Rolki i akcesoria - co kupić?

Karonina

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2015
Posty
71
Punkty reakcji
2
Nie jestem pasjonatką tego sportu, bardziej chciałabym się dowiedzieć z czym to się je. Ostatnio pożyczyłam od znajomej i przypomniało mi się dzieciństwo:) chciałabym zacząć jeździć rekreacyjnie, ale kompletnie nie wiem jak zacząć.

Na co powinnam zwrócić uwagę przy zakupie rolek?
Czy warto zaopatrzyć się w jakieś ochraniacze?
Czego nie wiem a powinnam wiedzieć?:)

Wszelkie rady i wskazówki mile widziane
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Jak chcesz rekreacyjnie, to patrz na rozmiar kółek i rodzaj łożysk. ABEC 5 powinno ci starczyć na początek.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
a jaka rozgrzewke polecicie typowo pod kontem rolek? tak rekreacyjnie by sobie krzywdy nie zrobic:D?
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Machasz nogami, rękami i tłowiem. Także wszystko. Natomiast dużo się to nie różni od marszu/truchtu, więc bez przesady.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
A jak chcecie dobrze się przygotować do takich sportów, to warto wybrac się na taka profesjonalna konsultacje trenerską, albo jakis trening motoryczny :) W dzisiejszych czasach wiele osób trenuje rózne spory amatorsko i zupełnie nie wie jak do tego podejść aby nie wyrządzić sobie krzywdy, a zazwyczaj jak juz nabawia się jakiejś kontuzji to nagle szukanie lekarza i lamenty... jak to sie mówi - mądry Polak po szkodzie, a czasem lepiej temu zapobiec :)
 
M

Majk Ox

Guest
zerknij w sklepie internetowym sporti - dużo tego i są poradniki kupującego więc się dowiesz co i jak
 
S

stefadomi

Guest
poradników wszędzie multum - na chomiku nawet, ale sklep faktycznie ciekawy
 

Anhella

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Na pewno przydadzą ci się ochraniacze, no i oczywiście kask. Jeśli chodzi o same rolki, to najważniejsze, żeby były dobre jakościowo. Ja kupowałam rolki k2 https://www.projektjunior.pl/producent/k2-skates/ i mogę śmiało polecić. Są bardzo dobrze wykonane, dzięki czemu będą służyć długie lata.
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Ja swoje kupowałam w decathlonie jakieś 3 lata temu. I jeżdżę sobie od czasu do czasu, ale kompletnie nie potrafię hamować przy zjeżdżaniu z górki:( dlatego na razie jeżdżę w małym parku, gdzie jest płasko. Jak Wy sobie radzicie z hamowaniem?
 

apaczko

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Podepnę się pod temat, mozę ktoś pomoże. Pilnie poszukuję taniego smartbarndu do 300zł ktoś jest w stanie polecić jakiś sprawdzony?
 

FAS0LKA

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Garett Fit 11 - tutaj podrzucam Ci recenzję :) opiniertvagd.pl/garett-fit-11-prosty-tani-skuteczny-smartband/ Sama mam i korzystam, mega polecam!
 
Do góry