Router PENTAGRAM Cerberus ADSL WiFi 802.11g

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
Mam pytanie... Jak odblokować porty w routerze PENTAGRAM Cerberus ADSL WiFi 802.11g ???? Łącze się z urządzeniem i co dalej???...

cerberus_adsl_wifi.jpg


KUTTFFFAAAAAA w złym dziale dałem :grymasi: !!! Prosze o przeniesienie.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Tak. Wejdź w config i poszukaj coś takiego jak virtual server...
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
Mam nadzieje ze nic nie z:cenzura:ie bo brat mnie zabije... Kiedyś próbowałem hasło na sieć założyć i sam się nie mogłem połączyć xD :lol:
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Już odblokowałeś ?

Mam nadzieje ze nic nie z:cenzura:ie bo brat mnie zabije... Kiedyś próbowałem hasło na sieć założyć i sam się nie mogłem połączyć xD
Możesz zresetować ustawienia routera przecież.

Jeśli nie będziesz mógł zmienić w configu to spróbuj w Advanced -> Port Forwarding
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Skorzystaj z gotowej konfiguracji i kliknij add lub też stwórz własna regułę kilkając na New IP. W start i end wpisz porty jakie chciałbyś odblokować. Wpisz te same porty w TCP i UDP.

p.s jaki program/gra ?
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
Ok... wielkie dzięki... Mam nadzieję ze nic sie nie zwali...

Skorzystaj z gotowej konfiguracji i kliknij add lub też stwórz własna regułę kilkając na New IP. W start i end wpisz porty jakie chciałbyś odblokować. Wpisz te same porty w TCP i UDP.

p.s jaki program/gra ?

Chyba raczej to jeszcze nie to :/ Pokaż załącznik: 16316

A w Add nie ma tego czego szukam.

Chyba jednak poprosze jakiegoś znajomego żeby mi to ustawił jak sam tego nie zrobie.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Miałeś przejść w zakładkę Port Forwarding.

achaa, kapuje... Port Forwarding > User (po lewej stronie) > New >Rule Name (wpisz aplikacje), wypełnij start i end (TCP i UDP) a następnie na apply.

Następnie kilknij jeszcze raz na Port Forwarding, poszukaj programu który wybrałeś, dodaj, a następnie na apply.
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
No juz jakos pokombinuje z tym... a jak coś to sie będe tu pytać... Albo poprosze jakiegoś znajomego co sie na tym zna. :)

Miałeś przejść w zakładkę Port Forwarding.

achaa, kapuje... Port Forwarding > User (po lewej stronie) > New >Rule Name (wpisz aplikacje), wypełnij start i end (TCP i UDP) a następnie na apply.

Następnie kilknij jeszcze raz na Port Forwarding, poszukaj programu który wybrałeś, dodaj, a następnie na apply.

Aplikacje znaczy się co? eMule? chodzi mi konkretnie co mam wpisac?
 

Andrii

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
664
Punkty reakcji
0
mam podobną sytuację i jak pozostawiam Port Map puste to nie mogę zatwierdzić:

screen.JPG
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
Jak nie wpisuje Port Map to tez nie mogę zatwierdzić.

Pokaż załącznik: 16333

Pokaż załącznik: 16334



A gdy w Port Map wpisze dowolna wartość pomiędzy Port Start a Port End np 4661 to da się zatwierdzić... [było zaznaczone "TCP,UDP" na tym pasku tylko po kliknięciu apply zrobiło się tak xP Ale chyba dobrze jak żaden błąd nie wyskoczył wtedy]

Pokaż załącznik: 16335

Potem zaznaczam eMule i klikam Add... przenosi mi to na druga strone... klikam Apply... dobra chyba zaskoczyło...

Pokaż załącznik: 16336

potem biore na zakładke Save All i zapisuje.

Pokaż załącznik: 16337

Pokaż załącznik: 16338

Po informacji mam to... i chyba wszystko dobrze jest... Później sprawdzę... bo jak nie będzie działąć to nie wiem co zrobie xD po południ bede spokojniejszy i nie rozwale kompa jak znowu będe miał Low ID w eMulu xD

Pokaż załącznik: 16339
 

Andrii

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2006
Posty
664
Punkty reakcji
0
no ja zrobiłem tak jak napisałeś tzn port map wpisałem liczbę między port start a end i łączę się z serwerem i nadal low id :/
 

Maverick91

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
648
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dom Bez KlamkóF
A u mnie już wszystko CHYBA dobrze jest... mam Hi ID w emulu ale i tak kolejki jest :/

Zrobiłem tak ale to chyba źle xD
Pokaż załącznik: 16342
Pokaż załącznik: 16343

Pokaż załącznik: 16344

pisze ze mam High ID ikonka pokazuje ze jestem połączony z tymi dziadostwami... ale i tak wolno idzie... w tescie portów pisze zę wszystko jest ok...

Więc nie będe sie abwił w emulu i zainstalwoałem uTorrent... z poczatku szło mi z prędkością 5 kb/s a odblokowałem port od tego torrenta i pobiera mi z predkością 40 kb/s :) [a jak biore test tego porta od torenta to błąd w tescie wyskakuje tak jakby ten port był by zablokowany... ale działa :D]

Pokaż załącznik: 16345

Pokaż załącznik: 16346 a wcześniej szło cały czas 5kb/s... teraz idzie cały czas około 40kb/s tylko ze nadal jak biore w torrencie testu port to nadal pisze jakiś błąd [może jak ponownie kąpa uruchomie to będzie pisało ze jest dobrze]... ale działą :D

[Mp3 pobieram w bearshare i dobrze idzie... ]
 

luk17

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
74
Punkty reakcji
0
Miasto
Krakow
Czesc posiadam ten sam router i netie na liniach TPsa podlaczylem go wszystko skonfigurowane chyba dobrze ale lampka przy adsl ciagle miga prosze o pomoc mozliwe ze zle skonfigurowalem router. Moze wiecie z czego wynika ten blad ??
 
Do góry