Rower zimą

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Co myślicie o jeździe rowerem w zimie? Jeśli ktoś jeździ rowerem przy takiej pogody używa odzieży termoaktywnej?
Jeździłem trochę wczoraj wieczorem po pracy i muszę przyznać że strasznie zmarzłem. Po powrocie pogrzebałem trochę w internecie i zobaczyłem że ludzie jeżdżą w takich ubraniach. Myślicie że 119 zł za takie spodnie http://www.taniebuty.pl/Brubeck/Spodnie_Bikers_Cooler_LE00630C/Product.aspx to dużo?
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Według mnie to średnia cena jak na takie spodnie. Jeśli mają Ci zapewnić ciepło w czasie jazdy na rowerze w zimę to wydaje mi się, że warto wydać te parę zł. Polecam udać się na takie zakupy do profesjonalnego sklepu z akcesoriami rowerowymi, tam będziesz mógł obejrzeć spodnie z bliska a w razie problemu sprzedawca służy radą.
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
Zależy jak jeździsz... jeśli sportowy ubiór to szukaj jakichś ciuchów typu getry termoaktywne i sztuczne materiały. Na zimę wg mnie najlepiej "na cebulkę":) Koszulki które można łatwo zdjąć czy założyć odpowiednio do temperatury . Wczoraj na Masie krytycznej byłem i było mi bardzo Ciepło.... a podobno się na rowerze nie jeździ w taką pogodę ;)
Musisz też pamiętać że na początku jazdy się rozgrzewasz i warto być pozapinanym a później już jedziesz rozgrzany. Ja pod koniec trasy lekko się rozpinam żeby odparować. A jak będzie zimno to jakieś kalesonki :) Nie jeżdżę osobiście na sportowo.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Najlepiej ubrać się właśnie na cebulkę. 119 złotych to średnia cena za ciuchy termoaktywne. A taka bielizna na pewno się przydaje czasami. Możesz sobie jeszcze ewentualnie zajrzeć tutaj w sklepie rowerowym Ci dobrze doradzą.
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
Dobrze jest też mieś po prostu zaufany sklep. Ja mam taki wraz z serwisem:) Nie dość że szybko robią np kółka to i doradztwo na poziomie a nie "To już jak pan chce" Co ważne nie wciskają tego co kosztuje dużo tylko to co jest faktycznie dobre. Ciuchy termoaktywne na pewno mają zwolenników ale jeśli nie koniecznie musisz świecić metką można założyć jakąś koszulkę, polo więcej ...:) Warto nie zapomnieć o geterkach/kalesonach :)
Więcej jest też w linku który polecam.
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Odzież termoaktywna bardzo dobrze sprawdza się w ciężkich warunkach pogodowych (i nie mówię tutaj wyłącznie o okresie zimowym). Możesz postarać się zobaczyć na taką chociaż górę termoaktywną. Kiedy jedzie się na rowerze, ważne żeby nie wyziębić klatki piersiowej, ponieważ jak wiadomo może to grozić zapaleniem płuc. Także taka porządna odzież termoaktywna na pewno się przyda. Bo wiadomo też, że jeśli np. będziesz jechać w zwykłych ciuchach (grubo ubrany), to przy każdej przerwie pot który siłą rzeczy się wytworzy, będzie się chłodził i przemrażał - a to raczej mało przyjemne uczucie.
 
B

benjamima

Guest
:) Nie mam w sumie nic do dodania odnośnie bielizny termoaktywnej, ale chciałem wspomnieć o innej sprawie - trafiłem ostatnio na facebooku na rowerowy konkurs - za swoją fotkę na rowerze w zimowej/jesiennej stylizacji można wygrać akcesoria rowerowe ( pula nagród ponad 1100 złotych ). Także jeśli ktoś z Was, rowerzystów, jest zainteresowany, to tutaj http://www.facebook.com/Mudserwis?v=app_4949752878 jest opis nagród i zasad :)
 

pia25

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
573
Punkty reakcji
0
Podobno każda pora na rower jest dobra, ale dla mnie jednak zimą za zimno :) W odzież można zainwestować, ale mi najbradziej zawsze marznie twarz- i co zrobić z tym problemem?
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
Poza smarowaniem Niveą, Dove lub innymi mocno natłuszczającymi kremami i osłonięciem twarzy nie ma innych kosmicznych technologii :) Niektórzy lubią jeszcze gogle czy inne plastikowe okularki :) Chciałoby się zareklamować... ale no cóż jest zima więc i zimno trochę musi być :) Ale miny przechodniów są i tak bezcenne:) O dziwo jak jadę po chodniku i przepraszam, żeby przepuszczali to każdy życzliwie i z pozdrowieniem :) W Łodzi np jeśli mija się dwóch rowerzystów zima często można spotkać się z podniesioną ręką w geście pozdrowienia :)
 

pia25

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
573
Punkty reakcji
0
Tak szczerze to tej zimy nie widziałam w Radomiu ani jednego rowerzysty, ale na pewno są. Zresztą u nas warto jeździć- chodniki w większości, są odśnieżone akurat na szerokość opony!
 

