Rower zimą

DobreRowery

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Rowery elektryczne są ostatnio popularne w naszym kraju,ale i tak nie wyprą tych tradycyjnych,a poza tym co to za przyjemność jazdy na rowerze nie mecząc się? Dla mnie to zero satysfakcji.
 

ramsay

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Witam, podpinam się pod temat roweru zimą, bo mam pytanie - czy ktoś z Was korzystał z rękawków rowerowych? Zastanawiam się właśnie nad kupnem takich rękawków od Brubecka.
Wygląda to na super praktyczne, ale chciałbym usłyszeć opinie innych :)
 

DobreRowery

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Racja,same rękawy mija się z celem,ale koszulka czy cały komplet takiej bielizny ma sens i sprawdzi się zarówno jesienią jak i zimą,wiem bo posiadam:)
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Też możesz kupić sobie komplet na wiosne-lato, który nie będzie grzał tak jak zimowy a raczej będzie "chłodzić" na zasadzie lepszego odprowadzania potu.
 

daamianos

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2014
Posty
27
Punkty reakcji
2
Ja jezdzilem pare razy po sniego, fajna zabawa nie powiem, ale ile pizniej czyszczenia..., ja tego nie zrobilem i caly rower tydzien pozniej mialem zardzewialy :/
 

Skalter23

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Popieram przedmówców - takie jak bikesalon.pl/rower-elektryczny-ecobike-ecotraveller-luxm-2014-kolo-28-bialyczarny#2520 to świetna rzecz, chociaż czy aby na zimę? :) Raczej nie. Bardziej widzę go do wykorzystywania jako transport do pracy i inne tego typu. Wtedy oszczędność paliwa jest wprost szokująca. :)
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
Hej, macie rację że warto się jakoś przyzwoicie ubrać i można jeździć na rowerze każdą porę roku. Jako ciekawostka zobaczcie, że nawet bez softshellów i innych wynalazków, można jeździć w zimię, najważniejsze to ... CHCIEĆ :)!

https://www.youtube.com/watch?v=0Q5jdZjmoR0

Pozdrawiam
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Taka jazda jest tylko dla prawdziwych maniaków rowerowych. Ja sobie tego nawet nie wyobrażam :D
 

Daedalus

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja mam tak, że jak jeżdżę rowerem zimą tak powyżej 30km jednorazowo to potem flegma mi schodzi przez 2 dni :)
 

ramsay

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Ja też nie rezygnuję zimą z roweru! tylko ubieram się cieplej. Komplet Extreme Merino z Brubecka jest niezastąpiony w tym wypadku dla mnie.
 

Kaflak

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2015
Posty
4
Punkty reakcji
1
Roweru używam przez cały rok. wiadomo w zimę jest trochę mniej przyjemnie, ale da się wytrzymać.. ;)
 
M

Majk Ox

Guest
moim zdaniem jazda rowerem zimą to kiepski pomysł... można zachować bezpieczeństwo, jeździć powoli itd - o to się nie martwię...

ale czy warto ryzykować zdrowie? mam problemy ze skórą i zaraz miałbym ją tak suchą, że kosmos... oprócz tego kobiety, które mają o wiele częściej problemy z pęcherzem mogłyby częściej dostawać zapalenia.. ogólnie widzę zbyt dużo wad... można wybrać się raz na jakiś czas na krótką przejażdzkę, ale gdy jest w miare przyjemnie i słonecznie
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
89
Punkty reakcji
0
Nie jestem wielkim fanem jazdy rowerem zimą, ale jeśli pogoda nie jest zła to czemu nie?
Faktycznie jednak lepiej sprawdza się wtedy rower elektryczny, który polecam o każdej porze roku. Sprawdza się szczególnie dobrze na dłuższych dystansach/
Jeśli interesuje Was jakis model, zerknijcie sobie na stronkę Fischer:
https://www.fischer-ebike.pl/

Aktualnie oferują dobre wyprzedaże na wiele modeli.
 
Do góry