasjonują mnie rowery typu Dual. (Niskia rama, duży amor z przodu, sztywniak z tyłu). Posiadam rower marki Kross, model Sign DS 2007. Narazie umiem całkiem wysokiego Bunnyhopa i skakać ze schodów 4-5 stopniowych. A co wy potraficie? Zapraszam do dyskusji :)
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Siema

Ja też mam dulalówkę ale śmigam na niej w DH. Co potrafię-weep, table top (prawie), wyprostować bika w locie-tyle z tricków. Tak to dużo skaczę na hopkach, latam dropy, ostatnio śmigam na zawodach (DH Widok Szczecin 2006, DH Bydgoszcz 2006). Smigam na ramce DC Amstaff 2005 rozmiar "16". Amorek Manitou Splice Comp 130mm, stery Da Bomb Darector, Mostek NS Super Moto 2005, Kiera NS Badmama 730mm 2004, Gripy Tioga, manetka przerzutki Shimano Alivio, Korba BlackBox, Łańcuch:cenzura: PC-68, Kaseta:cenzura: 7.0, Piasty przód/tył Novatec, felgi JetSet, Opony Nokian Gazzalodi G 2.30, szprychy stalowe, sztyca Accent, siodło szosowe Setlaz, zacisk podsiodłowy Author, hamulce tarczowe mechaniczne BlackBox 203mm(przód)180mm(tył)....to chyba wszystko
 

Rahuene123

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2008
Posty
96
Punkty reakcji
0
Kolego w taki razie jestes niezły też bym tak chciał skakać ze schodów ale z ciebie rajder :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

Pietras311

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
Kościerzyna
CO?
Stary... Za 1,5k w miare pożądny rower do street'u?
Koleś.
Pożądny dual to taki którego ja mam, choć i tak nie jest doskonały. (NS Metropolis 1)
A on kosztuje 3k a nie 1,5. xD
Sama rama do mojego bike'a kosztuje 1k.
Owszem za 1,5k dostaniesz rower, ale... Jakość będzie porażająca.
Miesiąc pośmigasz i nie masz amora. xD
Rower na początek to minimum 2k. (i jeżelibym miał składać rower za taką cenę to tylko sztywniak (bez amora))
Albo używka.
Pozdro.
 

michalomen

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
miasto
CO?
Stary... Za 1,5k w miare pożądny rower do street'u?
Koleś.
Pożądny dual to taki którego ja mam, choć i tak nie jest doskonały. (NS Metropolis 1)
A on kosztuje 3k a nie 1,5. xD
Sama rama do mojego bike'a kosztuje 1k.
Owszem za 1,5k dostaniesz rower, ale... Jakość będzie porażająca.
Miesiąc pośmigasz i nie masz amora. xD
Rower na początek to minimum 2k. (i jeżelibym miał składać rower za taką cenę to tylko sztywniak (bez amora))
Albo używka.
Pozdro.
:spam:
Na początek radziłbym kupć Ci właśnie rowerek za 1,500
nie więcej
potem za 3.000
pozdro
 

Garbi_Wwy

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
No za 3k to jeszcze taki dobry nie jest ja mam za 7k i mogę powiedzieć że jest dobry
 

Pablo.s

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2009
Posty
141
Punkty reakcji
1
Może się pozmieniało, ale swego czasu byłem w temacie i marka Scott jakoś do mnie nie przemawia. Zwracam sporą uwagę na markę, bo miałem kiedyś w przeciągu kilku miesięcy 2 rowery, jeden 2 razy droższy od drugiego, teoretycznie lepszy, a był kiepsko wykonany i co chwilę coś się działo. Drugi model polecili mi ludzie z rower.com.pl i o dziwo daje radę do dziś, bez większych defektów. Kilka części trzeba było wymienić - fakt, ale wiąże się to z śmieszną historią, gdy pewnego pięknego razu przejechał po nim samochód :)
 

Bartoszek

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2009
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Buahahaha
CO?
Stary... Za 1,5k w miare pożądny rower do street'u?
Koleś.
Pożądny dual to taki którego ja mam, choć i tak nie jest doskonały. (NS Metropolis 1)
A on kosztuje 3k a nie 1,5. xD
Sama rama do mojego bike'a kosztuje 1k.
Owszem za 1,5k dostaniesz rower, ale... Jakość będzie porażająca.
Miesiąc pośmigasz i nie masz amora. xD
Rower na początek to minimum 2k. (i jeżelibym miał składać rower za taką cenę to tylko sztywniak (bez amora))
Albo używka.
Pozdro.

Stary.. chyba nie znasz sie na rowerach !

Po 1. Od kiedy dual to street ? a może chce jeździć w Dircie lub 4x ?
Po 2. Rower za 1500 zł dla początkującego ? tak, Ns Holy po przecenach, trzeba szukać okazji!
Po 3. NS Metropolis "nie jest doskonały"? buahaha ! czy ty oczekujesz, że rower bedzie ważył 5 kg, nic mu się nie stanie gdy wyrzucisz go z 10 piętra, i że będzie Ci pomagał skakać ...
Po 4. Rama NS Metropolis jest montowana tylko w gotowych rowerach! nie jest sprzedawana oddzielnie wiec dlaczego ją wyceniasz na 1000 zł?
Po 5. Ja na początku jeździłem na amorze za 200 zł.. efekt? rok chodził i go wymieniłem ! działa dalej w innym bike'u.

To tyle do tego.

Moje tricki:
-Bunny hop na ok. 70-90cm (tyl. koło)
-180 na płaskim
-180 na hopie
- No Hander, No footer, one hander, one footer
-table top
-barspin
-wheelie
- 10m manual
-Kangaroo( nie mam już hamulców, wiec juz go nie robie)
-Ogólnie dropiki, hopy ok 140-180 cm, schody itd. :D
 

pinky123

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Krk.
kocham bmxsiarów ;p podobaja mi sie chlppcy którzy robią tricki na rowerze;p
 

mimal

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Bartoszek dobre gadać polać mu! A kolega który pierdzieli za przeproszeniem o swoim ns metropolisie to pewnie od razu myślał że będzie dirtowcem czy ty kim tam jesteś? Ja na początku jeździłem w xc przewinał mi się dirt,chciałem 4x,zostało na DH
 
Do góry