Specjalista_Giant

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jeżdżę cały rok, także zimą. Mój rower to Giant xtc. Jeżdże raczej sportowo, wiec używam obcisłych i ocieplanych długich spodni na szelkach z wkładką. Do tego kurtka softshell, bielizna termoaktywna. Ubiór na cebulkę, pod kurtkę jeszcze polar. Rękawiczki rowerowe pełne na zimę, pod kask polarową kominiarkę, a na oczy bezbarwne okulary chroniące przed zimnym powietrzem. Jeśli mróz dokucza mocniej to ubieram jeszcze dodatkowo getry, żeby nie zadziałać na szkodę dla kolan. W takim stroju zima na rowerze nie jest straszna :) a jazda sprawia olbrzymią frajdę. Ciekawie jest w mieście, kiedy ludzie Cię widzą - widać Ci tylko oczy :) Oprócz stroju taka rada, żeby w opon zmniejszyć ciśnienie dla lepszej przyczepności. No i obowiązkowo kask!
 
K

Kinnio

Guest
hej, mam pytanko odnośnie ubioru na zimę na rower, a konkretnie to kominiarki właśnie. bo polarowa czy z materiału odpada, drapie mnie to niesamowicie, próbowałem już szalików itp itd, generalnie kicha. a natrafiłem na coś z takiego materiału kominiarka - drapać na bank nie będzie, a myślicie że ochroni przed zimnem?
 

Specjalista_Giant

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Myśle, że spokojnie mozesz ją kupić. To jest stworzone do jazdy w zimie. Odzież termoaktywna jest cienka (zeby nie krępowała ruchów) ale za to ma dobry współczynnik ochrony przed zimnem. Pozdrawiam,
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
Przyznam szczerze ,że Ja u siebie też nie widziałam nikogo na rowerze w zimie.W sumie to nie lada wyczyn musiałby być żeby w takich koleinach utrzymać równowagę

(to tak jak jazda rowerem po lodzie) :lol:


A co do stroju to najważniejsze 3 rzeczy: ciepło,wygoda i bezpieczeństwo ;)
 

Specjalista_Giant

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Madziara991, to fakt, że w zimie rowerzystów jest mniej. Nie każdy ma odpowiednie parcie na jazdę i chęci. Ja wczoraj byłem, rano -13st, piękne słońce, szron i szadź wszędzie... wspaniałe. Jazdy w zimie nie nazywałbym wyczynem :) to jest możliwe i bardzo przyjemne. Na trasach rowerowych nie ma kolein. Wystarczy trochę zmniejszyć cieśnienie w oponach dla lepszej przyczepności i można jechać. Jutro na pewno będę na rowerze. Pozdrawiam :)
 

Bogumił Kania

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
205
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Łódź
Dla mnie to pierwsza zima na dwóch kołach i muszę powiedzieć że nie ostatnia :) To się na prawdę podoba. Tylko rowerek będę musiał wyposażyć w błotników bo bez tego męka.
Nie potrzeba nic poza tym w czym chodzisz zimą i jeździsz latem :)
 

Silna13

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Rower zima jak najbardziej. Zawsze szybciej i zdrowiej. Jeśli chodzi o ciuchy to przyznaje że ja się naszukałam troszkę dobrego ale i nie drogiego stroju. byłam w decathlonie i paru innych sklepach ale albo ceny były kosmiczne albo jakość materiału nie była najlepsza. ktoś mi polecił poszukać na allegro i znalazłam tam sklep uzytkownika FH_ESPO i od tamtego momentu bardzo chętnie tam kupuje i polecam go innym maniakom dwóch kółek....
 

tiago22

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Nie przekonuje mnie to, tak szczerze. Jasne ze tego typu ubrania pewnie pelnia swoja funkcje do okreslonego momentu.. i do okreslonej temperatury;) jednak chociaz uwielbiam jezdzic rowerem, nie usmiechaja mi sie jednak wycieczki, jak jest poniozej 0 stopni na dworze :p
 
Do góry